Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mondo90

Dostępna szybkość portu , jak sprawdzić ?

Polecane posty

Witam, potrzebuję informacji o dostepnej szybkości portu na moim serwerze który docelowo ma 100 Mbps. Chodzi mi o to ile z tych 100 Mbps pozostalo i ile jest wykorzystane przez pobierania, ladowanie strony (cmss/obrazy), odtwarzane filmy na stronie etc.

 

Aktualnie mam tylko serwer VPS ale wkrótce chcę się przenieść na dedykowany Debian / Centos.

 

PS: Polecenia takie jak mii-tool nie działają ;/

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to 100MBps jest na maszynę matkę. To jak inni wysycając łącze to się nie dowiesz,ale jak ty to robisz to możesz użyć vnstat lub wykresu munin do statystyk serwera całego bądź tylko do jednego celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły maszyna matka ma właśnie ten port 100Mbps i wszyscy użytkownicy mają ten port do wykorzystanie. Znaczy to mniej więcej tyle, że każdy korzysta z niego tylko ile chce. Jeśli ktoś ma np. vps pod torrenty na tej samej maszynie to on może zjadać 70MBps a wam zostaje reszta. Wszystko zależy od sąsiedztwa.

Aktualny transfer zawsze możesz podejrzeć ściągając jakiś plik z szybkiego serwera, np.

"wget -O /dev/null http://cachefly.cachefly.net/100mb.test".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi znależy na szybkim rozwiązaniu, które da szybką odpoiwedź np. 35 mbps zostalo lub jest w uzyciu. Jakie info dostane na dedyku z komedy mii-tool ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to mniej więcej tyle, że każdy korzysta z niego tylko ile chce. Jeśli ktoś ma np. vps pod torrenty na tej samej maszynie to on może zjadać 70MBps a wam zostaje reszta. Wszystko zależy od sąsiedztwa.

 

Niestety tu sie mylisz, gdyż u większości wygląda to tak, że łącze dzielone jest 'sprawiedliwie' przez QOS.

 

@Mondo90

mii-tool powie ci jedynie do jaki masz uplink, a nie jakie dostępne łącze.

Ściągnij jakiś plik z niedaleka via wget i będziesz wiedział jaki masz download.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle tylko że ja chce to wykorzystać do obliczeń w skrypcie więc raczej takie rozwiązanie odpada ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie załóż, że masz 100Mbps i szacuj wyniki względem: (100Mbps) - (aktualne zużycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie załóż, że masz 100Mbps i szacuj wyniki względem: (100Mbps) - (aktualne zużycie)

 

świetnie, tylko jak się dowiedzieć jakie jest 'aktualne zużycie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie różnie wygląda ta sprawiedliwość. Na tym samym hostingach (dwa różne vps, choć ten sam "plan", na innych maszynach) i na jednym 90Mbps jest ciągle a na drugim nawet 20Mbps się nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz otrzymać prosty wynik, prostym sposobem to zainteresuj się ifstat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualne zużycie łącza na matce możesz wyświetlić z root programem bmon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×