Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Blondyn

Problem z TS3

Polecane posty

Witam, otóż przeniosłem pliki ts3 na nowy serwer i chcę odpalić go za pomocą użytkownika ts3, ale najpierw wyskakuje pytanie czy usunąć plik ts3server.pid, a następnie jak się zgodzę na to wyskakuje błąd:

 

./ts3server_startscript.sh: line 68: ts3server.pid: Brak dostępu

TeamSpeak 3 server started, for details please view the log file

Mimo, że pisze, że serwer startuje to tak nie jest... Odmiennie jest zaś z roota bez jakichkolwiek błędów się odpala, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej odpalać użytkownikiem ts3, więc co mam zrobić?

 

Posiadam linuxa debian squeeze 6.0 32 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim upewnij się czy folder TS'a i wszystkie jego "wnętrzności" należą do usera ts3 (chown -hR ts3:ts3 /path/to/ts3)

 

Następnie wywal stary PID z folderu /run (ts3server.pid) jeśli takowy się znajduje i odpal TS'a z poziomu usera ts3.

 

P.S. Lepszą opcją jest używać minimal_runscript od startscript.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim upewnij się czy folder TS'a i wszystkie jego "wnętrzności" należą do usera ts3 (chown -hR ts3:ts3 /path/to/ts3)

 

Następnie wywal stary PID z folderu /run (ts3server.pid) jeśli takowy się znajduje i odpal TS'a z poziomu usera ts3.

 

P.S. Lepszą opcją jest używać minimal_runscript od startscript.

 

Generalnie błąd się już nie pojawia, ale teraz niezależnie czy włączę serwer, zrestartuje bądź wyłączę - on i tak działa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ minimal_runscript nie ma opcji włączania/wyłączania/restartu. On służy do odpalenia samego procesu TS3, a jeśli chcesz go zakończyć musisz użyć htopa bądź innej opcji SIGTERM procesu (kill) bądź komendy serverprocessstop dostępnej z ServerQuery.

 

Plus jest taki, że jest to w pełni kompatybilne z sygnałami Linux'a, przez co takie komendy jak reboot działają dobrze, podczas gdy uruchamiając usługę zostają śmieci w pidach + mi np. na starszych wersjach rozjechała się baza danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×