Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nesti

Socks5 rozwiązanie problemu

Polecane posty

Próbuję rozwiązać taki problem. Potrzebuję przepuścić ruch przez proxy(socks 5, skrypt w perlu na serwerze, posiadam tylko konto ssh nie mam dostępu do iptables), ale tak abym miał "zewnętrzne ip". W tym momencie moje ip(teoretycznie) to 192.168.1.10, serwer proxy(linux j/w) 192.168.1.11 ruch kieruję przez socks5 na tym serwerze. Zastanawiam się czy właśnie bez dostępu do roota i iptables, jestem w stanie puścić ruch przez taki serwer ale żeby można było się podłączyć z zewnątrz. W tym momencie wygląda to tak 192.168.1.11(wyjście na świat) = socks5 = 192.168.1.10(ja). Jeśli coś jest zawiłe to spróbuję wyjaśnić :)

 

PS. Głównie chodzi o to aby puścić serwer przez proxy. Druga opcja nad którą myślę to postawić na osobnym serwerze openvpn i łącząc się z vpnem zmienić routing w iptables tak aby przekierować porty na swój komputer kliencki.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeszcze raz...

 

Z zewnątrz chcesz osiągnąć połączenie do 192.168.1.10?

Jeżeli tak to DMZ na routerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z zewnątrz chce mieć dostęp do klienta serwera proxy. Router wiele mi nie da, bo chodzi o przekierowanie portów z serwera proxy. Założenie jest takie, że jeśli ustawię sobie jakiekolwiek proxy to lecę wtedy bez limitów transferu (taka sieć ;))) ) inaczej mam transfer limitowany do kilku mbit a chcę postawić serwer. :) Myślałem nad kupieniem vps w polsce, postawieniem openvpn przekierowaniem ruchu w iptables na klienta. Tylko nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry i to zadziała, ale teoretycznie powinno :)

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×