Skocz do zawartości
Oktawave

Rusza polska chmura obliczeniowa od K2. Dla Czytelników wht.pl przez trzy miesiące za darmo w ramach testów beta

Polecane posty

Witajcie!

 

Tydzień temu ruszyła polska chmura obliczeniowa Oktawave. Zapraszamy do testów Czytelników forum wht.pl. Przygotowaliśmy dla Was specjalny kod:

 

MTnB3Fkt

 

Zajrzyjcie na stronę https://admin.oktawave.com/Pages/CreateAccount.aspx?lang=pl-PL, podajcie powyższy kod i testujcie naszą chmurę za darmo.

 

Poniżej znajdziecie także informację prasową dotyczącą startu. Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie i sugestie.

 

Zapraszamy także na nasz fanpage: http://facebook.com/Oktawave.

 

Pozdrawiamy,

zespół Oktawave

 

--

 

 

Ruszyły publiczne testy beta chmury obliczeniowej Oktawave. To obecnie najszybsza infrastruktura typu cloud computing na świecie udostępniająca moc obliczeniową, storage, aplikacje oraz środowiska bazodanowe. W przeprowadzonych testach wydajności Oktawave osiąga wyniki lepsze od usług udostępnianych przez takie firmy jak Amazon czy Rackspace.

 

Chmury obliczeniowe zdominowały w ostatnim czasie krajobraz usług teleinformatycznych. Są odpowiedzią na zmianę w myśleniu o dostępie do mocy obliczeniowej zarówno dla małego i średniego biznesu, jak i dużych korporacji. Co więcej, chmury pozwoliły zoptymalizować koszty związane z działaniami IT, upowszechniając model rozliczeń, w którym płacimy tylko za te zasoby, które wykorzystujemy.

 

To doprowadziło do rewolucji, w której tradycyjny hosting przestał być konkurencyjny - jego miejsce zajmuje obecnie zjawisko, które nazywamy właśnie cloud computingiem.

 

Dziś do grona firm świadczących usługę chmury obliczeniowej dołącza marka Oktawave, której autorem jest K2 Internet S.A. Po dwóch latach prac programistycznych i analizy biznesowej Oktawave wkracza na rodzimy rynek, przynosząc wartości, na które czekało wielu użytkowników dotychczasowych rozwiązań - unikatową szybkość i wydajność przetwarzania informacji, bezpieczeństwo, centrum danych zlokalizowane w Polsce (Warszawa) i konkurencyjne ceny.

 

"Chmura obliczeniowa Oktawave zrodziła się m.in. z potrzeb lokalnego rynku. Polskie firmy chcą korzystać z nowoczesnych technologii, chcą optymalizować swoją infrastrukturę i koszty. Rozumieją też, że tradycyjny hosting jest już niewystarczający, a zagraniczne chmury niosą ze sobą wiele ograniczeń. Chcemy to zmienić"
- mówi Maciej Kuźniar, dyrektor projektu Oktawave.

 

Czym wyróżnia się Oktawave?

 

Oktawave to szybkość. W zakresie dostępu do danych podczas testów w środowisku laboratoryjnym udało się osiągnąć wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS dla pojedynczej instancji wyposażonej w 32 GB RAM oraz 16 VCPU (w trakcie testu random read) oraz 3 GB/s ciągłego transferu danych (dla odczytu oraz zapisu).

 

Dbając o możliwie najlepszą stabilność platformy beta, maksymalna wydajność pojedynczej instancji została ograniczona do 100 tys. operacji wejścia wyjścia w pierwszym etapie testów i będzie sukcesywnie zwiększana w miarę potwierdzania stabilności systemu.

 

To oznacza, że standardowa instancja Oktawave oferuje wydajność od kilkuset do kilku tysięcy razy większą od obecnych na rynku rozwiązań oferowanych np. przez Amazon czy Rackspace.

 

Również dla standardowych zastosowań, w tym między innymi dla serwerów WWW, Oktawave jest lepsza od konkurencyjnych rozwiązań.

 

"Nasz scenariusz testowy zakładał działanie tysiąca użytkowników, którzy generują 10 tys. zapytań z wykorzystaniem metody GET. Nie mogliśmy przetestować 100 tys. zapytań, ponieważ zarówno Amazon, jak i Rackspace nie radziły sobie z taką liczbą jednoczesnych zapytań. Co się okazało? Nasze instancje wykorzystujące Tier-3 obsługują ponad 14 tys. zapytań na sekundę przy zachowaniu średniego czasu obsługi jednego żądania na poziomie 0,07 s. To ponad dwa razy lepiej niż Amazon
" - komentuje testy Maciej Kuźniar, dyrektor projektu Oktawave.

 

Z jakich usług składa się Oktawave?

 

Platforma Oktawave to przede wszystkim:

· OCI (Oktawave Cloud Instances) - w pełni konfigurowalne instancje serwera w chmurze,

· OVS (Oktawave Volume Storage) - konfigurowalne dyski twarde podłączane do instancji,

· OPN (Oktawave Private Network) - wirtualne sieci prywatne,

· ORDB (Oktawave Relational Databases) - integralne środowiska bazodanowe,

· OCS (Oktawave Cloud Storage) - system obiektowego przechowywania danych w chmurze.

 

Co w Oktawave jest standardem?

 

Jedną z kluczowych funkcji platformy Oktawave jest autoskaler – dzięki unikatowemu mechanizmowi obserwowania obciążenia i zapotrzebowania na moc obliczeniową, chmura w dynamiczny sposób zmienia parametry świadczonej usługi w górę lub w dół. W połączeniu z load balancingiem gwarantuje to płynne i stabilne działanie usług bez względu na okoliczności.

 

Do dyspozycji użytkowników oddano także tzw. kontenery instancji – ułatwiają one zarządzanie całymi grupami instancji. To dzięki nim możliwe jest zastosowanie autoskalera lub load balancingu do kilku instancji, co staje się szczególnie ważne przy dużym obciążeniu dotyczącym rozbudowanych i złożonych środowisk.

 

Warto także odnotować, że Oktawave udostępnia otwarte API, poprzez które możliwe jest wykonywanie wszystkich operacji i zmian dotyczących zasobów. Pozwala to na łatwą współpracę i integrację platformy z różnorodnymi narzędziami internetowymi. Oktawave to także platforma do uruchamiania aplikacji - są one dostępne bez konieczności instalowania i wstępnej konfiguracji, co pozwala na ich uruchomienie w kilka chwil.

 

Co z bezpieczeństwem danych?

 

Dane zapisane w Oktawave są bezpieczne. Użytkownicy mogą w bardzo szczegółowy sposób kontrolować, kto i na jakich warunkach ma dostęp do danych przechowywanych w chmurze, a także tworzyć wewnętrzne segmenty sieci, bez dostępu do sieci publicznej. Transmisja danych do i z chmury zawsze realizowana jest za pomocą szyfrowanej transmisji SSL.

 

Oktawave to środowisko przetwarzania danych, w którym rekonfiguracja lub wymiana elementów infrastruktury nie wpływa na działanie poszczególnych elementów, a umowa serwisowa będzie standardowo określała dostępność na poziomie 99,999%.

 

Jak wziąć udział w testach beta?

 

Oktawave jest obecnie dostępna w wersji beta. Oznacza to, że każdy może za darmo skorzystać z jej zasobów. Wystarczy posiadać kod umożliwiający rejestrację do usługi lub poprosić o takowy w specjalnym formularzu dostępnym na stronie https://admin.oktawave.com/Pages/CreateAccount.aspx.

 

Jakie są plany Oktawave na przyszłość?

 

Po zakończeniu testów beta Oktawave zostanie dostosowana do wymogów rodzimych przedsiębiorców pod względem funkcjonalności, ergonomii i dostępności. W kolejnej fazie rozwoju firma przewiduje ekspansję na rynki zagraniczne.

 

"Dziś Oktawave jest skierowana głównie na rynek polski, ale kierunek naszego myślenia jest zdecydowanie globalny. Zapotrzebowanie na szybką i konkurencyjną cenową chmurę obliczeniową jest bardzo duże na całym świecie. Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę
" - podsumowuje Kuźniar.

 

Więcej informacji:

Strona usługi: http://www.oktawave.com/pl/index.html.

Więcej na temat szybkości Oktawave: http://www.oktawave.com/pl/wydajnosc.html

Więcej na temat porównania Oktawave do konkurencji: http://www.oktawave.com/pl/porownanie-uslug.html

Więcej o testach beta Oktawave: http://www.oktawave.com/pl/testy-beta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie potestuję, konto już założone. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy najszybsza? Istnieją rozwiązania oparte na vSphere 5 oferujące podobną wydajność.

Ale projekt ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xorg, have fun! Jeśli będziesz miał jakieś konkretne uwagi/sugestie, najlepiej skorzystać z tej recepty:

 

Jeśli chcesz zgłosić błąd w działaniu wersji beta Oktawave lub masz sugestię odnośnie do naszego systemu, możesz:

  • wysłać e-mail na adres support@oktawave.com,
  • zalogować się do panelu administracyjnego, wybrać zakładkę Zlecenie, kliknąć link Nowe zlecenie serwisowe, wypełnić formularz i zakończyć proces przyciskiem Dodaj.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą konstruktywną uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że projekt finansowany z moich podatków. W takim razie dziękuje, nie będe testować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Echhh ten socjalizm.... zamiast k... podatki w dół, to wydaje się kasę dla wydania, byle się jej pozbyć.

 

No ale nie róbmy offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że projekt finansowany z moich podatków. W takim razie dziękuje, nie będe testować

 

Jasne, choć w naszej ocenie naprawdę warto. Zawsze można usunąć konto, porzucić etc. A na dziś jest to jedna z ciekawszych usług oferująca serwery, aplikacje, bazy danych, środowiska programistyczne etc. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne, choć w naszej ocenie naprawdę warto. Zawsze można usunąć konto, porzucić etc. A na dziś jest to jedna z ciekawszych usług oferująca serwery, aplikacje, bazy danych, środowiska programistyczne etc. Warto spróbować.

 

Z powodów ideologicznych nie skorzystam, chociaż już byłem w trakcie wypełniania formularza. Nie podoba mi się, że np. takie https://www.e24cloud.com/ wykłada własne, pewnie ciężko zarobione pieniądze, by potem jakiś czas później wyrosła konkurencja m.in. z ich pieniędzy. To już nie pierwszy raz coś takiego się dzieje. Wcześniej było podobnie z http://adtaily.pl, by potem jakiś czas później za pieniądze z dotacji powstały podobne strony. I gdzie w tym wszystkim jest innowacja? Podobne rozwiązania przecież istnieją na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto czekam na aktywacje chętnie sobie to przeklikam posprawdzam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się natestowałem:

 

[color=#666666][font=Tahoma, Arial][size=2]
[left]System.Web.HttpUnhandledException (0x80004005): Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown. ---> System.ArgumentException: Invalid postback or callback argument. Event validation is enabled using [/left]
[/size][/font][/color]in configuration or <%@ Page EnableEventValidation="true" %> in a page. For security purposes, this feature verifies that arguments to postback or callback events originate from the server control that originally rendered them. If the data is valid and expected, use the ClientScriptManager.RegisterForEventValidation method in order to register the postback or callback data for validation. 
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.ClientScriptManager.ValidateEvent(String uniqueId, String argument) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.WebControls.HiddenField.LoadPostData(String postDataKey, NameValueCollection postCollection) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessPostData(NameValueCollection postData, Boolean fBeforeLoad) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.HandleError(Exception e) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest() [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(HttpContext context) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at ASP.pages_services_clientservices_aspx.ProcessRequest(HttpContext context) in c:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\Temporary ASP.NET Files\root\1943c03d\7039d370\App_Web_arlzq1ad.19.cs:line 0 [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.HttpApplication.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously)

[/size][/color][/font]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto czekam na aktywacje chętnie sobie to przeklikam posprawdzam .

 

Powinieneś mieć już aktywne konto. Miłego testowania :)!

 

Się natestowałem:

 

[color=#666666][font=Tahoma, Arial][size=2]
[left]System.Web.HttpUnhandledException (0x80004005): Exception of type 'System.Web.HttpUnhandledException' was thrown. ---> System.ArgumentException: Invalid postback or callback argument. Event validation is enabled using [/left]
[/size][/font][/color]in configuration or <%@ Page EnableEventValidation="true" %> in a page. For security purposes, this feature verifies that arguments to postback or callback events originate from the server control that originally rendered them. If the data is valid and expected, use the ClientScriptManager.RegisterForEventValidation method in order to register the postback or callback data for validation.
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.ClientScriptManager.ValidateEvent(String uniqueId, String argument) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.WebControls.HiddenField.LoadPostData(String postDataKey, NameValueCollection postCollection) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessPostData(NameValueCollection postData, Boolean fBeforeLoad) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.HandleError(Exception e) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest() [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.UI.Page.ProcessRequest(HttpContext context) [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at ASP.pages_services_clientservices_aspx.ProcessRequest(HttpContext context) in c:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\Temporary ASP.NET Files\root\1943c03d\7039d370\App_Web_arlzq1ad.19.cs:line 0 [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.HttpApplication.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() [/size][/color][/font]
[font="Tahoma, Arial"][color="#666666"][size=2]at System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously)

[/size][/color][/font]

 

Murgal, dostaliśmy prośbę od adminów, żebyś coś więcej nam powiedział, np.

 

 

W którym miejscu leci? Na „usługach”? To jest standardowy błąd ASP.NETa, który leci jeśli coś się nie zgadza w źródle strony. Czasem wynika z buga, ale raczej rzadko (np. jeśli dużo gmeramy javascriptem w stronie), częściej jest to kwestia np. kliknięcia przed kompletnym załadowaniem strony albo jeśli z jakiegoś powodu parametry w POST są skopane (np. ucięte).

 

Dasz nam znać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, błąd wywalało przy wejściu w panel OCI, OCS. Co dziwne już jest okej. Możliwe że wina leżała po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa test usług? Ile kosztuje przedłużenie? Jeśli byłoby okej to zostałbym u Was, ale chciałbym poznać koszta takiej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa test usług? Ile kosztuje przedłużenie? Jeśli byłoby okej to zostałbym u Was, ale chciałbym poznać koszta takiej zabawy wink.png

 

Usługi będziemy testowali około trzech miesięcy. W zakresie symulacji cenowych bardzo prosimy o chwilę zabawy naszymi konfiguratorami:

 

1. prostym: http://www.oktawave.com/pl/konfigurator.html

 

lub

 

2. zaawansowanym: http://www.oktawave.com/pl/konfigurator-zaawansowany.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więcej informacji:

Strona usługi: http://www.oktawave.com/pl/index.html.

i ta kropka na koncu kieruje do 404, na którym nie ma ani odnośnika do głownej, ani żadnej informacji gdzie sie kowalski znajduje.

 

 

Poza tym to nie lepiej zrobić 1 mail i system wsparcia z działami, bo obecnie mając pytania przed zakupem pisze do sales, ale juz po zakupie do customer, łamiąc ciągłość korespondencji.

 

No i nie widze czy ta cena podglądowa to netto czy brutto ( a 23 % robi różnice) no i informacji jak mogę poźniej zapłacić - przelewem, paypal, czy może BTC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ta kropka na koncu kieruje do 404, na którym nie ma ani odnośnika do głownej, ani żadnej informacji gdzie sie kowalski znajduje.

 

 

Poza tym to nie lepiej zrobić 1 mail i system wsparcia z działami, bo obecnie mając pytania przed zakupem pisze do sales, ale juz po zakupie do customer, łamiąc ciągłość korespondencji.

 

No i nie widze czy ta cena podglądowa to netto czy brutto ( a 23 % robi różnice) no i informacji jak mogę poźniej zapłacić - przelewem, paypal, czy może BTC smile.png

 

404 mamy już zaprojektowane, ale jeszcze w trakcie wdrożenia (wisi ticket dla programistów ;).

 

Z tym adresem e-mail to racja, w sumie to pomyśleliśmy o naszych wewnętrznych potrzebach, bo listy trafiają w ten sposób do właściwych osób. Do rozważenia po naszej stronie.

 

Ceny są poglądowymi cenami netto.

 

Jeśli chodzi o płatności, to będą to standardowe płatności elektroniczne dostępne w Polsce. PayPal jest rozważany przez nas. Bitcoin - jeśli się okaże, że będzie realne zapotrzebowanie - również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/etc/passwd:

 

tech-support:x:0:0:Oktawave tech-support:/tmp:/bin/sh

 

czyli do każdej instancji zakładacie sobie konto systemowe z prawami roota.

Niby można usunąć, ale...nie każdy wie o jego istnieniu.

 

Trochę niedopracowane szablony systemów (chociażby usunięty wtmp który sam się nie przywróci).

No i nie wiem jeszcze ile to będzie kosztowało (wczoraj jakimś sposobem trafiłem na konfigurator cen, dzisiaj już na niego trafić nie mogę)

Całośc fajna, poczekam do zakończenia testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Założyłem konto, na razie bawię się trochę w debianie.

Strona dosyć często rzuca błędami gdy próbuję przejść z dashboardu do poszczególnych OCI.

Edytowano przez bolek10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/etc/passwd:

 

tech-support:x:0:0:Oktawave tech-support:/tmp:/bin/sh

 

czyli do każdej instancji zakładacie sobie konto systemowe z prawami roota.

Niby można usunąć, ale...nie każdy wie o jego istnieniu.

 

Trochę niedopracowane szablony systemów (chociażby usunięty wtmp który sam się nie przywróci).

No i nie wiem jeszcze ile to będzie kosztowało (wczoraj jakimś sposobem trafiłem na konfigurator cen, dzisiaj już na niego trafić nie mogę)

Całośc fajna, poczekam do zakończenia testów.

 

Konto tech-support to konto, które jest wykorzystywane do początkowej konfiguracji instancji. Każdy użytkownik może to konto usunąć, ale jego usunięcie będzie uniemożliwiało np. operację przywrócenia zapomnianego hasła. Planowo konto będzie również wykorzystywane do usługi supportowej (administracji) dla klientów, którzy takiej usługi będą potrzebowali.

 

Openstack ? :)

 

Nie, nie jest to Openstack. To nasza własna i autorska platforma :).

 

Założyłem konto, na razie bawię się trochę w debianie.

Strona dosyć często rzuca błędami gdy próbuję przejść z dashboardu do poszczególnych OCI.

 

Testy beta to testy beta. Cały czas obserwujemy infrastrukturę i poprawiamy usterki na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×