Skocz do zawartości
N0Name

Lapek zawiesza podczas startu Win xp

Polecane posty

Witajcie, znajomy ma lapka acer aspire 5100 i mnie molestuje że mu nie działa i żebym go ogarnął, problem jest taki że podczas startu win się wiesza i dalej nie idzie, w ogóle nie ładuje się ten pasek. Ramy zmieniłem, jest tam nowa kość kingston 2gb, udało mi się jakoś przeinstalować os, ale to też z trudnościami i niby zaczął działać włączał się i wyłączał.. lecz gdy sciągnąłem stery i wyłaczyłem lapka na noc, rano ponownie włączając dla testu występuje to samo zjawisko podczas startu win, może miał ktoś taki problem í go rozwiązał oraz mi pomoże lub podpowie bo szczerze to nie wiem co jest, stawiam na procka, może grzeje się, postaram się na nowo nasmarować go.. co wy o tym sądzicie.. jakieś pomysły?

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dysk na bad sektory, zresetuj BIOS do ustawień domyślnych i przede wszystkim podaj więcej danych.

 

Jakieś dźwięki przy starcie z BIOSU?

 

udało mi się jakoś przeinstalować os,

Sformatowałeś dysk i ponownie zainstalowałeś system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że dysk sprawny nic nie strzela, charczy, brzęczy i nie wydaje podejzanych dzwieków, przy kopiowaniu plików, oraz instalacji win zero błedów, bios był resetowany, błędy wyskakują coś o pci i wersji biosa nie pamiętam teraz. Tak sformatowałem i zainstalowałem nowego win xp, nic nie zwieszał, nie rzucał błędami, smigał aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w laptopie marki Toshiba a mianowicie zacinał się lub automatycznie wyłączał przy starcie systemu, i też walczyłem z nim trochę czasu wymieniłem wszystko ramki, dysk twardy, procesor, a na koniec okazało się że płyta główna byłą walnięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładuj Linuksa i testuj. Możesz spróbować go przemielić Hiren's Boot CD-kiem.

Odseparuj soft od hardware. Jeśli przy innym systemie będzie się resetować, wtedy będziesz wiedział, że to już bardziej prawdopodobnie sprzętowa kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś temperatury ? Sprawdź pamięci memtestem. Bardziej mi to przypomina problem z płytą lub temperaturą procka niż uszkodzoną pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś temperatury ? Sprawdź pamięci memtestem. Bardziej mi to przypomina problem z płytą lub temperaturą procka niż uszkodzoną pamięć.

Też tak mi się wydaje że to procek oraz jego temperatura, dlatego zostanie nałożona na niego świeża pasta i się zobaczy, chciałem się poprostu podzielić z wami tym bo nie nie jestem pewien w 100% co dwie głowy to nie jedna:P

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ostatnio miałem podobny problem z Acerem 12" kupionym na allegro, miał 2 GB ram 2-3 próby instalacji xp dopiero się udało i to na sp2 a nie sp3, pracował kilka h i zawieszał się , problem był w pamięci.

Oryginalnie miał 1 GB na 533 MHz a gość zamienił ja na 2 GB na 667 MHz i to było przyczyną , pominę fakt iż 2-3 kości testowałem 1GB ale się udało i ruszyło. Sprawdź tą pamięć może miałeś zmienianą lub wymienianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja miałem to samo, tyle że nie na lapku a na zwykłym. Winnym okazał się klucz usb i klucz bt do myszki podłączone do portu usb 3.0. Odłączyłeś wszystkie urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z Acerem 5100.. docelowo się okazało że mostek walnięty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dexieco: Opcje z mostkiem też rozważam, ale jak narazie trzymam się procka, zobaczymy co rano będzie go bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Refesh..

 

Tak jak myślałem mostek południowy padł.. i laptopek do wyrzucenia ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć technikę "grilla" być może się przegrzał i wytworzyły się zimne luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×