Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Michalski

TeamSpeak 3 - problemy z ServerQuery

Polecane posty

Witam. Posiadam serwer TeamSpeak 3 na prywatnym serwerze VPS.

Wszystko bylo dobrze do czasu az nie przeinstalowalem systemu ( na moim PC )

nie mialem admina na serwerze TS, problemu nie bylo bo mam tam 2 adminow ktorzy mi dodali go...

 

Ale teraz gdy chce cos zrobic typu zmienic uprawnienia czy cos nie moge nic z tych rzeczy...

W permissions --> Admin --> Clients jest moj stary (taki sam) nick z liczba (ID) 2, i

drugi nick (taki sam jak wczesniej) tyle ze z liczba 3452...

 

Jednoczesnie nie mam dostepu do ServerQuery a token mozna wykorzystac tylko raz z tego co mi

wyskoczylo przy ponownym wprowadzeniu.

 

Niestety nie pamietam hasla do serveradmina, mam oczywiscie dostep do shh i ftp..

Co zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygenerować hasło do ServerQuery (Tools => ServerQuery Login), zapisać je, wyłączyć TS'a, otworzyć bazę TS'a jakimś edytorem SQLite, skopiować serverquery_password (lub jakieś podobne pole, piszę z pamięci) swojego usera z ID ileśtam w pole serverquery_password usera serveradmin z ID 0 bądź 1 (znowu nie pamiętam, ale to zobaczysz).

 

A na przyszłość CTRL+I w TS'ie i Export Identify.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zób tak jak napisze niżej.

 

Logujemy się do naszego serwera VPSgdzie stoi nasz serwer teamspeak3.

Przeloguj się na uprawnionego użytkownika oraż przejdz do odpowiedniego folderu.

● Wyłączamy serwer komendą ./ts3server_startscript.sh stop lub

● Edytujemy plik (np. W WinSCP) ./ts3server_startscript.sh i podmieniamy linijkę.

- Zmieniamy COMMANDLINE_PARAMETERS="" na COMMANDLINE_PARAMETERS="${2}"

Zapisujemy zmiany które dokonaliśmy w pliku startowym naszego serwera.

Następnie odpalamy nasz serwer za pomocą komendy :

● ./ts3server_startscript.sh start serveradmin_password=TWOJEHASŁO

"TWOJEHASŁO" Oznacza nowe hasło do Admin Serwer Query.

I o to takim sposobem nasze hasło do Serwer Admin Query zostało zmienione.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba to, że hasło jest zapisane w plaintext i działa tylko wtedy, kiedy odpalamy TS'a z takim parametrem startowym ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi:

A po co ma generować nowego usera i hasło, skoro może sobie zmienić je tak jak napisałem i dodać sie za pomocą query do ASQ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie generuje nowego usera tylko generuje hasło ServerQuery do swojego UID.

Dodawanie się do ASQ nie jest wspierane i może prowadzić do poważnych komplikacji, ponieważ ID serveradmina się nie zgadza (nie zdziw się jak przy next updacie TS'a będzie Ci ładne errory wyrzucało).

Dodatkowo hasło do serveradmina w bazie SQL nadal pozostanie nieruszone, a co za tym idzie nie będzie miał dostępu przez programy third party typu YaTQA, Channel Watcher czy chociażby JTS3. No chyba, że nie przeraża Cię fakt, że dowolny user Twojej maszyny ma dostęp do podglądu hasła serveradmina i to nawet bez dostępu do plików a samych procesów (z założeniem, że na VPS'ie nie ma grsec z paxem i widok procesów nie jest ograniczony).

 

Musiałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty, gadasz:), w tools Server Query Login, generuje nowe konto ASQ, ale żeby je wygenerować trzeba mieć chyba pierw Query, bo ServerAdmin nie ma takich możliwości, hasło w bazie zostanie ruszone ile razy sprawdzałem tak i wszystko działało i działa i mam dostep wszedzie do każdego programu, panelu i telnetu, dowolny user hm .. Chyba nie robiłeś tego nigdy i gadasz głupoty serwer sie normalnie odpala i nikt nie widzi w procesach hasła spórbuj to Pogadamy ;) Odpalasz komendą z dodatkowym parametrem wiec w czym problem? Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Odpalając proces z dodatkowym parametrem parametr wisi w procesach, a zatem wisi też Twoje hasło w plaintextcie, jak masz tak robić to już lepiej zdefiniować to w jakimś pliku typu ts3server.ini i odpalać usługę z parametrem inifile=ts3server.ini ;). Wtedy przynajmniej masz pewność, że dopóki ktoś się nie dostanie do tego pliku to hasła nie pozna. Chyba podstawy linuxa się kłaniają ;).

 

Każdy SA z defaultowych permissions ma dostęp do Query tylko do tych komend, które normalnie byłby w stanie wyexecutować. Czyli jeżeli może wyedytować virtual_server to może to też zrobić z poziomu Query.

 

No chyba, że ktoś odpali TS'a z pre-zdefiniowanym hasłem, a następnie od razu zamknie i odpali normalnie, tak żeby proces TS'a nie wisiał z hasłem ;).

 

 

P.S. Generując hasło przez Server Query Login generujemy hasło do swojego konta, a nie do ASQ.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz pojęcia;) zrób sobie na jakimś testowym vps zmiane hasła tak jak pisałem wiele razy tak robiłem i jakoś w procesach nie wislala komenda z hasłem w palintextcie ;) Ciekawe jak ma się dodać do grupy Query jak ma SA ;) Nie pamiętam ale jak sie ma SA to chyba można zrobić sobie konto Query ale tylko do eytowania wirutalnego serwera, tak czy siak i tak sie nie doda do grupy ASQ ;) A o to chyba chodzi założycielowi tematu.

 

No tak generujemy do konta.. Ale chodzi przecież mu o zmiane hasła do query i dodanie sie do niej ...

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle czytałeś co napisałem? ;)

 

Wygenerować hasło do ServerQuery (Tools => ServerQuery Login), zapisać je, wyłączyć TS'a, otworzyć bazę TS'a jakimś edytorem SQLite, skopiować serverquery_password (lub jakieś podobne pole, piszę z pamięci) swojego usera z ID ileśtam w pole serverquery_password usera serveradmin z ID 0 bądź 1 (znowu nie pamiętam, ale to zobaczysz).

 

A na przyszłość CTRL+I w TS'ie i Export Identify.

 

Mając hasło do serveradmin można się zalogować przez telnet/10011 i dalej śmigać.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wygenerować hasło do AdminServerQuery jak to się tworzy nowe konto do zarządzania serwerem, konto np admin hasło blabla, to nie jest konto AdminSereverQuery jeżeli doda sie tak jak napisałeś to będzie miał uprawnienia max 75... otwórz sobie to co napisałeś i przeczytaj dokładnie, a jak nie rozumiesz to zapraszam PW to wyjaśnie;p Opcja którą ty napisałeś da mu tylko możliwość zarządzania serwerem z uprawnieniami max75 bo będzie to grupa ServerQuery, Grupa Nie Ranga ASQ.. z uprawnieniami ServerAdmin do zarządania Virtualki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie 75 powinien max uzyskać jako ranga lokalna przypisana do usera, tylko serveradmin powinien mieć 100 - to jest wielokrotnie powtarzane na oficjalnym forum TeamSpeak'a ze względu na security, stabilnośc bazy danych i i wiele innych problemów, w które można wpaść.

 

Nie będę dalej drążył tematu, jeśli chcesz się o tym dowiedzieć więcej, poczytaj chociażby tu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo downloadzie jakiegos edytora cos nie chcial otworzyc albo nie wiem ktory to plik tej bazy...

wiec skorzystalem z wypowiedzi noname ;)

wszystko smiga, przy pomocy : http://teamspeak.az.pl/wiki/Teamspeak_Tutorial_Server_Admin_Query

Dodalem sobie na obecny nick ASQ i wszystko gra :)

 

Niestety nie mam wystarczajacej ilosci postow by dac wam reputacje ale bardzo dziekuje za pomoc !

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×