Skocz do zawartości
szym

Kable Zasilajace

Polecane posty

Poszukuje kabli zasilajacych rozdzielajacych typu c14 -> 2 x c13

Czy ktos wie gdzie takie cuda mozna zakupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.buypdu.co...to-c14-6ft.html

 

[edit]

Zauważyłem, że nie wysyłają poza Stany...

 

W Polsce też nie znalazłem takiego wynalazku, na tme.eu możesz ewentualnie poszukać, choć prędzej znajdziesz jakąś kostkę z paroma gniazdami niż taki rozdzielony kabel.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O nawet nie wiedziałem że coś takiego jest, ale dobrze wiedzieć bo może się przydać niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś ma Action i Incom..

 

EDIT

 

Swego czasu mieli ale tylko chyba incom. Ja mam 20szt 1x2 ale widzę jak złoto :)

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się jakiś magik, który zrobi jakiś nietypowy wynalazek.

Kiedyś stosowanie takiego cuda byłoby bardzo niewskazane, bo wszystko żarło sporo prądu, ale obecnie np. do dwóch monitorów LCD pobierających mało watów jest jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kable sa wykorzystywane przez duze serwerownie np Evo Switch (Leaseweb)

Byc moze ktos na forum ma do sprzedazy takie kabelki .... :) chetnie odkupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kable sa wykorzystywane przez duze serwerownie np Evo Switch (Leaseweb)

Byc moze ktos na forum ma do sprzedazy takie kabelki .... :) chetnie odkupie

 

Pytanie więc czy nie lepiej zastosować listy rack 19' zasilającej na gniazda lu c13 - koszt około 40-100zł ? A może coś takiego jak PDU ? Na allegro jest moc tego od 6 do 9 gniazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szym: wielkie (i nie tylko) serwerownie wykorzystują raczej takie rzeczy: http://www.buypdu.com/featured-products/apc-switched-rack-pdu-ap8941.html czy http://www.buypdu.com/featured-products/server-technology-switched-cdu-cw-24ve-c20m.html, nikt nie będzie podpinał dwóch maszyn na jednym kabelku.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, jeżeli chcesz się trochę pobawić, to ostanio widziałem taki kabelek na alleDrogo tylko że nie c14 ale wtyczka 240 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam kabeki kupione kilka latek temu w Action. Obecnie przejrzałem wszystkie firmy i brak takowego towaru . Był to okres jeszcze jak kupowałem u nich bardzo dobre obudowy chenbro z dystrybucji których firma się wycofała. b677e301.jpg

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy są takie kabelki, wtyczka 220V i można podpiąć na jednym kablu komputer i monitor. Jak ktoś jest zainteresowany to PW podam cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, bo mam zblizone pytanie.

 

Potrzebuje kupic krotkie kable zasilajace ze zwykla wtyczka 230V najlepiej katowa na wtyk C13 oraz C14 na C13. Mniej wiecej o dlugosci 0.5m. Ewentualnie moze ktos takie kable pod wymiar robi?

 

Znalazlem jedna aukcje na Allegro, ale sam kabelek jest bardzo cieniutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takimi krótkimi rzeczywiście jest problem, najkrótsze jakie sam znalazłem tego typu to 1,8m. Jeśli potrzebne Ci krótsze, to na tme.eu znajdziesz półmetrowe kable z wtykami c13 bez zarobionych wtyczek, więc możesz sobie nakręcić na to wtyczkę jaka Ci pasuje. Z c14 nie znalazłem nigdzie tak krótkich przewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzę w pracy czy mamy coś takiego, bo wydaje mi się że mamy bądź mieliśmy karton takich kabli w magazynie... Przyszły z czymś już nie pamiętam z czym, ale stwierdziliśmy że użyjemy zwykłych c14 na 1 x c13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×