Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz Stępień

Filmy z youtube na własnym serwerze a prawo.

Polecane posty

Witam. Ostatnio wpadłem na pewien pomysł strony, który może się przydać wielu osobom. Problem w tym, że żeby go zrealizować muszę pobrać filmy z youtube na własny serwer. I tu pojawia się pytanie, czy będzie to legalne, jeżeli pobiorę film z youtube za zgodą autora tego filmu? Chodzi tu o jeden wpis w regulaminie youtube:

użytkownik zobowiązuje się, iż nie będzie kopiować, powielać, dystrybuować, przekazywać, nadawać, wyświetlać, sprzedawać, licencjonować ani wykorzystywać Treści w żaden inny sposób bez uzyskania uprzedniej pisemnej zgody YouTube lub odpowiednich licencjodawców Treści.

 

Czy dobrze rozumiem, że licencjodawcy treści to autorzy filmików, i jeżeli mam ich zgodę na powielenie ich filmu na inny serwis to mogę te filmy z youtube legalnie umieścić na swoim serwerze? (mowa o plikach mp4 i webm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wpadłem na pewien pomysł strony, który może się przydać wielu osobom. Problem w tym, że żeby go zrealizować muszę pobrać filmy z youtube na własny serwer. I tu pojawia się pytanie, czy będzie to legalne, jeżeli pobiorę film z youtube za zgodą autora tego filmu? Chodzi tu o jeden wpis w regulaminie youtube:

 

 

Czy dobrze rozumiem, że licencjodawcy treści to autorzy filmików, i jeżeli mam ich zgodę na powielenie ich filmu na inny serwis to mogę te filmy z youtube legalnie umieścić na swoim serwerze? (mowa o plikach mp4 i webm).

 

 

 

No tak. Przecież udostępniając film w serwisie Youtube nie zrzekamy się praw autorskich do niego, na rzecz serwisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale filmy będą pobierane bezpośrednio z serwera youtube i nie byłem pewny czy w ten sposób będzie to legalne. Wolałem się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×