Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
baczek007

Proszę o porade

Polecane posty

Witam,

chciałem się dowiedzieć czy można gdzieś dorwać taką instrukcje/tutorial/artykuł/etc. o cPanelu dla początkujących? Pierwszy raz w zyciu zdecydowałem się na płatny hosting i rozumiem mniej więcej o co chodzi co się gdzie ustawia ale nie chciałbym czegoś popsuć i wolałbym może coś poczytać.

 

I druga sprawa, jako, że będzie to mój pierwszy raz, o czym zresztą wspomniałem wcześniej to mógłaby któraś z bardziej doświadczonych osób napisać ile ( oczywiście tak pi razy oko ) transferu miesięcznie zużyje portal postawiony na CMSie ( mambo, jportal itd. ) przy aktywnej promocji w postaci np mailingu, impresji bannerów i innej reklamy. Portal posiada mało grafiki, najważniejszy jest tekst. Po prostu chodzi mi o to, zeby nie przekroczyć transferu miesięcznego 1GB i zeby cała kampania reklamowa sie powiodła i żeby ludzie widzieli tę stronę a nie " limit transferu przekroczony". Myślę, że podczas kampanii reklamowej będzie to z 20-25 tys. unikalnych wejść, potrwa ona z tydzień, no i później już z mniejszą intensywnością ale dalej będzie strona reklamowana.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

b007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

chciałem się dowiedzieć czy można gdzieś dorwać taką instrukcje/tutorial/artykuł/etc. o cPanelu dla początkujących? Pierwszy raz w zyciu zdecydowałem się na płatny hosting i rozumiem mniej więcej o co chodzi co się gdzie ustawia ale nie chciałbym czegoś popsuć i wolałbym może coś poczytać.

 

I druga sprawa, jako, że będzie to mój pierwszy raz, o czym zresztą wspomniałem wcześniej to mógłaby któraś z bardziej doświadczonych osób napisać ile ( oczywiście tak pi razy oko ) transferu miesięcznie zużyje portal postawiony na CMSie ( mambo, jportal itd. ) przy aktywnej promocji w postaci np mailingu, impresji bannerów i innej reklamy. Portal posiada mało grafiki, najważniejszy jest tekst. Po prostu chodzi mi o to, zeby nie przekroczyć transferu miesięcznego 1GB i zeby cała kampania reklamowa sie powiodła i żeby ludzie widzieli tę stronę a nie " limit transferu przekroczony". Myślę, że podczas kampanii reklamowej będzie to z 20-25 tys. unikalnych wejść, potrwa ona z tydzień, no i później już z mniejszą intensywnością ale dalej będzie strona reklamowana.

Przecież wystarczy podzielić jedno przez drugie żeby zobaczyć, że przy takiej oglądalności napewno ten 1 GB przekroczysz i to wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krissamer

Nie chce Cie martwic, ale faktycznie 1 GB, to nic, to tak jakbys tego transferu wogole nie mial. Wystarczy sobie zrobic prosty przelicznik, a wyjdzie Ci, ze nie mozesz przekroczyc dziennie 33 MB !!

 

Jezeli chcesz postawic CMS'a, to ruch bedzie generowany dodatkowo przez baze danych, a to dodatkowy bicz dla trafficu.

 

Hosting z limitem 1 GB jest jeszcze bardziej przyglupawy od tego bez limitow !! To dobre dla stron domowych, ale te z kolei korzystaja z darmowych rozwiazan.

 

Jesli mozna wiedziec, to z jakiej oferty komercyjnej skorzystales ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza danych nie zuzywa transferu, chyba, ze jest na innym serwerze niz skrypty, a serwer nie ma darmowego transferu wewnatrz DataCenter. Nie sadze, zeby ktos dawal baze danych w innym DC niz serwer ze skryptami. Baza jest w 99% hostingow na tym samym serwerze (ze wzgledu na szybkosc dzialania i bezpieczenstwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza jest w 99% hostingow na tym samym serwerze (ze wzgledu na szybkosc dzialania i bezpieczenstwo).

Oj... A takie argumenty to skad wyczarowales?

1) Baza moze jest w 99% hostingow na tej samej maszynie... Ale tylko jezeli patrzysz na tzw. 'hosting budzetowy' ;)

2) Czy wg. Ciebie baza bedzie szybciej odpowiadac na zapytania jezeli bedzie na jednym serwerze razem z Apache, non-stop wykonywanymi skryptami PHPa obciazajacymi procki, itp niz jezeli znajdowalaby sie na serwerze dedykowanym tylko i wylacznie pod nia?

3) I niby dlaczego to jest bezpieczniejsze rozwiazanie? W razie kompromitacji maszyny baza tez zostaje skompromitowana... Jezeli jest na osobnej maszynie (ktora moze miec wyfiltorowany caly ruch poza zapytaniami do bazy) o takiej kompromitacji praktycznie nia ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
2) Czy wg. Ciebie baza bedzie szybciej odpowiadac na zapytania jezeli bedzie na jednym serwerze razem z Apache, non-stop wykonywanymi skryptami PHPa obciazajacymi procki, itp niz jezeli znajdowalaby sie na serwerze dedykowanym tylko i wylacznie pod nia?

 

Jezeli ten serwer nie jest przeciazony - to jak najbardziej TAK ;)

Zapytania po tcp/ip lataja znacznie wolniej i zuzywaja dodatkowo CPU niz zapytania po znacznie szybszym unixowym sockecie. Jezeli masz osobna maszyne mysqlowa to im wiecej serwerow "klienckich", tym wolniej serwer odpowiada (tutaj juz fizyczne wlasciwosci ethernetu zaczynaja przeszkadzac :)

 

3) I niby dlaczego to jest bezpieczniejsze rozwiazanie? W razie kompromitacji maszyny baza tez zostaje skompromitowana... Jezeli jest na osobnej maszynie (ktora moze miec wyfiltorowany caly ruch poza zapytaniami do bazy) o takiej kompromitacji praktycznie nia ma mowy.

 

Ale jak Ci padnie kontroler maciezy, albo RAM, albo plyta glowna na serwerze bazodanowym to leza Ci strony *wszystkich* klientow. Jedno i drugie rozwiazanie ma swoje wady i zalety, ja bym nie szufladkowal tych co maja bazy MySQL na tym samym serwerze co WWW jako wylacznie "budzetowcow" -> sam uzywam obu rozwiazan i chyba jednak bardziej sprawdza sie laczenie tych uslug w ramach jednej maszyny. Nazwa.pl chyba tez ma osobny serwer bazodanowy i jezeli slyszy sie slowa krytyki skierowane do nich - to glownie wlasnie na dzialanie serwera bazodanowego :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytania po tcp/ip lataja znacznie wolniej i zuzywaja dodatkowo CPU niz zapytania po znacznie szybszym unixowym sockecie.

Mozesz napisac o jakich wartosciach mowimy (wolniej latajace pakiety oraz zwiekszenie obciazenia cpu)? W procentach, tak na oko.

Dzieki.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i te informacje o cPanelu. Co do hostingu to otrzymalem go odrazu przy zakupie domeny, taka promocja dlatego tylko 1GB. Ale właśnie tak myślałem, że to będzie troszku za mało więc pewnie bede musial wykupić jakis hosting. I teraz pytanie JAKI? a, że jestem świeży w tym temacie to prosiłbym o jakieś rady. Oczywiście głównym kryterium jest tutaj przede wszystkim cena oraz limit transferu. Samo konto nie musi miec duzo pojemnosci, moze byc nawet 50MB bo nie podejrzewam zebym mial zarejestrowanych tysiace osob ;) No oczywiscie php, mysql no i najlepiej cPanel bo juz wiem o nim troszke wiecej :)

 

Acha ktoś napisał, że hostingi bez limitu transferu są lipne tak samo jak ten 1GB ? Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego ? Bo na Alledrogo są ciekawe oferty i właśnie rozważałem taką opcję.

I jeszcze na koneic pytanie widziałem również na aukcjach, że ludzie sprzedają coś takiego :

http://allegro.pl/show_item.php?item=86240638

Orientuje sie ktoś co to za oferta i czy dobre to rozwiązanie?

Pozdrawiam

baczek007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha ktoś napisał, że hostingi bez limitu transferu są lipne tak samo jak ten 1GB ? Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego ? Bo na Alledrogo są ciekawe oferty i właśnie rozważałem taką opcję.

I jeszcze na koneic pytanie widziałem również na aukcjach, że ludzie sprzedają coś takiego :

http://allegro.pl/show_item.php?item=86240638

Orientuje sie ktoś co to za oferta i czy dobre to rozwiązanie?

 

 

http://www.ovh.com/pl/products/gp_1000gp_details.html -> później podam Ci konto to mi te 5 zł. przelejesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki bardzo , jednak tak do końca nie jest darmowe bo trzeba zamówić domene .pl za min 33 zł no ale konto niczego sobie tylko może ktoś coś napisac o OVH ? jak serwery sie sprawuja ? dobrze to chodzi ? nie ma czestych padów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh dzięki bardzo , jednak tak do końca nie jest darmowe bo trzeba zamówić domene .pl za min 33 zł no ale konto niczego sobie tylko może ktoś coś napisac o OVH ? jak serwery sie sprawuja ? dobrze to chodzi ? nie ma czestych padów ?

 

jest też "wersja" z domeną .info :) koszt to 4.30 PLN + VAT :)

http://www.ovh.com/pl/products/gp_1000gp_details_info.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha ! a powiem Ci nawet coś ciekawszego, ta wersja z domeną info jest za 0 zł ! Myślę, że warto zainteresować się tą ofertą :) Po roku darmowej domeny info+1000gp mozesz przedluzyc tzn odnowić za 39 PLN cały pakiet czyli domena i serwerek.

Jak dla mnie to przede wszystkim świętne posunięcie marketingowe ze strony ovh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×