Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid Sobieraj

Konfiguracja DNS i rekord spf

Polecane posty

Cześć,

 

Mam pytanie, oraz problem, używam poczty google apps, i mam skonfigurowany spf tak by Google mogło wysyłać przezemnie wiadomość.

 

Wartość TXT "v=spf1 include:_spf.google.com ~all"

 

/ Ustawiony dla domeny

 

domena txt "v=spf1 include:_spf.google.com ~all"

 

Aktualnie dostaje wiadomość od spf :

 

 

 

 

smtp1 rejected a message that claimed an envelope sender address of nick@domena.pl.

smtp1 received a message from mail-ea0-f193.google.com (209.85.215.193) that claimed an envelope sender address of nick@domena.pl.

The domain domena.pll has authorized mail-ea0-f193.google.com (209.85.215.193) to send mail on its behalf, so the message should have been accepted. It is impossible for us to say why it was rejected.

 

Mieliście taki problem ?

Edytowano przez Dawid Sobieraj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

twoja konfiguracja:

 

v=spf1 include:_spf.google.com ~all

 

nasza konfiguracja:

 

v=spf1 include:_spf.google.com ~all

 

Sa identyczne, nie mamy problemu czy z onet czy z wp i innymi podobnymi serwisami oferujaca poczte.

Pamietaj odczekac 48 godzin. Nie powiedziaes czy posiadasz vps-a czy dedyka czy hosting. Zainteresuj sie zewnetrzym serwerem dns , polecam rage4.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się - była to kwestia aktualizacji DNS, potrwało to po prostu dłużej.

 

Mam jednak drugi problem, mam inny serwer z którego nie mogę wyslać poczty do Yahoo.

 

Komunikat:

554 Message not allowed - [PH01] Email not accepted for policy reasons. Please visit http://postmaster.yahoo.com/errors/postmaster-27.html [120]

 

Przed momentem dodałem rekord spf ( aktualizacja dns ? ) nadal nie działa wysyłanie do nich poczty z danej domeny/ip.

 

 

Pomysł?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

554 Message not allowed - ten blad nie oznacza problemow z "spf" a problemow z sama trescia wiadomosci lub elementow ktore zawiera.

 

http://help.yahoo.com/kb/index?page=content&y=PROD_MAIL_ML&locale=en_US&id=SLN4781&impressions=true



Tu odrobine dokladnie na temat tego bledu 554 Message not allowed - [PH01] i polityki filtrowania wiadomosci

 

http://help.yahoo.com/kb/index?y=PROD_ACCT&page=content&id=SLN5067&actp=lorax&locale=en_AU

 

Pamietaj jednak ze wprowadzone zmiany w dns potrzebuja 48 godzin ale i po stronie yahoo rowniez trzeba czasu by ponowne wyslanie wiadomosci z adresu ktory poprzednio otrzymal blad wymagaja czasu jak bedfziesz sprawdzal to czesto wysylajac wiadomosc testowa trafisz na czarna liste z ktorej nie jest latwo wyskoczyc. Zobacz w pierwszej kolejnosci czy wiadomosci dochodza do polskich portali bez bledu jak dochodza odczekaj z dwa dni i sprawdz yahoo. Nie znam domeny ani konfiguracji DNS bo nie podales jej wiec mam ograniczone pole manewru by powiedziec cos wiecej

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. A co w przypadku takiego komunikatu:

 

 

 

closed connection in response to HELO dawid2.host.e-ring.pl

 

/ IP ma reputacje BAD w aol. Puściłem im wiadomość.

 

// Plan działania?

-> Przepiąć domene na inny adres IP, bo ile tak realnie biorąc potrwa odblokowanie.

Edytowano przez Dawid Sobieraj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

jak pisales do nich jako firma to okolo 24 godzin, jak prywatnie to pewnie bedziesz walczyl z nimi przez miesiac.

dawid2.host.e-ring.pl odpowiada 193.189.117.183 ktory odpowiada dalej jako 193.189.117.183.host.e-ring.pl wiec masz cos z revdns. Wspiominales ze poczte masz przekierowana na google wiec czemu nie wysylasz po smtp z google? Nie wiem jaka masz tam konfiguracje ale wynika ze blad masz z revdns czego nie rozumiem biorac pod uwage wspomniana obsluge poczty przez google chyba ze wysylasz cos ze skryptu prosto z serwera (hostingu? , vps?). Jak widze wszystko siedzi na ionic (szacunek dla firmy i wlasciciela za profesjonalne podejscie - szczerze polecam).

Co do domeny ring.pl siedzi ona na kei.pl ale ma cos problem z serwerem dns: ns1.tld.pl i ns2.tld.pl cos nie dlalaja jak trzeba.jezeli domena nie jest twoja to zapomnij o tym ostatnim wpisie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×