Skocz do zawartości
kusy z rancza

Problem z konfiguracja mysqld

Polecane posty

Witam,

Mam problem, na partycji na której znajdowała się baza mysql brakowało mi miejsca, więc zastosowałem się do wskazówek ze strony http://help.directadmin.com/item.php?id=12

Gdy wchodzę w DA i następnie wybieram 'MySQL Management' wyświetlona jest moja baza, natomiast gdy klikam check pokazują się wszystkie tabele jakie powinny być lecz obok napisane jest przy każdej Table (...) doesn't exist. W czym może być problem? Z uprawnieniami? Silnik: innodb. Wszystkie pliki w katalogu /home/mysql są tak jak wcześniej były w /var/lib/mysql

 

pozdrawiam Kusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z chmodami pojechałeś...

Skopany konfig, uwalone innodb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probówałem zmieniać te chmody bo kiedyś miałem podobny problem i działało. Skopany config? Czyli co np? Jeżeli uwalone innodb to da sie jakoś odzyskać/naprawić?

 

 

 

Po wpisaniu mysqlcheck -u root -p --auto-repair --check --optimize --all-databases, otrzymuję rezlutaty:

Error  : Table 'da_roundcube.cache' doesn't exist

error  : Corrupt

i tak do każdej tabeli.

 

 

 

jak probuje:

mysqldump -u root -p nazwa_bazy > backupname.sql

to pojawia sie error 1146 - Table (...) doesn't exist when using LOCK TABLES

Edytowano przez kusy z rancza (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś z plikami logów i ibdata? Albo w konfigu poprzestawiałeś opcje odpowiedzialne za innodb. Jak nie miałeś backupu, to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrobilem to co jest napisane na stronie directadmina - nic więcej - przekopiowało pliki do innego folderu tylko. W /var/lib/mysql jest tylko odwołanie do plików /home/mysql, mógłbym spróbować przekopiować te pliki ponownie do starego folderu, ale czy to pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysqla zatrzymałeś przed kopiowaniem i upewniłeś sie, że z crona nie wystartuje? Być może zatrzymałeś i w trakcie kopiowania się odpalił, wtedy utworzył sobie nowe pliki ibdata i logów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 90% mysql był wyłączony, gdyż nie było miejsca już na partycji i nie chciał nawet się włączyć. Odnośnie czy nie wystartuje z crona to nie upewniłem się. Co w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×