Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kwakx

[Pytanie] VPS

Polecane posty

Witam!

 

Mam kilka pytań na temat serwerów VPS. To tak, zamierzam postawić OTS'a i po wykupieniu VPS nie mam pojęcia jak to będzie przebiegać i jak ja będę zarządzał tym.Chce się dowiedzieć jak ja tam zainstaluje te wszystkie rzeczy np Xmap , silnik baza MySQL i strona www. To będzie na zasadzie zdalnego pulpitu , panelu czy jak? Proszę o ładną wypowiedź ,żebym w miarę wszystko zrozumiał :)

 

Jak narazie interesuje mnie : http://najdmen.pl/cart.php?gid=3 oferta V3 to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz linuxa to domyślną opcją administracji jest serwer SSH (Secure Shell) i jest to połączenie terminalowe (konsolowe) z serwerem. Przyrównaj to sobie do zdalnego pulpitu, tyle że bez pulpitu, a z linią poleceń.

 

Najpopularniejszym programem do obsługi SSH jest PuTTY, ale jest też wiele alternatyw więc nie będę ich wszystkich wymieniał.

 

 

Co do zarządzania VPS'em to pierw radziłbym poczytać czym z założenia jest linux, a następnie o danej dystrybucji. Na start polecam Ci dystrybucję Debian bądź Ubuntu Server, ze skierowaniem na tą pierwszą. Administracja serwerem nie jest rzeczą prostą i wymaga po prostu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. W google masz od cholery poradników czym jest np. Debian, jak zainstalować na nim to i tamto, jak skonfigurować itp. Wystarczy minimum chęci i ambicji.

 

A w związku z ofertą to co tu dużo powiedzieć. Oferta jak oferta. Jeśli chodzi o VPS'y to polecam biznes-host.pl i sldc.pl, firmę którą zamieściłeś nie znam, a więc się dużo na jej temat nie wypowiem, aczkolwiek stosunek cena/jakość wypada pozytywnie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tam o Debienie wiem , może teraz bardzie sprecyzuje :) tzn. że dostane tak jakby swój systemik i będę mógł nim sterować tak ja swoim kompem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz małą, wydzieloną część serwera dedykowanego (VPS - Virtual Private Server), który przy technologii OpenVZ jedyne co ma wspólne to jądro systemowe (to samo, co serwer-matka). Oznacza to dla Ciebie to, że dostajesz zupełnie oddzielony od reszty VPS'ów system, który jedyne co ma wspólne to zasoby serwera-matki. Możesz sobie na nim zainstalować co tylko chcesz, zarządzać nim jak chcesz, ale musisz pamiętać, że serwer nie jest w pełni "oddzielnym" serwerem i np. takie rzeczy jak zaawansowane ustawienia firewalla iptables po prostu działać nie będą. Musisz też pamiętać, że na serwerze masz też nieproszonych gości w postaci innych użytkowników tego samego serwera-matki, i o ile takie zasoby jak ram czy dysk są w pełni zachowane, to już procesor czy łącze niekoniecznie (ale też nie zawsze, zależy od firmy).

 

Nie zmienia to faktu, że do małych i średnich projektów się nada, jako serwery gier z odpowiednimi zasobami również.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz "czysty" system, dopiero na tym instalujesz to co chcesz.

 

Dostęp do serwera masz poprzez SSH, nie poprzez jakiś pulpit itp.

Zacznij od podstaw instalacji panelu, jakiś usług itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×