Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w rynek telekomunikacyjny. Głównie chce się skupić na stworzeniu niezależnej serwerowni, podpiętej właśnie do ogólnopolskiej sieci światłowodowej, w celu zapewnienia najlepszego możliwego łącza i najmniejszych czasów dostępu (oferta kierowana do przedsiębiorców/klientów polskich i zagranicznych - region europejski). Oczywiście nie mogę zapomnieć o węzłach wymiany danych takich jak chociażby niezależny PLIX. Wydaje się, że najlepszą ofertę pod tym względem na naszym rynku posiada S-NET, jednak nie jest to szczyt moich marzeń.

 

HAWE wydawał się idealnym rozwiązaniem, dodatkowo mogłem wesprzeć projekt finansowo, niestety po dłuższej "inwigilacji" okazało się, że S-NET i HAWE są ze sobą w pewien sposób powiązani. Dodatkowo HAWE nie posiada zbyt szczegółowych informacji na temat możliwości podłączenia własnych serwerów czy chociażby kolokacji skrzynek serwerowych w wybranych miejscach w Polsce.

 

Czy są tutaj ludzie, którzy interesowali się tym projektem bądź też współpracują z nimi i są wstanie podać większą ilość szczegółowych, sprecyzowanych informacji? Tak, wiem że mogę do nich napisać i z pewnością miła obsługa poda mi wszystkie interesujące informacje, niestety, z doświadczenia wiem, że najlepsze informacje uzyskuje się od ludzi niezależnych oraz użytkowników. Interesuje mnie głównie możliwość podpięcia się do ich sieci z różnych miejsc na mapie Polski (szczególnie Wrocław) oraz oczywiście osiągi tej sieci, z naciskiem na pingi.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wygląda sieć Sitel Sp z o.o. www.sitel.net.pl mają połączenia po Polsce w systemie DWDM oraz dużą sieć na terenie Śląska i Krakowa oraz w Czechach w Ostrawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę SITEL dopiero powstał (firma jest na rynku od dwóch lat) i dopiero tworzą swoją sieć. Dodatkowo, skoro już skupiają się na technologi DWDM to dlaczego nie na UDWDM? Skoro dopiero powstali logiczne jest, że mogą skorzystać z najnowszej technologii, czego nie zrobili (mimo, iż DWDM i tak przewyższa połączenia światłowodowe oferowane przez S-NET czy HAWE etc.). Z punktu widzenia inwestora, HAWE zapewnia lepsze warunki rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×