Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HaPe

DA pytanie o licencjonowanie

Polecane posty

Witam,

 

Mam kilka pytań z ciekawości, odnośnie licencjonowania panelu DirectAdmin.

Kiedy można uzyskać możliwość zamawiania licencji internal?

  1. Czy udało się komuś uzyskać możliwość zmiany samemu OS oraz IP licencji?
  2. Czy jest rozróżnienie na licencje pod VPS i serwer dedykowany?
  3. Czy panel licencyjny DA posiada API do komunikacji z własnym systemem?
  4. Czy można wcześniej wpłacić pewną kwotę na poczet zakupu licencji w przyszłości?
  5. Czy można zakupić paczkę nieaktywowanych licencji, aby nie czekać na aktywację, tylko samemu podać OS i IP i wtedy od razu aktywować licencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy można uzyskać możliwość zamawiania licencji internal?

Kiedyś było powyżej 20 licencji, teraz nie wiem.

 

Czy udało się komuś uzyskać możliwość zmiany samemu OS oraz IP licencji?

Taką zmianę dokonuje dla Ciebie (jako klienta) firma w której masz zakupioną licencję

 

Czy jest rozróżnienie na licencje pod VPS i serwer dedykowany?

Nie, licencji jest kilka, ale nie ma podziału na VPS czy dedyk . Chyba że o czymś nie wiem w tym przypadku.

 

Czy panel licencyjny DA posiada API do komunikacji z własnym systemem?

Rozwiń to pytanie.

 

 

Czy można wcześniej wpłacić pewną kwotę na poczet zakupu licencji w przyszłości?

Nie słyszałem o skarbonce w DA.

 

Czy można zakupić paczkę nieaktywowanych licencji, aby nie czekać na aktywację, tylko samemu podać OS i IP i wtedy od razu aktywować licencję?

Możesz sobie zakupić dowolną ilość i potem w panelu zmieniasz IP i dane do licencji.

 

Kombinujesz sprzedaż? wink.png

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzone, spokojnie konkurencja Ci nie urośnie. Mam 16 lat jak co tongue.png A krzaka nie robie, bo wiem czym to grozi i poza tym po co...

Pytam z czystej ciekawości, choć wydaje się to dziwne.

--

Co do API, czy chcąc sprzedawać licencje klientom firma może napisać sobie plugin do whmcs albo hostbila i w pełni zautomatyzować proces sprzedaży licencji poprzez komunikację z serwerami DA po API, o ile takie istnieje?

 

PS Co do skarbonki to chyba nie ma, ale wyczytałem, że mając firmę można mieć u nich odroczoną płatność.

 

A co do tych przedpłaconych licencji, to czy jeśli firma ich nie aktywuje(znaczy nie poda IP i OS) to ich czas ważności nie upływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań z ciekawości, odnośnie licencjonowania panelu DirectAdmin.

Kiedy można uzyskać możliwość zamawiania licencji internal?

  1. Czy udało się komuś uzyskać możliwość zmiany samemu OS oraz IP licencji?
  2. Czy jest rozróżnienie na licencje pod VPS i serwer dedykowany?
  3. Czy panel licencyjny DA posiada API do komunikacji z własnym systemem?
  4. Czy można wcześniej wpłacić pewną kwotę na poczet zakupu licencji w przyszłości?
  5. Czy można zakupić paczkę nieaktywowanych licencji, aby nie czekać na aktywację, tylko samemu podać OS i IP i wtedy od razu aktywować licencję?

 

Na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi ale:

  • Czy udało się komuś uzyskać możliwość zmiany samemu OS oraz IP licencji?
     
    Tak, nie ma z tym najmniejszego problemu. Chociaż nie pamiętam, czy trzeba wystosować prośbę o to, czy trzeba przekroczyć daną liczbę licencji.
  • Czy można wcześniej wpłacić pewną kwotę na poczet zakupu licencji w przyszłości?
     
    Później działa to w sposób kredytowy, po prostu spłaca się wykupione licencje co dany interwał czasu. Chociaż dotyczy to chyba tylko tych kont, które mają powyżej tej liczby 20 aktywnych licencji.
  • Czy można zakupić paczkę nieaktywowanych licencji, aby nie czekać na aktywację, tylko samemu podać OS i IP i wtedy od razu aktywować licencję?
     
    Aktywacja licencji jest natychmiastowa, chociaż nie jestem pewien czy dotyczy to wszystkich typów licencji. Na pewno po przekroczeniu 20 aktywnych licencji, czyli po tym jak dostajesz możliwość zamawiania licencji bulk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Jeszcze oto API pytam(w poprzednim poście dałem pytanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiem, przepraszam za niezrozumienie mojego zapytania. Miałem na myśli taki problem, klient kupuje VPS z panelem DA, czy istnieje rozwiązanie umożliwiające wygenerowanie mu licencji na panel w sposób automatyczny(np. API do komunikacji z panelem licencyjnym DA)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przy okazji tematu zapytam, dlaczego w Polsce firmy nie stosują usług hostingowych z opłatą samoodnawialną za pomocą karty kredytowej, w tej postaci, że karta jest z automatu co miesiąc obciążana daną kwotą aż do anulowania usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ok. Przy okazji tematu zapytam, dlaczego w Polsce firmy nie stosują usług hostingowych z opłatą samoodnawialną za pomocą karty kredytowej, w tej postaci, że karta jest z automatu co miesiąc obciążana daną kwotą aż do anulowania usługi?

Z dwóch powodów:

 

a. jest bardzo małe nasycenie CC

 

b. w Polsce nie funkcjonuje taki rodzaj zapłaty analogicznie do tej z .US Dlaczego? Nie wiem. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, niektórzy wskazują jakieś zapisy prawne (?).

 

Wyjściem jest użycie jakiegoś zagranicznego CC procesora ale wiąże się to ze sporymi utrudnieniami, a ostatnio nawet wysokimi dodatkowymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×