Skocz do zawartości
Paul

Backup FTP na maila (gmail)

Polecane posty

Czy ktoś wie czy jest możliwe i ewentualnie z jakiego skryptu można było by skorzystać do regularnego robienia backupu FTP na maila - gmail :)

 

- Wiem, że ten sposób jest może dość "amatorski" ale na ftp jest mało plików max. 10-20mb :)

a chyba taka wielkość załącznika może być :) Gmail wydaje się być solidnym mailem - więc backupy nie znikną tak sobie ;)

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek607, dzięki ale z tego co rozumiem to żeby móc skorzystać z tych metod trzeba mieć dostęp do ssh - natomiast mi chodziło o coś bardziej w php co mógłbym dodać co crona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chciałbym robić tego jak to nazwałeś "ślesz sobie sam" tylko chciałbym jakiś skrypt który by to potrafił zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym to zrobił właśnie tak prosto jak sugeruje pedro84. Czyli:

 

- pierwsze zadanie uruchamiane np. o godz. 00:01 tworzące backup, coś w stylu "/bin/tar -czf /home/user/backup_files.tar.gz /home/user/domains/example.com/public_html";

- drugie zadanie uruchamiane np. o godz. 00:03 wysyłające backup, prosty własnoręcznie napisany skrypt PHP wykorzystujący funkcję mail(); na stronie php.net/mail w komentarzach (szukaj słów "multi attachment") jest nawet przykładowa funkcja wysyłająca maile z jednym lub więcej załącznikami, znając podstawy PHP można to wykorzystać i dopisując dosłownie dwie czy trzy linijki uzyskać oczekiwany efekt, będzie działać dla niezbyt wielkich plików.

 

 

Hmmm... sam muszę to zacząć stosować, przynajmniej dla kopii bazy danych z MySQL. : )

 

 

 

edycja:

Trafiło do spamu, ale działa! ; D

Przynajmniej dla pliku kilkaset kB *.sql.gz

Trzy parametry, wywołanie tej wspomnianej wyżej funkcji i tyle.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×