Skocz do zawartości
jensej

Masowa sprzedaż a osoba fizyczna allegro.

Polecane posty

Gość Kamikadze

Piszecie, że piszę głupoty.

 

Prowadziłem systematyczną sprzedaż w ciągu roku, po za DG, obrót jaki w ciągu roku na moim prywatnym koncie miałem wynosił ponad 23,700~, 2 tyg temu otrzymałem list ze skarbówki z powodu nie rozliczenia się, nie było słowa o brak DG z powodu takiego, że to był dochód z różnej dziedziny źródeł, czyli tak jakbym odsprzedawał jednego dnia skarpetki a drugiego dnia laptopy. Mam obowiązek uregulowania kwoty podatku oraz grzywnę kilkaset zł, z powodu zwłoki, nic więcej :)

 

Ja bym się publicznie nie przyznawał do oszustw podatkowych i łamania prawa Polskiego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym się publicznie nie przyznawał do oszustw podatkowych i łamania prawa Polskiego... ;)

 

 

To przykład, a za swoją głupotę braku nieodprowadzania podatku, zapłaciłem w formie uregulowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

 

To przykład, a za swoją głupotę braku nieodprowadzania podatku, zapłaciłem w formie uregulowania.

 

Głupotą jest brak DG przy sprzedaży ciągłej - masowej

 

W dodatku dajesz innym zły przykład. Ty zapłacisz karę za nierozliczenie a ktoś inny za brak DG a jego kara będzie pewnie 5-10 razy większa niż Twoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Głupotą jest brak DG przy sprzedaży ciągłej - masowej

 

W dodatku dajesz innym zły przykład. Ty zapłacisz karę za nierozliczenie a ktoś inny za brak DG a jego kara będzie pewnie 5-10 razy większa niż Twoja...

 

Systematyczna nie oznacza ciągła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To jak do sklepu przychodzi raz w tygodniu klient to też jest systematyczna sprzedaż a nie ciągła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

To jak do sklepu przychodzi raz w tygodniu klient to też jest systematyczna sprzedaż a nie ciągła?

 

przychodzi =! kupuje :)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech handluje, potem będzie płacz jak na Allegro, że US albo UKS wszczął kontrolę, odsetki, podatek z nieujawnionych źródeł 75%, i grzywny. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech handluje, potem będzie płacz jak na Allegro, że US albo UKS wszczął kontrolę, odsetki, podatek z nieujawnionych źródeł 75%, i grzywny. Powodzenia :)

Parafrazując znane powiedzenia: cwanych nie sieją... Oraz: mądry cwaniak po "szkodzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

przychodzi =! kupuje :)

 

OMG ;)

 

To niech sklepy też nie prowadzą DG bo mają zamknięte w niedziele...

 

Nie wiem skąd wam się bierze takie głupie rozumowanie.

 

 

Ale tak jak Aimer mówi - dobiorą się do dup to będzie płacz że muszą zapłacić kilka tysiączków (albo kilkanaście)...

 

Co wy zrobicie to i tak wasza sprawa, dla mnie możecie i nie mieć DG tylko nie wprowadzajcie innych użytkowników w błąd że można takie oszustwa robić bezkarnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz chłopcom że jest potrzebna DG to będą się kłócić z Tobą że nie jest potrzebna ;) Temat bez końca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz chłopcom że jest potrzebna DG to będą się kłócić z Tobą że nie jest potrzebna ;) Temat bez końca..

 

W moim przypadku jest tak że chciałem założyć firmę i sprzedawać na allegro towary które kupuję w marketach ale klif jest taki że jeśli wezmę towar na firmę gwarancji mam rok i sprzedając go później na allegro osobie fizycznej muszę udzielić 2 letniej gwarancji co mi się to nie opłaca bo market mnie wystuka na gwarancji a kupując jako osoba fizyczna na paragon nie ponoszę odpowiedzialności za gwarancje bo gdy wystawiam towar piszę że kupiłem okazyjnie po niższej cenie... wtedy wysyłam towar z paragonem i sprawa załatwiona(klient sam załatwia gwarancje w markecie). Są to czasem duże różnice zarobkowe bo i bywa że kupie coś za 100zł a sprzedam za 500zł i moje pytanie jest takie czy jeśli będę się regularnie rozliczał z US - 18% od zarobku to nikt mi sie nie dobierze do tyłka...??

 

 

Dzięki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są to czasem duże różnice zarobkowe bo i bywa że kupie coś za 100zł a sprzedam za 500zł i moje pytanie jest takie czy jeśli będę się regularnie rozliczał z US - 18% od zarobku to nikt mi sie nie dobierze do tyłka...??

 

 

Dzięki za odpowiedz:)

 

I tu się pojawia magiczne słowo "regularnie", które obliguje Cię do założenia działalności gospodarczej. A jeśli będziesz się z tego jeszcze rozliczał to Urząd Skarbowy bardzo szybko zorientuje się, że się z tego obowiązku nie wywiązujesz co grozi odpowiedzialnością prawną lub nawet karną. Mimo to prawdopodobnie ewentualna kara za brak DG będzie i tak niższa od tej, którą można otrzymać za nieujawnione dochody (czyli te, z których się nie rozliczymy z US) czyli 75%.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×