Skocz do zawartości
razor

Jak sprawdzić jakość połączenia internetowego

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę sprawdzić jakość swojego połączenia internetowego. Być może istnieje do tego jakieś narzędzie?

 

Próbowałem działać z Iperf, ale nie potrafię go ogarnąć.

 

Wynik testu chcę przedstawić usługodawcy, z racji tego, że mam pewne zastrzeżenia.

 

Przy wyłączonych wszelakich usługach ping do wp chociażby skacze od 30 do 90, a same strony wczytują się naprawdę wolno.

 

Net z petrus.pl

 

Z góry dziękuję pomocnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miarodajne testy da tylko długotrwały test np. ping co sekundę przez 24h.

 

 

Ja polecam oldschoolowe start => uruchom => cmd => ping wp.pl -t

Po 24h kliknąć CTRL+C i masz min, maks, average i packet lossy, zarówno pojedyncze jak i procentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, skorzystam z obu rozwiązań. Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej lokalizacji odbierasz usługę? Bo Petrus ma dość rozbudowaną sieć.. Być może na jakimś węźle się przytykasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A coś prostego jeszcze sprawdzałeś jak np. restart routera, sprawdzenie ustawień itp.?

 

A no i najważniejsze - dzwoniłeś na jakiś support?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej lokalizacji odbierasz usługę? Bo Petrus ma dość rozbudowaną sieć.. Być może na jakimś węźle się przytykasz

Toruń, Okrężna.

 

Restart routera nic nie daje, a support powiedział mi, że pingowanie kilku serwerów o niczym nie świadczy. Kazali mi badać jakość połączenia iperf-em.

 

 

I pytanie do Miłosza, bo myślę, że jesteś trochę w temacie jeśli chodzi o Toruń. Znasz jakąś dobrą alternatywę dla petrusa, co ma szansę być dostępna w mojej lokalizacji? Chciałem coś szybszego w dobrej cenie, a petrus oferuje mi to dopiero przy umowie na 3 lata. Ja niestety nie mogę się długoterminową umową wiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do Miłosza, bo myślę, że jesteś trochę w temacie jeśli chodzi o Toruń. Znasz jakąś dobrą alternatywę dla petrusa, co ma szansę być dostępna w mojej lokalizacji? Chciałem coś szybszego w dobrej cenie, a petrus oferuje mi to dopiero przy umowie na 3 lata. Ja niestety nie mogę się długoterminową umową wiązać.

W Toruniu się nie orientuje nic. Tzn wiem jak dojechać do pracy i to mi wystarczy na chwilę obecną :D

Poniekąd znam troche Petrusa. Nie jest to mała sieciółka.

 

Wrzuć tu MTR, jakieś 1000 pakietów, do np wp, pisałeś, że tam masz duże skoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w multimedii, ale niestety nie obsluguja mojego bloku. Jest stosunkowo nowy.

 

Do wp.pl z programu winmtr mam takie wyniki:

 

http://zonic.pl/projects/petrus.htm

 

Poza tym programem, nie była uruchomiona żadna usługa.

Sam nie bardzo wiem jak mam rozumieć chociażby ten brak odpowiedzi od dwóch hostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Brak odpowiedzi z dwóch hostów wskazuje na to że masz straty na łaczu. Ja na twoim miejscu zmienił bym usłgodawce sam posiadam TP czasami są problemy ale nie takie duże.

 

No dobra zmieni i co? Jeżeli w 95% wypadkach inna firma korzysta z tych samych łączy czyli z tej samej infrastruktury?

 

Jeżeli firma X oraz Y (czyli obecna i inna) mają dwie różne infrastruktury - to ok.

 

Np. Jeżeli masz wszystko na łączu telefonicznym to innym wyjściem może być jedynie:

- Satelita (odradzam)

- Radiówka (zależnie od terenu np. jeżeli masz dużo drzew dookoła to odradzam)

- LTE/3G/4G/GSM (jeżeli stać cię na takie korzystanie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Emil: Tepsa/Orange ma to do siebie, że raczej ma własną infrastrukturę, w przeciwieństwie do większości dostawców lokalnych, którzy wpinają się pod Netię, Internet Partners i innych. Pod Orange/TP mało kto się wpina, bo drogo, ale za to jakość infrastruktury jest niezła (przynajmniej w moim regionie tak jest) i problemy tego typu raczej nie występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Emil: Tepsa/Orange ma to do siebie, że raczej ma własną infrastrukturę, w przeciwieństwie do większości dostawców lokalnych, którzy wpinają się pod Netię, Internet Partners i innych. Pod Orange/TP mało kto się wpina, bo drogo, ale za to jakość infrastruktury jest niezła (przynajmniej w moim regionie tak jest) i problemy tego typu raczej nie występują.

 

No tak, ale jeżeli gościu A ma np. w TP i ma straty po drodze (np. od jego routera do centralki) i zmieni dostawcę bo nie będzie mu się chciało zgłaszać błędu na help desk (sa i tacy ludzie) to za chwilę będzie miał to samo bo powiedzmy weźmie sobie WLR w Netii (czyli po tych samych łączach) i dupa - efekt będzie taki sam :)

 

 

U mnie w okolicy to tylko TP/Netia i znajomy z radiówką :)

Z tego co wiem to LLU jest drogie ale WLR/BSA jest dość tanie. Wszystko zależy jakie umowy ma dostawca z TP :)

 

 

Edit: Netia w niektórych regionach ma też swoją infrastrukturę tzw. Cu

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neostrady ani netii nie mogłem wziąć, bo trzeba było płacić za utrzymanie lini telefonicznej, której ja nawet nie mam. Być może się to zmieniło przez te ostatnie 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Neostrady ani netii nie mogłem wziąć, bo trzeba było płacić za utrzymanie lini telefonicznej, której ja nawet nie mam. Być może się to zmieniło przez te ostatnie 3 lata.

 

Nie wiem jak w indywdualu, ale dla firm musisz płacić jeżeli netia nie ma swojej infrastruktury (mówię ciągle o netii). Ale to jeszcze bym musiał w druki popatrzeć, a przed świętami mi się nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×