Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
foit

Problemy z PLESK i wyświetlaniem strony po ponownej instalacji>Warning: include

Polecane posty

Witam

Jestem raczej mało zaznajomiony z PLESK i generalnie z konfiguracją PLESKA, do tej proy korzystałem raczej z gotowego VPS+ DA

 

Aktualnie posiadamy własny serwer z PLESK 10.4.4 ja racz

 

Posypał się serwer i musieliśmy od nowa go stawiać wgrywać i konfigurować. Niestety coś skonfigurowaliśmy nie prawidłowo w związku z czym może ktoś będzie w stanie podsunąć rozwiązanie. Nie znam jakoś szczegółowo PLESKa osoba która obsługuje serwer jest gdzieś na wakacjach nie dostępna więc robiliśmy to z kartki z instrukcjami lecz chyba coś nie wyszło.

Generalnie serwer się postawił zainstalowaliśmy PLESKA wszystko zostało skonfigurowane tak jak było poprzednio pod względem usera, domen itp

 

Po wgraniu dość prostej strony w PHP wyskakuje dość standardowy błąd:

 

Warning: include(include/newserwis2.php) [

function.include

]: failed to open stream: No such file or directory in D:\Inetpub\vhosts\katalog_nadrzedny\site_katalog_danej_strony\include\main.php on line 10

 

Błędów podobnych jest więcej gdyż jest to dość stara strona zawierająca sporo include

Katalog oczywiście jest w tej lokalizacji , pliki są w d:\...... czyli tam gdzie skazuje błąd lecz trochę to dziwnie wygląda gdyż standardowo ścieżka powinna wyglądać chyba http://nazwastrony/include/main.php jeśli byłby błąd ?

W linii 10 pliku main.php wszystko jest tak jak było i nie ma tam za bardzo co źle wpisać.

 

Tak jak by się nie skonfigurował katalog root dla serwera czy też strony.

Serwer jest postawiony na windows serwer 2003

Wydaje mi się że to chyba można jakoś w PLESK ustawić lub w plikach konfiguracyjnych na serwerze?

Czy ktoś ewentualnie może podsunąć pomysł na rozwiązanie problemu? I określi co w ogóle jest problemem.

 

Byłbym wdzięczny na pomoc.

 

pozdrawiam

Edytowano przez foit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×