Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

ISPC - omega - No such file or directory.

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Podczas odpalania pert ./iscp-setup wszystko ladnie sie laduje az do momentu:

 


  Services setup
	 * ispCP users and groups:														[ Done ]
	 * ispCP directories:															 [ Done ]
	 * ispCP main configuration file:												 [ Done ]
	 * ispCP database:																[ Done ]
	 * ispCP default language table:												[ Failed ]

	[FATAL] An error occurred during setup process!
	Correct it and re-run this program.

	Log files are stored in /var/log/ispcp/setup
	You can also find help at http://isp-control.net/forum

jail# nano /var/log/ispcp/setup/ispcp-setup.log

 

No i jest przyczyna:


getCmdExitValue()			  | Ending...
sys_command()				  | [ERROR] External command '/usr/local/bin/mysql --host='localhost' --user='root' --pass='haslo' ispcp < /usr/local/etc/ispcp/datab$
exit_msg()					 | Starting...
exit_msg()					 | Ending...
del_file()					 | Starting...
del_file()					 | Ending...

 

No to odpalam z palca:

 

/usr/local/bin/mysql --host='localhost' --user='root' --pass='haslo' ispcp < /usr/local/etc/ispcp/database.sql

 

I dostaje:


jail# /usr/local/bin/mysql --host='localhost' --user='root' --pass='haslo' ispcp < /usr/local/etc/ispcp/database.sql
/usr/local/etc/ispcp/database.sql: No such file or directory.

 

Tworze touch /usr/local/etc/ispcp/database.sql

 

Tez jest to samo. Nie wiem co robie zle.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada instalacji panelu IspCP Omega: zawsze czytaj co napisali jego twórcy. Zawsze instaluj panel na GOŁYM systemie. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest instalacja panelu na systemie w wersji "minimal". W ten sposób unikasz niespodzianek. Panel sam doinstaluje to co mu potrzebne (poza nielicznymi wyjątkami, wszystko jednak jest dokładnie opisane w instrukcjach instalacji dla poszczególnych dystrybucji).

Osobiście mogę poradzić instalację na minimalistycznym Debianie. Na CentOSie w wersji standardowej też miałem duże problemy z Omegą i w końcu sobie odpuściłem, szczególnie, że i tak Debiana znam lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada instalacji panelu IspCP Omega: zawsze czytaj co napisali jego twórcy. Zawsze instaluj panel na GOŁYM systemie. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest instalacja panelu na systemie w wersji "minimal". W ten sposób unikasz niespodzianek. Panel sam doinstaluje to co mu potrzebne (poza nielicznymi wyjątkami, wszystko jednak jest dokładnie opisane w instrukcjach instalacji dla poszczególnych dystrybucji).

Osobiście mogę poradzić instalację na minimalistycznym Debianie. Na CentOSie w wersji standardowej też miałem duże problemy z Omegą i w końcu sobie odpuściłem, szczególnie, że i tak Debiana znam lepiej.

 

Dokladnie. W tym rzecz, ze jest to zwykly czysty jail pod FreeBSD. Nie ma tam nawet wget zainstalowanego:

pkg_info No packages found. Panel dociagnal sobie to co mial dociagnac i problem wystepuje. FreeBSD to nie debian, ktory tworzy sobie wszystko z automatu, tutaj trzeba niektore pliki tworzyc recznie lub dopisywac do plikow konfiguracyjnych jak np php do apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Omega pod BSD nie jest w pełni funkcjonalna, są jakieś problemy. Samo "Build Port for FreeBSD" w TODO jest już zastanawiające. A w ogóle proces instalacji jest chyba gorszy niż samodzielna instalacja każdego komponentu z osobna i dodanie jakiegoś prostszego panelu, który nie instaluje demonów, a jedynie nimi zarządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Omega pod BSD nie jest w pełni funkcjonalna, są jakieś problemy. Samo "Build Port for FreeBSD" w TODO jest już zastanawiające. A w ogóle proces instalacji jest chyba gorszy niż samodzielna instalacja każdego komponentu z osobna i dodanie jakiegoś prostszego panelu, który nie instaluje demonów, a jedynie nimi zarządza.

 

Zgadza sie, dlatego instalowalem wszystko z paczek. Niektore porty sa uszkodzone podczas kompilowania wystapuje blad i trzeba ingerowac w Makefile. Instaluja sie rozne wersje mysql i nastepuje konflikt. Np proftpd wymaga podczas instalacji mysql, ale oprocz tego mysql jest instalowane osobno z ta roznica, ze sa rozne wersje i zaczynaja sie schody. Podobnie jak inne porty. Oprocz tego niektorych opcji nie ma podczas make-config w porownaniu do tutoriala lub jest ich za duzo. Zmiany jakie sa to dopisanie do tutka wersji 8.2 i 9.0, ktore sa "obslugiwane". Tutek jest w ogole nie aktualizowany a tym bardziej nie sprawdzony dla nowych wersji. Kazdy blad ktory jest w logach naprawiam recznie, ale tego etapu przejsc nie moge. Tworze mu baze, tworze recznie plik a on twierdzi, ze nie istnieje.

 

P.S Jezeli by mi sie udalo przejsc ten proces instalacji i odpalic ten panel to napisalbym do nich maila. Z***al, ze jezeli nie ma wzmianek o problemach to niech lepiej usuna ten tutek, albo zostana przy wersji 8.1. A druga rzecz to napisal bym im maly tutek jak instalowac z paczek, gdzie jest duzo szybciej, ale jest troszke dlubania, zeby ludzie na przyszlosc nie mieli problemow z instalacja.

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×