Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Delete

Wypukły kondensator na k. graficznej

Polecane posty

Witam, otóż dziś chciałem sobie włączyć Pceta i monitor się nie włączał rozkręciłem i patrze a tu jest wypukły kondensator na karcie :( Da radę go wymienić? np. oddać do elektronika serwisu? bo szkoda mi wydawać jakies 100-200 na nowa karte ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sam go wymienić jeżeli jest w miarę łatwe dojście, przy okazji sprawdź czy coś innego również nie jest uszkodzone. Na pewno jest to kondensator elektrolityczny, spisz wartość w mikrofaradach (uF) i dopuszczalne napięcie. Idź do sklepu elektronicznego i kup taki ;) Jak to pomoże to naprawiłeś kartę, jak nie to oddaj ją do dobrego elektronika. Może jeszcze ją naprawi.

 

P.S. Jeżeli już podejmiesz się wymiany, pamiętaj aby poprawnie go wlutować (minus do minusa, plus do plusa) bo jak podłączysz go na odwrót może go rozsadzić ;)

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Ojcem i ma znajomego elektronika co naprawia telewizory itp. jutro podskoczę, sam bym spróbował to zrobić ale nie mam dobrej lutownicy ;/

 

dzięki za rady ;)

Edytowano przez Delete (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich pierdółek polecam serwisy zajmujące się telefonami komórkowymi, często mają i sprzęt i umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Też kiedyś kupiłem jakąś lutownicę niby super ładnie, ale do jakichś poważniejszych rzeczy to się nie nadaje. Ale znajomy to i monitory stare zamiast na złom (znaczy stare... 2 lata i 1 miesiąc bo po gwarancji :D) naprawia. Sam mam taki i śmiga dalej.

 

Ale i tak najlepiej jak naprawił telewizor wstawiając zasilacz od zwykłego PC :)

 

 

Pamiętaj jeszcze jak byś lutował coś abyś przypadkiem odwrotnie nie przylutował (najlepiej zrobić sobie zdjęcie jak był tamten przylutowany). Czasem nie ma znaczenia, ale czasem ma duże, więc warto dobry nawyk sobie wyrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×