Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pietrovek

Walidacja CSS problem

Polecane posty

Witam!

 

Mam problem by moj css przeszedł przez walidację na w3c - zawiera błąd:

Właściwość -webkit-appearance nie istnieje :  none

który znajduje się w deklaracji stylu dla "select'a"

bez tego wpisu np. w chrome nie udało mi się uzyskać przeźroczystego tła dla tego pola...

 

zna ktoś jakiś sposób by przejść walidację CSS z tym wpisem?

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-webkit-appearance tak samo jak np. -moz-appearance nie jest zawarty w specyfikacji CSS, to są triki specyficzne dla poszczególnych przeglądarek - w przypadku -webkit to przeglądarka Safari oraz system iOS (możliwe, że zostało to zaimplementowane również np. w Chrome). Trudno żeby coś napisanego dla silnika jakiejś konkretnej przeglądarki było w standardach webowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem, ale cóż :) wychodzi na to że Chrome nie jest zgodne ze standardami...

 

bo background: transparent czy background-color: rgba(0,0,0,0); nie działają w Chrome dla "<select>"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem, ale cóż smile.png wychodzi na to że Chrome nie jest zgodne ze standardami...

 

bo background: transparent czy background-color: rgba(0,0,0,0); nie działają w Chrome dla "<select>"...

 

Walidacja według w3c jest tylko umownym standardem, to że użyłeś znacznika "-webkit" i według w3c twój css jest nie poprawny to nic nie znaczy, bo tak naprawdę wszystko napisane jest poprawnie. A jeżeli chcesz, żeby nie wywalało błędu to użyj JS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×