Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz Stępień

Praca w Anglii zdalna - CV i list motywacyjny.

Polecane posty

Witam. Chciałem złożyć swoje podanie o pracę do pewnej firmy położonej w Anglii(związanej z hostingiem). Mam parę pytań do Was jako bardziej doświadczonych informatyków ;) Pierwsze pytanie, jak wygląda sprawa z wysłaniem CV i listu motywacyjnego do Anglii. Domyślam się, że Europass wystarczy? List motywacyjny to wiadomo.

 

Jak potem wysłać te pliki, wiadomo co kraj to obyczaj i inaczej patrzą na kogoś kto wie jak odpowiednio złożyć to wszystko. Rozumiem, że należy wysłać 2 formaty(tak przynajmniej czytałem) - PDF i DOC?

 

Teraz kwestia doświadczenia zawodowego, mam certyfikat unijny o odbycie stażu w pewnej firmie i to jest jedyne co posiadam. Czy mam załączać skan certyfikatu do CV czy tylko jak o niego zapytają.

 

Wiem, że jestem młody i mam się uczyć, ale mogę pracować na pół etatu, a ta firma właśnie umożliwia to. Myślę, że nadawałbym się, posiadam umiejętności, problem tylko z tym doświadczeniem. (W Polsce pewnie nie dostałbym żadnej pracy bez 2 lat doświadczenia w zawodzie :D) Pomijam to, że w tej szkole co się aktualnie uczę to jedynie mam "respect" od nauczyciela programowania bo to jedyny przedmiot, na którym się uczę. Na reszcie nic nie robimy, a zawsze jakakolwiek praca to doświadczenie.

Edytowano przez Bartosz Stępień (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wysyłać w dwóch formatach, pdf spokojnie wystarczy, o ile ogłoszeniodawca nie zażyczył sobie inaczej. Skan certyfikatu dodaj od razu jako załącznik do CV, nie ma sensu słać kilku maili.

Poza formatem pdf w zasadzie konwencja składania dokumentów w Anglii nie różni się od tej w Polsce (u nas cały czas króluje nieszczęsny MS Word), Niemczech (gdzie używanie Worda jest uważane za nietakt) czy gdziekolwiek indziej. Różnice są w podejściu pracodawców, na zachodzie jest ono bardziej zbliżone do realiów, mało który pracodawca wymaga, żebyś miał 25 lat, skończone 3 kierunki studiów i 5 lat doświadczenia zawodowego, jak to czasami się wydaje być wymagane w naszym wesołym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×