Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oh12

Problem po awarii RZ14 w Hetznerze

Polecane posty

Około 15 była duża awaria w RZ14. U nas jest do teraz taki problem, że serwer pinguje, ale ma się wrażenie jakby był pusty, tzn. DA i inne usługi zniknęły. Coś jakby nasz IP wskazywał na inny serwer.

 

Jak u Was? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy masz tam domyślną instalację CentOSa? Bo to chyba właśnie w Hetznerze działo sie tak, że iptables w Centku blokowało domyślnie wszystko poza ssh ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Enable firewall was selected, the options selected are translated to iptables commands and written to the /etc/sysconfig/iptables file. The iptables service is also started so that the firewall is activated immediately after saving the selected options. If Disable firewall was selected, the /etc/sysconfig/iptables file is removed and the iptables service is stopped immediately.

The options selected are also written to the /etc/sysconfig/system-config-securitylevel file so that the settings can be restored the next time the application is started. Do not edit this file by hand."

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nasz serwer odpowiada na SSH. Problem polega na tym, że nie można się na niego dostać;

ani przy pomocy hasła, ani ustawionego klucza SSH. Zupełnie jakby IP kierowało na inny serwer."

Edytowano przez oh12 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nasz serwer odpowiada na SSH. Problem polega na tym, że nie można się na niego dostać;

ani przy pomocy hasła, ani ustawionego klucza SSH. Zupełnie jakby IP kierowało na inny serwer."

 

 

#1

http://de50.ionic.pl/klient/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=4

 

#2

http://de50.ionic.pl/klient/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalogowaliśmy się w rescue i wyszło na jaw, że na serwerze są nie moje dane. Zapewne po padzie Hetznera moje IP zostało przydzielone innemu serwerowi. Hetzner mówi, że to mój serwer, bo MAC-adres i sn dysków zgadza się.

 

Ma ktoś pomysł co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle dziwaczna sprawa..

 

Masz z czym pórownać ten adres MAC i numery dysków? Jeśli nie to może procesor, albo RAM się nie zgadza z tym co masz wykupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAC i dysków nie mam z czym porównać. Procesor nie zgadza się (mój był 920, tu jest 930). Ale Hetzner mówi, że to za mało. Dodatkowo nie ma konfliktów MAC na switch'ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

zobacz tutaj, może coś ciekawego znajdziesz

www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1185038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj, może coś ciekawego znajdziesz

www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1185038

Temat nic nie wnoszący do sprawy... W zasadzie jedynym plusem tamtego tematu jest zainteresowanie sprawą pracownika Hetznera, ale nawet on nie napisał niczego konkretnego, a tylko tyle, że "zobaczy co mogą zrobić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×