Skocz do zawartości
Gość heq

Mały serwer do pracy lic.

Polecane posty

Gość heq

Witam

 

Czy ktoś z was mógłby polecić jakiś mały, w miarę tani fizyczny serwer, nie musi być nowy.

 

Planuje zająć się tematem wirtualizacji i potrzebuję maszynę na parę testów na której będę mógł postawić Hypervisory.

 

Myślę, że 2-4 GB RAMu by wystarczyło.

 

Dysk nie jest koniecznie wymagany, jeżeli będzie możliwość podłączenia dysku SATA.

 

Wymagane będzie pełne wsparcie sprzętowej wirtualizacji.

 

Przeglądałem oferty na allegro, jednak jeżeli chodzi o konkretny sprzęt chciałbym zdać się na opinie ekspertów.

 

Cena jaką jestem w stanie dać to ok 200 zł, chociaż im mniej tym lepiej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heq

Serwer (sprzet) z prockiem z vt-x i vt-d za 200zl, 2-4G ramu za 200zl? Moze pozbierajcie jeszcze troszke... ;)

 

Za ta kwote mozesz sie zastanawiac nad dzierzawa *podobnego* sprzetu... ale bylaby to wtedy kwota miesieczna, nie jednorazowa. I raczej bez mozliwosci wlozenia wlasnego sprzetu

O jakich rzędach kosztów mówimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH serwery z wirtualizacją (sprzętową) oferuje od 150 zł/miesiąc => http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml

 

Taniej nie znajdziesz, chyba że kupisz własny sprzęt i będziesz z niego korzystał. Żadna firma Ci nie da za jednorazowe 200 zł serwera z VT na testy ;). Chyba, że na miesiąc.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie skorzystasz z Dedyków czy VPS-ów? W miesiąc chyba zdążysz przeprowadzić testy i spisać rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest procesor na 775 który posiada VT i kosztuje na allegro 130zł więc jak macie plytę na 775 to tylko sprawdzić czy ma procek VT i można już trenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

przepraszam że się w trące taki server mógłby służyć jako normalny komputer?

oraz czy była by możliwość wpięcia jakiejś karty graficznej? Bo z tego co widzę ma wejscie na monitor :D

Raczej na pewno można byłoby zainstalować na nim Windowsa chyba że się mylę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Służyć by prawdopodobnie mógł, ale wydajność takiego środowiska (przede wszystkim pod windowsem) byłaby masakrycznie słaba. Lepiej już dołożyć ze 2 stówki i kupić desktopowy PC. Zauważ, że sam sprzęt jest już mocno przestarzały i nie ma wsparcia nawet dla architektury 64bitowej, a jeśli szukasz czegoś takiego jako desktop to mówiąc szczerze już RaspBerry PI sobie z tym lepiej poradzi. Mam tu na myśli zarówno komponenty, jak i takie rzeczy jak zużycie prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz konkretnie testować. Da się uruchomić hypervisor w hypervisorze. Np. w ten sposób bawiłem się Citrix XEN odpalając pod VMWare Workstation i wydajność była bardzo dobra. Więc jak masz te 2-4 gb wolnej pamięci, możesz spokojnie nie kupować serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×