Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Matii

Wybór skryptu

Polecane posty

Witam,

 

Hosting mam już z głowy, dzięki Waszej pomocy już wybrałem firmę hostingową i jestem zadowolony, teraz przyszła pora na skrypt forum.

 

Temat podobny został założony wcześniej jednakże autor tamtego tematu ograniczył się do dwóch skryptów, ja chciałbym wybrać odpowiedni, mam nadzieje że mi pomożecie.

 

Oczywiście szukam darmowego skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wszystko byle nie przemo ;)

 

Trudno ci tutaj coś doradzić... MyBB, PHPBB są popularne.

 

Jeżeli będziesz chciał darmowy szablon, to patrz tam gdzie jest ich dużo do wyboru czyli popularne skrypty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX napisałem że darmowe.

 

Mówiąc szczerze zainteresował mnie SMF, bo w Polsce jest mało popularny.

 

Sam szablon jest najmniejszym problemem, bardziej chodzi mi o to żeby był funkcjonalny i przejrzysty.

Edytowano przez Matii (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX napisałem że darmowe.

 

Mówiąc szczerze zainteresował mnie SMF, bo w Polsce jest mało popularny.

 

Sam szablon jest najmniejszym problemem, bardziej chodzi mi o to żeby był funkcjonalny i przejrzysty.

E jest bardziej popularny niż ci się wydaje :)

No mogę ci polecić SMF lekki , sporo szablonów i modów ogólnie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mi się ogólnie spodobał jednakże chciałbym poznać opinie użytkowników tego forum, bo nie mam pojęcia o skryptach.

Będę prowadził swoje pierwsze forum i chciałbym wybrać najlepszy skrypt, żeby potem go nie zmieniać.

Zauważyłem że na każdym forum społeczność ma inne zdania, na jednym forum polecają phpbb3, na drugim myBB a na kolejnym znów przemka.

Dlatego też prosiłbym o napisanie dlaczego własnie ten skrypt, jak wspomniałem nie znam się a samo napisanie ''phpbb3'' średnio mnie przekonuje.

Edytowano przez Matii (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przemo - najbardziej dziurawy i najcięższy z darmowych skryptów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pierwsze twoje forum weź się za Mybb, ponieważ jest łatwy w instalacji, konfiguracji, łatwo wgrać do niego pluginy i jest ich sporo. Dobry support na mybboard.pl. Przenosiłem się z phpbb3 i jestem zadowolony. Mybb ma bardzo fajnu pakiet seo (plugin) "google seo". Szybka i bezproblemowa instalacja w porównaniu do PhpBB3.

 

Z SMF korzystałem kilka lat temu i za bardzo nie przypadł mi do gustu, ale sporo ludzi go poleca także może być coś wart.

 

Przemka sobie daruj ;)

 

Dodam jeszcze, że Mybb jest trochę cięższym skryptem niż bb3, ale nie generuje ogromnego obciążenia.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem że na każdym forum społeczność ma inne zdania, na jednym forum polecają phpbb3, na drugim myBB a na kolejnym znów przemka.

 

Dla każdego z nas będzie polecał inny bo do takiego się przyzwyczaił lub dopasował sobie projekt pod niego .

Mybb ma bardzo łatwą instalację wtyczek, masę szablonów no ale ma większe wymagania niż phpbb3 ten zarówno też ma swoje wady jak i zalety.

 

Up tu masz coś co może cie przekonać do mybb fajnie opisany artykuł

http://www.piotrsajnog.pl/1573/wlasne-forum-na-mybulletinboard-mybb-kilka-slow-dla-poczatkujacych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB jest niezły, aczkolwiek czasami miewa problemy z aktualizacjami, zdarzają się paromiesięczne przerwy. SMF to dobry wybór, twórcy starają się być "na czasie", do tego skrypt jest dość lekki i sympatyczny w obsłudze. phpBB3 też nie jest takie najgorsze, w porównaniu z phpB2 nastąpiła znaczna poprawa. Przemo od razu sobie odpuść, bazuje na starej wersji phpBB, do tego ma wbudowane wiele różnych nie do końca pewnych wtyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×