Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

Bad sektory na pendrive

Polecane posty

Cześć od pewnego czasu mam problem z pendrive więc postanowiłem go zeskanować no i masz oto wynik...

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png
Bez%C2%A0tytu%C5%82uu.png

Idzie go jeszcze jakoś uratować? Ehh łezka się kręci bo to szczególny pendrive dla mnie.



Dodam że HD Tune nic nie znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość "reklamówek" ma niestety badziewne bebechy. Trafiają mi się czasami klienci z takimi wynalazkami i krzykiem "panie, ratuj pan, mam na pendrajwie superważne dokumenty a nie działa!". Moja odpowiedź: nie trzyma się "superważnych dokumentów" w jednym miejscu, a już szczególnie na penie z jakiejś "promocji", "prezentu" czy innego "gratisu". Szczególnie, kiedy całkiem przyzwoitego pena można kupić za parę dyszek. Jak pen zaczyna walić błędami (nawet pomimo prób pełnego formatowania) to tak samo jak z dyskiem twardym - zgrać dane póki się da i na złom z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy obecnych cenach tychże urządzeń nawet bym nie próbował naprawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co bym zrobił to rozłożył go i wygrzał, bo może to po prostu zimne luty pod układem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość "reklamówek" ma niestety badziewne bebechy. Trafiają mi się czasami klienci z takimi wynalazkami i krzykiem "panie, ratuj pan, mam na pendrajwie superważne dokumenty a nie działa!". Moja odpowiedź: nie trzyma się "superważnych dokumentów" w jednym miejscu, a już szczególnie na penie z jakiejś "promocji", "prezentu" czy innego "gratisu". Szczególnie, kiedy całkiem przyzwoitego pena można kupić za parę dyszek. Jak pen zaczyna walić błędami (nawet pomimo prób pełnego formatowania) to tak samo jak z dyskiem twardym - zgrać dane póki się da i na złom z nim.

 

W nim bebechy są toshiby.

Ja tam ważnych dokumentów nie miałem jedynie sterowniki do 2 laptopów więc wielkiej straty nie ma.

No właśnie przeglądałem aledrogo w nocy za dobrym penem ceny nie są drogie może coś polecisz?.

Ten mi się wydaje godny uwagi

http://allegro.pl/pendrive-32gb-goodram-edge-usb3-0-48-mb-s-fvat-i3016196236.html

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goodram/Gooddrive w swoim przedziale cenowym są zdecydowanie jednymi z najlepszych. Nowe Kingstony też mogę polecić (np., ten model: http://allegro.pl/kingston-32gb-dt111-pendrive-70mb-s-wysylka-24h-i3008311961.html ), znacznie poprawili błędy z przeszłości. Unikaj jak ognia Emtec-ów, co prawda sam mam jednego staruszka 4-gigowego, który działa już parę ładnych latek, ale to chyba ewenement, po prostu miałem z nim farta no i używany jest sporadycznie, większość ich penów lubi szybko umierać, poza tym są strasznie tandetnie montowane do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten co ma te bad sektory był użyty nie więcej niż 10 razy ;)

Znajomy ma jakoś ze 3 lata też Emteca fakt co prawda do radia do samochodu ma go wpiętego no i nigdy problemów z nim nie miał.

Dzięki za informacje na pewno coś zakupię, temat myślę został wyczerpany.

Napisałem jeszcze do Tigera że jako nagrody dają wadliwy sprzęt ciekawe co odpiszą :P

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jakikolwiek pendrive "znanej marki" będzie dobry, ja mam patriota supersonic xpress i działa wyśmienicie, a ma już dobre kilka lat ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja używam zawsze KingStone... Na serwerze mam karte SD sprzed kilku lat (coś ponad 5) i chodzi 24/7 od około pół roku ;)

 

Z pendrive to mam KingStone DT101 G2 (4GB), miałem wcześniej identyczny, ale dałem blondynce to go zepsuła i sam nie wiem jak ona nie wie jak ;) Ale obecny używam kilka razy w tygodniu i nic się z nim nie dzieje. Poprzedni nawet ze spodniami przypadkowo uprałem i także działał dalej hehe. Ten o mało co bym uprał ale tuż przed włożeniem do pralki wypadł z kieszeni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, żeby dwa razy się przy tym samym błędzie upierać... Nazwa tej marki to Kingston, nie "KingStone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu po kontakcie z Tigerem firma wysyła mi nówkę co swoją drogą bardzo mnie cieszy że tak miło załatwiają sprawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×