Skocz do zawartości
arcanuslek

Easyisp, Avx... Czy Hosting Zawsze Sie Sypie?

Polecane posty

Witam serdecznie...

 

Juz od dawna jakos sledze watki wiekszosc firm hostingowych, testuje niektore polecane konta na tym forum, choc nigdy nie mialem okazji, zeby wypowiedziec sie, wiec teraz nadazyla sie taka okazja, zeby napisac cos na ten temat.

 

Otoz to, na samym poczatku teoretycznie firmy AVX.pl i EASYISP.pl polecaly rewelacyjne oferty, jezeli chodzi o kolokacje w Polsce, a takze bardzo dobry czas uptime, ale testujac ich uslugi zauwazylem, ze juz od jakiegos czasu wszystko podupada. Ja nie mam nic za zle, ze wogole z hostingiem cos nie tak sie dzieje, byc moze znajdzie sie wiecej zwolennikow niz przeciwnikow, ale czasem jestem wybredny, stawiam gorna poprzeczke, a mianowicie szybkosc i stabilnosc. EASYISP non stop padal, ale nadal dziala i ok, kazdy wie jak to wyglada, nie mam zamiaru czekac na poprawe jakosci, a takze kiedy rozwiaza problem, co niekiedy siega od kilku godzin do dni... A AXV... na samym poczatku bylo przepieknie, smigal az milo, uptime na 99,8%, tylko juz w grudniu wszystko szlag trafilo i co mamy? W lutym zaliczyl az 212 padow, z czego mu wychodzi ponad 1000 minut awarii, to tylko teoria, ale w praktyce ma zaliczone ponad 15 godzin braku dzialania i uptime mu wyszedl na 98%. W marcu byly 2 pady (01.03 o godz. 16.30 02.03 o godz. 19.10), tylko czekac kiedy beda nastepne...

 

Patrzac na inne oferty hosting mozna podzielic na lepszych i gorszych. Owszem, home, progreso sa w czolowce, zgadzam sie z twierdzeniem wiekszosc forumowiczow, ze im wiecej pieniedzy na to wlozymy, tym lepsza jakosc, ale bez przesady, nie kazdemu stac na taki wydatek np. kupno konta progreso. A gorsze, no coz, wychodzi na to, ze inwestujac w livenet.pl mozemy byc pewni, ze prawdopodobnie nic sie nie stanie za rok czy dwa lata z nasza strona. Bo gdybym chcial wladowac troszke grosza w AVX czy EASYISP, to juz mam bardzo duze watpliwosci. No oki, uptime ma prawo byc taki, ale bez przesady, zeby bylo to w normalnym dniu, a tu w popoludniu awaria serwera na godzine.

 

Dlatego zwracam z prosba do wszystkich forumowiczow, czy sa inne hostingi, ktore moga zaliczyc sie do sredniej jakosci w porownaniu do EASYISP i AVX? Oczywiscie z podobna oferta, z gwarancja dluzszego dzialania strony na wiecej niz rok, mniejszej ilosci awarii (dziennej!), z bardzo dobrym pingiem (kol. UE badz PL). Ja bym tam trzymal strone, ale czeste awarie zaczynaja byc bardzo uciazliwe dla klienta i dlatego wole poszukac innych rozwiazan za przystepna cene.

 

A tak wlasciwie czy wszedzie musi byc tak, ze przez pierwsze pol roku wszystko pieknie ladnie chodzi, a potem trzeba szukac kolejnego dostawcy? I czy EASYISP i AVX przetrwaja chociazby pierwszy, trudny rok? A moze bedzie jakas dobra konkurencja dla nich?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wlasciwie czy wszedzie musi byc tak, ze przez pierwsze pol roku wszystko pieknie ladnie chodzi, a potem trzeba szukac kolejnego dostawcy? I czy EASYISP i AVX przetrwaja chociazby pierwszy, trudny rok? A moze bedzie jakas dobra konkurencja dla nich?

 

Z tego co wiem, a przynajmniej tak wynika z faktur od nich, które przeszły mi przez łapy, AVX.pl działa już trochę dłużej niż rok. Nawet topic został rozpoczęty równo rok temu: 4.03.2005, 17:41 :)

 

Ten luty był cholernie pechowy, zwykle wszystko mi działa bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

tak to juz jest jak ktoś niepoważnie podchodzi do sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×