Skocz do zawartości
WMP

Złożenie własnego serwera

Polecane posty

Witam, dostałem stary serwer Fujitsu Primergy RX200 S1, RACK U1. Po pierwsze nie startuje, nie wiem dlacego - pewnie dlatego że nie ma RAM. Po drugie, chciałbym w jego obudowę wsadzić jakić nowy sprzęt, aby pociagneło mi i7 980 albo jakiegoś porównywalnego xeona. No i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać aby: zasilacz pasował do płyty głownej i mieścił się w U1, dało się w tą płytę wsadzić procesor taki jaki chcę, aby była obsługa RAID, aby płyta zmieściła się w obudowę bez wiercenia w niej dziur i aby przyjeli mi to na kolokacje to DC. Czy jest to w ogóle możliwe? Gdzie szukać części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem coś takiego:

Płyta: ASUS Server Board P8B-X

CPU: Intel Xeon E3-1240 v4

RAM: jakiś Kingston 8GB 1333MHz DDR3 ECC

 

Nie potrafię jednak znaleźć do tego zasilacza 1U z kablami ATX. Ponadto trzeba będzie wymienić z tego serwera płytkę do której podłącza sie dyski, ponieważ jest to wszystko strasznie stare i nie podczepie nowych dysków ani płyty. Jak to coś się nazywa i jak to znaleźć? Ponadto nie ma tez szyn/obudowy(?) do dysków.

Edytowano przez WMP (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam starego malucha, czy jak włoże do niego silnik od bmw, abs'y, wspomaganie, etc. To będę mógł go wymienić na ferrari? To jest sprzęt z przełomu wieku, nie licz że ktoś tutaj odbierze twój temat na poważnie :) Albo kup coś już złożonego, albo złóż sobie sam, ale nie rób czegoś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem coś takiego:

Płyta: ASUS Server Board P8B-X

CPU: Intel Xeon E3-1240 v4

RAM: jakiś Kingston 8GB 1333MHz DDR3 ECC

 

Nie potrafię jednak znaleźć do tego zasilacza 1U z kablami ATX. Ponadto trzeba będzie wymienić z tego serwera płytkę do której podłącza się dyski, ponieważ jest to wszystko strasznie stare i nie podczepię nowych dysków ani płyty. Jak to coś się nazywa i jak to znaleźć? Ponadto nie ma tez szyn/obudowy(?) do dysków.

 

Ta płytka nazywa się "backplane" Nie wiem czy to będzie opłacalne.. :) A nowy zasilacz pod pod taką konfigurację min. 300w i to ubogo bo sam 1 Xeon ma około 100w więc miarkuj z zapasem cena takiego zasilacza nowego około 600zł..

 

na alledrogo szukaj po nazwie zasilacz 1U

 

EDIT:

zasilacze 1U ATX na alledrogo...

Zwróć uwagę że niektóre płyty potrzebują 1x8 pin oraz 24+4 choć te ostatnie 4 można pominąć, resztę pinów w tym molex x4 lub sata można se przedłużyć - przejść itp..

 

http://allegro.pl/za...2643759357.html

http://allegro.pl/za...2644090208.html

 

EDIT:

 

Przed zakupem sprawdź czy wejdzie Ci do obudowy... niektóre są ciut szersze i w dedykowane obudowy nie wejdziot.

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka nazywa się "backplane" Nie wiem czy to będzie opłacalne.. :) A nowy zasilacz pod pod taką konfigurację min. 300w i to ubogo bo sam 1 Xeon ma około 100w więc miarkuj z zapasem cena takiego zasilacza nowego około 600zł..

 

na alledrogo szukaj po nazwie zasilacz 1U

 

Dzięki za odpowiedź, backplane przydało by się kupić z jakiegoś nowszego serwera tego typu, prawda? Czy jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć? Abym sie potem nie zaskoczył że nie działa.

Edytowano przez WMP (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, że pieniądze wyrzucisz w błoto bo akurat nie dokupisz vrma, kontroler bedzie drogi albo potrzebnego nie bedzie. Najlepiej kup coś za pare stów z II generacji Della lub HP. Jeśli szukasz taniego serwera z gwarancją napisz na pw jaki masz budżet, przygotuję ofertę dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego VRMa mogę potrzebować? Pierwszy raz spotykam się z takim pojęciem :D

 

Jakie modele Della lub HP mogą mnie interesowac? Rozumiem że z zasilaczem pod ATX i dyskami SATA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego VRMa mogę potrzebować? Pierwszy raz spotykam się z takim pojęciem :D

 

Jakie modele Della lub HP mogą mnie interesowac? Rozumiem że z zasilaczem pod ATX i dyskami SATA?

 

To chcesz kupic az tak stare podzespoły? Kup płyte pod I5 z inegrą vga radiator 1u, zasilacz i asz serwer gotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chcesz kupic az tak stare podzespoły? Kup płyte pod I5 z inegrą vga radiator 1u, zasilacz i asz serwer gotowy...

No właśnie tak mi się wydaje, że płyta którą podałem w drugim poście już wszystko ma czego jej trzeba.

 

Edit:

Wydrukowałem zdjęcie mobo w skali 1:1, powycinałem miejsca na śrubki w mobo i da się przykręcić 3 po jednej stornie (cała jedna storna), dwie po środku i żadnej po drugiej stronie.

Edytowano przez WMP (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się wydaje, że płyta którą podałem w drugim poście już wszystko ma czego jej trzeba.

 

Edit:

Wydrukowałem zdjęcie mobo w skali 1:1, powycinałem miejsca na śrubki w mobo i da się przykręcić 3 po jednej stornie (cała jedna storna), dwie po środku i żadnej po drugiej stronie.

 

Nie mam słów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zasilacz nie będzie się mieścił to można go trochę spłaszczyć - walcem :)

 

p.s.

 

Piszesz, że chcesz ten serwer kolokować w serwerowni czyli wnioskuje, że wykorzystywać do zastosowań profesjonalnych. Zastanów się jednak jaki poziom stabilności zapewni CI "takie" rozwiązanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszni jesteście...

Koleś chce tanio złożyć serwer na własny użytek a wy go dołujecie... Sam swego czasu składałem z kloców serwery gdzie kupowałem oddzielnie obudowy, płyty i resztę podzespołów min. te które rozdawałem więc dla was w mojej ocenie trzeba mnie skopać?

Sporo ludzi, którzy działają w tym sektorze rozwiązań IT bazują na rozwiązaniach desktopowych nie zawsze zgodnych z tzw tworzeniem bardzo profesjonalnych rozwiązań więc oni również powinni się wstydzić...

 

ufff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vilgefortz: Jasne że zalezy mi na stabilności, ale dlaczego przetestownany sprzęt ma nie być stabilny? Zapuszczę na tydzien cpuburn, potem pełen test ramu a potem IO pomęczę i sprawdzimy jak stabilny będzie. Chcę złozyć serwer ponieważ nigdy teog nie robiłem i chcę sie czegoś nauczyć, oraz dlatego że serwer z takim procesorem jaki chcę nie istnieje lub jest strasznie drogi i ma przy okazji 10 dysków. A ja potrzebuję tylko dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by się zainteresowac obudową wraz z zasilaczem, backplane itepe od Dell 1950? Dało by się tam bez problemu zainstalować płytę główną ATX? I zasilacz od tego della podpiąc pod to ATX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×