Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

SpamHOUSE ?

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie, poniewaz przed chwila chcialem wyslac meila korzystajac z moejgo serwera, i otrzymalem komunikat ze nie mozliwe do wyslania bo moj ip jest na liscie spamhouse.org ;-/ Czy to znaczy ze jakims cudem z mojego serwera wysylany jest spam ? tym bardziej jak to mozliwe skoro z serwera korzystam tylko ja (jak narazie) ?

 

http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=83.26.234.220

 

Zglosilem usuniecie mojego IP, jednak mam obawy ze tam powroci. Co moge zrobic aby zablokowac taka mozliwosc?

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że korzystasz tylko Ty, nie znaczy, że np. z powodu dziur w skryptach nie ma tam kilkudziesięciu innych osób ;).

 

Jednakże.. jaki był powód dodania Twojego IP na czarną listę? Może cała pula serwerowni tam się dostała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jednakże.. jaki był powód dodania Twojego IP na czarną listę? Może cała pula serwerowni tam się dostała?

 

inetnum: 83.26.0.0 - 83.26.255.255

netname: NEOSTRADA-ADSL

descr: Neostrada Plus

 

:-)

 

Doopy: stawianie serwera pocztowego na neostradzie to niezbyt dobry pomysl - bedziesz mial czesciej tego typu problemy - pule zmiennych IPkow TPNETu filtrowane sa na wieeeelu serwerach pocztowych ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
83.26.234.220 is not listed in the SBL

83.26.234.220 is listed in the XBL, because it appears in:

* CBL

 

Co do dziur w skryptach to watpie :-) Tzn nie to ze uwazam sie za idealnego skryptera, ale jeszcze nie mialem takiej sytuacji. A da sie jakos sprawdzic czy w tym wypadu chodzi o pule adresow czy tylko i wylacznie o moja maszyne ? To by troche ulatwilo sprawe ;]

 

adam: na jakiej neostradzie :-) Serwer pocztowy przeciez mam na serwerze dedykowanym, i wlasnie przy wysylaniu w thebacie przez ten serwer widze komunikat o tym ze ip jest w spamhouse.org ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
adam: na jakiej neostradzie :-) Serwer pocztowy przeciez mam na serwerze dedykowanym, i wlasnie przy wysylaniu w thebacie przez ten serwer widze komunikat o tym ze ip jest w spamhouse.org ;/

 

Aaa ;) No to sie nie martw - serwer smtp korzysta widocznie z blacklist spamhausowych, a wsrod nich znalazl sie akurat adres IP ktory Ci tpsa przydzielila (kiedys z niego ktos musial wysylac spam :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ok dzieki za porady :-) Zatem czekamy na zmiane IP i sie okaże :)

 

Wylacz / wlacz, dostaniesz nowy IP ;)

Zreszta w tej chwili juz powinno smigac, bo adres zostal usuniety z SH.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×