Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebazz

Dedykowany czy VPS

Polecane posty

Witam! Stoję właśnie przed wyborem serwera na którym będę trzymał strony internetowe moich klientów takie jak fora dyskusyjne średniej wielkości, sklepy internetowe, strony wizytówki, skrzynki mailowe ew. jakiś serwer głosowy ( ts3 ). Na uwadze mam dwa serwery:

VPS w Biznes-Host.pl

http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

 

Cena fajna bo przy płatności na rok z góry mam rabat wysokości 50% więc taki serwer wychodzi mnie około 31 zł netto ponieważ wrzucę sobie wszystko w koszty firmy. Do tego DA w cenie, pomoc przy przenoszeniu i cały proces instalacji oraz zabezpieczenia wykonuje za mnie firma co jest bardzo dużym plusem tej oferty. Dodam że teraz mam kilka hostingów www i jeden vps i w sumie wychodzi mnie to ok. 100 zł / miesiąc i dlatego szukam innego rozwiązania, które pozwoli mi zachować pieniądze w kieszeni.

 

Druga propozycja:

Serwer dedykowany Kimsufi KS 2G

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml

 

No powiedzmy że cena jeszcze nawet nawet, niestety przy rocznej płatności nie mam żadnego rabatu, ale mimo wszystko jest to serwer dedykowany. Natomiast martwi mnie ten procesor 1,6 GHZ ( w BH mam 100% 2,8 Ghz ), czy on rzeczywiście jest tak istotny? Tutaj co prawda mam gwarantowane 2 GB ramu i 1 TB dysku bez limitu transferu. Ale znowu bije po oczach że serwer jest zlokalizowany we Francji. Ma może, ktoś ip takiego serwera abym mógł sprawdzić sobie jakie będę miał opóźnienia do takiego serwera?

 

Prosiłbym o zajęcia stanowiska w tej sprawie ew. jakąś oferte do 500 zł w skali roku za serwer dedykowany lub VPS . Pozdrawiam i licze na owocne wypowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sebazz ja w innym wątku szukam też czegoś dla siebie i klientów, ale come on... 100zł na miesiąc to dużo?

Szukasz usługi zarządzanej przez usługodawcę, czy masz admina/sam będziesz to doglądał?

 

Dla mnie np. ta oferta Biznes-Host jest zbyt piękna.

 

Nie oszczędzaj, bo IMO za ostro chcesz przybiedzić z wydatkiem na usługi. Może warto zacząć bardziej optymalnie monetyzować te utrzymywane usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez limitu transferu

 

Przepustowość gwarantowana to 100Mbps. Po przekroczeniu 5TB transferu na miesiąc przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps.

 

Moim zdaniem przeanalizuj dokładnie zużycie serwera i wybierz dobrą ofertę jak już pragniesz Kimsufi to bierz z soft-raidem dołóż kilka złotych aby być bezpiecznym. Porozmawiaj też z netdc.pl oni czasami dobrą ofertę ci dadzą osobiście mogę polecić ich nie korzystałem osobiście ale wdrażałem pewne usługi dla moich klientów ,opóźnienie przy serwerach www nie jest tak bardzo istotne co przy serwerach gier.

 

zlokalizowany we Franc

 

Kolejną kwestią jest u nich możliwość wyboru lokalizacji np na Strasburg a więc bym się tą kwestią nie martwił.

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebazz ja w innym wątku szukam też czegoś dla siebie i klientów, ale come on... 100zł na miesiąc to dużo?

 

Dużo nie dużo ale jeśli można obniżyć cenę do dlaczego nie ?

 

Szukasz usługi zarządzanej przez usługodawcę, czy masz admina/sam będziesz to doglądał?

 

Jeśli chodzi o zarządzanie to wszystko we własnym zakresie

 

 

Dla mnie np. ta oferta Biznes-Host jest zbyt piękna.

 

Nie oszczędzaj, bo IMO za ostro chcesz przybiedzić z wydatkiem na usługi. Może warto zacząć bardziej optymalnie monetyzować te utrzymywane usługi?

 

Dlaczego tak uważasz BH raczej cieszy się dobrą opinią wśród klientów, może troszkę gorzej z supportem bo czekam już cały dzień na odpowiedź ale rozumiem że mogą mieć troszkę dużo roboty więc czekam cierpliwie. Co rozumiesz pod postacą monetyzować utrzymywane usługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od 2 miesięcy z serwera w BH właśnie z DA i administracją i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Strony na prawdę dostały solidnego kopa, a support odpowiada na tickety nawet w nocy.

@Sebazz: mogę Ci jakieś konto z DA utworzyć do testów, jak będziesz zadowolony, to wykupisz sobie u nich usługę i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co rozumiesz pod postacą monetyzować utrzymywane usługi ?

Na tyle zarabiać na utrzymywanych treściach (stronach) aby móc wykupić odpowiadającą im jakością usługę hostingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm Póki co blokuje mnie jedynie stanowisko pracy i pewne koszty które ponoszę, przy zmianie stanowiska pracy będę mógł sobie pozwolić na dobrego dedyka na atmanie, ale póki co muszę szukać ekonomicznych rozwiązań.

 

@Łukasz B. jakoś mnie nie przenuje ta firma.

 

@behemoth dziękuję za chęci ale mam mniejszego vps w BH od pół roku i jestem zadowolony. Z tym że jak napisałem wyżej czas na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dużo nie dużo ale jeśli można obniżyć cenę do dlaczego nie ?

 

No właśnie dlatego nie, że teraz nie masz praktycznie funduszy na coś porządnego. A jak coś padnie, to Ty będziesz świecił oczami, bo klienci czy płacą 50zł rocznie czy 250zł to będą równie głośno marudzić.

 

A jeśli chcesz "optymalizować wydatki" przy takim właśnie BH, no to słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego nie, że teraz nie masz praktycznie funduszy na coś porządnego. A jak coś padnie, to Ty będziesz świecił oczami, bo klienci czy płacą 50zł rocznie czy 250zł to będą równie głośno marudzić.

 

A jeśli chcesz "optymalizować wydatki" przy takim właśnie BH, no to słabo...

 

No dobra, nie rozumiem skąd u Ciebie takie złowrogie nastawienie do optymalizacji wydatków, mam już jakieś 5-6 miesięcy vps w bh i nie było przypadku żeby coś było nie tak, poza tym mając kilka kont w różnych firmach oferujących usługi hostingowe takie jak webd, proserwer itd na których jest po 1gb-5gb hdd i z jakimś tam ograniczonym transferem to z mojego punktu widzenia zmiana na jeden mocniejszy vps jest jak najbardziej korzystna. Po co mieć miliony kont w różnych portalach zapisywać hasła loginy.. Jedna maszyna wszystko pod kontrolą i od razu życie staje się łatwiejsze. Jak wszędzie media głośno gadają mamy kryzys i przedsiębiorca, który zamawia prostą wizytówkę w sieci nie zdecyduje się na hosting w cenie 250 zł / rok - bądźmy szczerzy ile potrzebuje znowu strona statyczna? Cena musi być na tyle konkurencyjna żeby nie chciał szukać tego wszystkiego na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

B-H nie jest drogi, a Ty chcesz ciąć dalej koszty. Skoro jest git, to tam zostań, bo to nieciekawie wygląda po prostu. Możesz mieć zajęte 5GB dysku, a płacić jak za 50, bo to się bezpośrednio nie przekłada.

Tak, jedna maszyna jest OK, konsoliduj. Ale nie, że masz na to 500zł rocznie, no come on... po prostu szukasz za tanio, to jest opinia.

 

Wiesz, to, że akurat wg. Ciebie nie zapłacą 250zł netto za rok, to Ci powiem tyle, że się słabo starasz. Tylko no ja nie mam tu ambicji nic Ci dopowiadać ponad to, że chodzisz po kruchym lodzie. Ale jak to rozwiążesz, to przecież Twój biznes - spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi 2G nie nada ci się na hostowanie wielu stron raczej. Procesor tam dostępny ma wydajność może niewiele lepszą niż nowe smartfony. Sam zegar to nie wszystko.

 

Ja bym wybrał VPS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyk to dedyk. Wszystko zależy od tego jakie konkretnie strony enduser chce tam hostować. Jeśli są to jakieś strony głównie statyczne czy lekkie CMS'y to czemu nie? Ten procesor w cale nie jest aż taki słaby, żeby kilku stron nie postawić.

 

Nie zmienia to faktu, że wydajność będzie mocno średnia i również w tym wypadku byłbym za opcją lepszego procesora, chociażby w BH. Pamiętaj tylko, że VPS'y mają bardzo duże ograniczenia. Teoretycznie jeśli trafisz na jakiś spokojny serwer to będzie ok, ale jak trafisz na "użyszkodników", którzy hostują jakieś ustrojstwa typu minecraft to będziesz przeklinał wydajność do końca swojego życia.

 

Ja trafiłem nawet na takich, którzy kopali bitcoiny na procesorze. To nie jest żart.

 

 

P.S. Mi się udało fartem dostać procesor z oferty za 79,99 na tym dedyku za 39,99. Jeśli sprzyja Ci szczęście to zawsze możesz na to liczyć, aczkolwiek gwarancji nikt Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×