Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jakie macie tablety?

Polecane posty

Gość

@ Matmaxalez

 

Wow! nieźle wyglądają te "kartony" :> z chęcia przejrzę ten profil na garnku ;)



iPad 1gen 16GB, zaczyna brakować miejsca no i jest chętka na retine ;) a może Asusik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez
@ Matmaxalez

 

Wow! nieźle wyglądają te "kartony" :> z chęcia przejrzę ten profil na garnku ;)

 

To nie ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

srakbuk - super. mam ponad 3 lata, właśnie mi pada bateria, muszę wymienić, kupiłbym kolejnego (ale nie retinę bo to absurd dawać za lapa tyle kasy dla bzdury [dla mnie]). Ogromny komfort pracy nieporównywalny z niczym innym.

 

srajfon - tez już będzie miał pod 3 lata, a 2 na pewno bo umowa dawno wygasła. 3GS. Jak na tamte czasy to był jedyny, niepowtarzalny, lata przed konkurencja, w zasadzie innego wyboru nie było (rynek smartfonów w zasadzie nie istniał). A teraz? Teraz wszystko się zmieniło, konkurencja dogoniła, a chyba i nawet przegoniła, a srajfony stoją w miejscu. Po drodze zrobili 4, 4S i teraz ten długi to chyba 5 nie? Nie kupiłbym kolejnego. Pomiędzy tym najnowszym za tonę hajsu, a moim który przecież w rynkowych realiach jest już starociem nie ma prawie różnicy (ekran, obudowa - to dla mnie żadna różnica): w środku jest dokładnie to samo co mam na swoim. Mógłbym zrobic backup, przenieśc na 5kę i pomijając ten dłuższy ekran czy aparat miałbym dokładnie TO SAMO co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm no tak, komfort itd...

mi się to jednak nie kalkuluje, bo za 5k to miałbym ultra wypas lapa z SSD 256GB, heh. A Windows 7 przeboleję "kosztem" Fify 13 : P

Niestety, nie korzystałem z maka dłużej niż pół godziny, nie mówiąc o produkcji. Niestety, cena mnie niszczy, no i hermetyczność systemu.

Chętnie bym spróbował na zasadzie pożyczenia. Może kiedyś będzie mi dane.

 

Srajfona to już bym bardziej wypróbował, choć mnie ten dotyk i tak wkurza, jedyne, co mnie nie wkurza, to tablety. Tam dotyk mi pasuje.

Ale dobrze, że widzisz chociaż część tej taktyki Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Ale dobrze, że widzisz chociaż część tej taktyki Apple.

 

Trudno nie zauważyć, że odcinają kupony ;) W końcu nie jest to polski czerwony krzyż ;)

 

nrm Ja aktualnie mam 4S'a i szczerze polecam.

 

Znaczy się ogólnie polecasz? To tak, zgadzam się, smartfon jest OK choć jak na 2013 to dupy nie urywa.

No bo chyba MI nie polecasz? W moim trupkowatym 3GS mam dokładnie to samo ;) I o tym właśnie mówiłem, stoją z softem w miejscu od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Niestety, nie korzystałem z maka dłużej niż pół godziny, nie mówiąc o produkcji. Niestety, cena mnie niszczy, no i hermetyczność systemu.

 

Cena też mnie niszczy ale można ją złagodzić:

- na firmę

- leasing (powoduje odpisywanie poszczególnych rat)

 

Wszystko to kwestia potrzeb i kalkulacji. Jak u mnie lap chodzi po 12h dziennie, dzień w dzień (uptime to niezwykle często przynajmniej 14-20 dni, a i uptime po 40 dni nie jest niczym szczególnym), to jest ku temu jakieś uzasadnienie. Jakbym miał korzystać sporadycznie, do rozrywki to pewnie nie miało by to sensu.

 

"hermetyczność systemu" - w odniesieniu do czego, windy? Bo dla mnie wielką zaleta jest to, że to taki unixowy fork - w zasadzie nie ma softu, którego bym nie mógł sobie z konsoli zainstalować: mam całe środowisko developerskie, kompiluje ze źródeł itp. To jednak zupełnie inna jakość pracy niż na windzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nrm no sporo tego softu, do tego często pogrywam... lap u mnie ma przerwy tylko na noc.

No niestety, jeszcze nie czas. Kupię raczej jako drugi lap, może jako dodatek do PS4 albo X720 ;; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

No widzisz, ja nie mam PS4 ani X720, a czas gier skończył się u mnie na etapie PitStop2 ;) (no ew. był jeszcze potem Sensible Soccer i CannonFodder ;) )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u mnie to zostało.

Jestem z drugiego "rzutu" pokoleniowego, że już nie pamiętam Amstrada czy ZX-a, ale raczej C-64, Atari, potem Amiga, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez
No widzisz, ja nie mam PS4 ani X720, a czas gier skończył się u mnie na etapie PitStop2 ;) (no ew. był jeszcze potem Sensible Soccer i CannonFodder ;) )

 

 

Dzieciństwo :D. Mam to jeszcze, czasami nawet pogrywam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×