Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke4U

List Otwarty Do Nask W Sprawie Authinfo

Polecane posty

Ostatnio na forum wiele pisze się na temat problemów z wydaniem kodów authinfo. Sam mam niemiłe doświadczenia z tym związane i wiem, że dopiero gdy się odpowiednio mocno "przyciśnie" (albo dopiero po interwencji telefonicznej w NASK), authinfo zostaje wydane.

 

Także nie poddawajcie się i walczcie o swoje prawa !

 

Na stronie NASK. Pod linkiem - Abonencie znaj swoje prawa - można przeczytać co następuje:

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

 

A może by tak wysłać list otwarty do NASK w sprawie wydawania kodu authinfo przez partnerów ?

Niech się oficjalnie ustosunkują do praktyk stosowanych przez swoich partnerów.

 

Co Wy na to ?

 

Serdecznie pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? A co ja mam zrobić - ode mnie LH.pl chce 80 zł za wydanie authinfo, bo tak napisali w regulaminie promocji. Kupiłem u nich .info po 14 zł, teraz dwa przedłużenia muszę zostać u nich, inaczej zapłacę te 80 zł za wydanie kodu. I co, nieuczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@europrezes - do nasku należą tylko domeny .pl, ale napewno możesz poprosić o ten kod od jakiejś firmy, która jest odpowiednikiem nask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio na forum wiele pisze się na temat problemów z wydaniem kodów authinfo. Sam mam niemiłe doświadczenia z tym związane i wiem, że dopiero gdy się odpowiednio mocno "przyciśnie" (albo dopiero po interwencji telefonicznej w NASK), authinfo zostaje wydane.

 

Także nie poddawajcie się i walczcie o swoje prawa !

 

Na stronie NASK. Pod linkiem - Abonencie znaj swoje prawa - można przeczytać co następuje:

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

 

A może by tak wysłać list otwarty do NASK w sprawie wydawania kodu authinfo przez partnerów ?

Niech się oficjalnie ustosunkują do praktyk stosowanych przez swoich partnerów.

 

Co Wy na to ?

 

Serdecznie pozdrawiam,

Łukasz

 

 

 

 

To nic nie da, nigdzie nie pisze o tym, że nie można pobierać opłat za ten kod.

Twój cytat z dns.pl nie odnosi siędo tego, źle to interpretujesz. na tej samej stronie pisze:

Transfer nazwy domeny polega na przeniesieniu prawa do jej obsługi od podmiotu obecnie obsługującego domenę do innego, wybranego podmiotu. Transfery mogą odbywać się:

 

* pomiędzy Partnerami NASK - na zasadach określonych regulaminami świadczenia usług poszczególnych Partnerów (dotyczy to również wydawania kodu autoryzującego "authinfo") wszelkie pytania i problemy pojawiające się w trakcie transferu należy kierować do Partnera;

Co to oznacza? Że jeśli kupiłeś domene u partnera i zaakceptowałeś regulamin to się na to dobrowolnie zgodziłeś.

 

 

Prosta sprawa, dla świętego spokoju napisałem prosty email do NASKu jakiś czas temu:

 

Czy partner może pobierać opłate za authinfo?

 

Jesli oplata ujeta jest w Regulaminie swiadczenia uslug, Partner ma prawo

jej oczekiwac. [...]

 

 

Więc nie musisz pisać listu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×