Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ratosluaf

Forum na domenie, czy subdomenie?

Polecane posty

Aktualnie mam tak adres.pl -> forum.adres.pl (301)

Obok mam zamiar stawiać inne skrypty na subdomenach, czyli tak zostawić, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście główną treść postawiłbym na domenie głównej. I w tym wypadku trzeba sobie odpowiedzieć co jest treścią główną - może forum, a reszta jest dodatkami do niego (jak np. tutejsze forum jest tym miejscem głównym, a hostlogi, blogi itd. itp. są dodatkami umiejscowionymi czy to w osobnej domenie, czy to w subdomenie, czy też w katalogu), a może co innego, a forum dodatkiem (jak np. darmowe hostingi z forami wsparcia dla użytkowników), a może na głównej tylko skromne menu z odnośnikami do wszystkich pozostałych podstron?... Może być i przekierowanie.

 

 

Natomiast fora i inne twory czy w subdomenie czy w folderach - jak dla mnie nie ma większej różnicy, oba sposoby adresowania są spotykane tu i tam.

 

Stosowanie subdomen ma jedną zasadniczą zaletę jak dla mnie - można je swobodnie trzymać na różnych serwerach, więc jeśli z jakichś względów nie możemy lub nie chcemy mieć wszystkiego w jednym miejscu, taki sposób adresowania będzie korzystniejszy od trzymania treści w osobnych folderach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę o jakimś minimalnym portaliku na domenie głównej, gdzie pojawiały by się newsy z tematyki forum, a także były informacje o różnych rzeczach i informacje prosto z forum. Czy to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Pewnie. Dodatkowo dać okienko z najnowszymi postami jak na www.portalradiowy.pl lub eradia.net

 

Pozdro.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest taka tendencja, że na adres.pl jest główny serwis a na forum.adres.pl stoi forum :) Chyba, że nie masz jakiego portalu postawić to wtedy na adres.pl samo forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Jak wyżej. adres.pl - główna strona, jeżeli strona posiada forum to najlepiej adres.pl/forum a jeżeli chcesz postawić samo forum to moim zdaniem najlepiej użyć forum.adres.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chciał postawić samo forum to postawi na głównej domenie. Tak jak wyżej powiedzieli tu masz pełną dowolność, użytkownikowi żadnej różnicy to nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Napisałem "moim" zdaniem. Może na głównej, lecz dla mnie lepiej wygląda z przedrostkiem "forum". Nic nie narzucam autorowi tylko wyrażam WŁASNĄ opinię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A jak będzie chciał po mojemu to może dać adres.forum.pl

 

Chyba do zamknięcia już się nadaje ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "moim" zdaniem. Może na głównej, lecz dla mnie lepiej wygląda z przedrostkiem "forum". Nic nie narzucam autorowi tylko wyrażam WŁASNĄ opinię !

 

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi, że twoje zdanie jest gorsze czy lepsze. Po prostu jeżeli zrobi subdomenę forum.domena.pl a domena.pl zostawi pustą to nie ma to najmniejszego sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

@Bartosz Stępień

Sorry, rzeczywiście źle Cie zrozumiałem :)

 

 

A jak będzie chciał po mojemu to może dać adres.forum.pl

 

Chyba do zamknięcia już się nadaje ten temat?

 

Tu się zgodzę. Temat wyczerpany w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak masz ciekawą stronę index to w katalogu bym forum dał a nie subdomenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×