Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Crunch Bang

cloud computing - Legalnie ?

Polecane posty

Witajcie,

 

Tematu chyba nie muszę tłumaczyć, chodzi mi o serwis typu Box.com lub też dropbox

 

Jednakże chciał bym zauważyć iż nie chciał bym przeznaczać do tego żadnej aplikacji tylko na zasadzie:

 

-Rejestracja użytkownika

-Wypełnienie danych osobowych jesli chce jego wola

-Przesyłanie plików na prywatne konto z możliwością kliknięcia i udostępnienia im osobą 3

-Ograniczony transfer który ma chronić przed wysyłaniem plików ponieważ pobieranie i przesyłanie je na swoje konto pochłania transfer

-Ograniczona ilośc miejsca na koncie do przesylania plików

-Checkboxy iż oświadczają osoby że mają 16 lat że są autorami utworów lub mają prawo te pliki wysyłać i udostępniać oraz przetwarzanie danych osobowych jesli takowe wpisza.

 

 

Napisałem to wszystko powyżej by dać ogólny zarys co jest a czego nie ma, przejdźmy do meritum sprawy

 

Czy to jest legalne ? Udostępnianie darmowych kont na tej zasadzie.

 

Czy jeśli będą konta odpłatne na życzenie powiedzmy zwiększenie transferu, lub miejsca mogę zarzeć indywidualną umowę z tą osobą na to by to było legalne jeśli tak to jaką umowę ?

 

Jeśli firma chcę skorzystać z mojej usługi to jaką umowę powinienem podpisać z daną firmą ?

 

Umowa powinna być miesięczna roczna ?

 

 

Chcę się legalnie rozliczać odprowadzać podatki tak jak robią to inni, dlatego zadaje być może dla was banalne pytania,

 

Jeśli miał bym porównywać ten cały serwis to działa na zasadzie darmowego uploadu plików, jednak pliki są prywatne do puki ktoś nie udostępni prywatnego linku który trzeba wygenerować specjalnie dla tego pliku komuś innemu, zabezpieczenie jest dodatkowe iż co 120 sek trzeba ten link generować od nowa, ale bedac zalogowanym na swoim koncie można robić to do woli...

 

Myślę że to jest bezpieczne i w porządku i nie narusza dóbr innych.

 

Co z regulaminem ? gdzie go najlepiej napisać komu zlecić i jaki koszt?

 

Czy trzeba rejestrować to w GIODO jeśli tak to jaki jest koszt i czy mogę bez firmy ?

 

 

Może istnieją jakieś wirtualne firmy które działają na zasadzie wirtualnych biur, korzysta się tylko z adresu i płaci miesięczny abonament ?

 

 

Nie chcę wprowadzać żadnych ftp i kombinowania tylko prywatny schowek plików.

 

 

Proszę o wypowiedź osoby które mają wiedzę w temacie, i jak to ugryźć by być legalnym.

 

Własna firma ? myślałem nad tym ale mam zobowiązania finansowe, i zaraz by mi wszystko zabrali został bym z firmą i jeszcze większymi długami...

 

 

Co zrobić by robić legalnie ale żeby żyć a nie wegetować (bo w naszym kraju to standard)

 

Jeśli sam czegoś nie zrobie to nikt tego za mnie nie zrobi dlatego raz jeszcze proszę o szczerą pomoc

 

Gdzie mam się udać kogo zapytać jak zrobić by serwis wystartował w pełni legalnie, nie spodziewam się kokosów ale przynajmniej na chleb !

 

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam

 

p.s

 

zapomniałem dopisać iż domena będzie pod SSL (nie wiem czy to ma znaczenie ale wolę napisać)

 

Przepraszam również za zbombardowanie pytaniami!

 

Nie miejcie mi tego za złe ale uznałem że od tego przecież jest forum :) kiedyś i ja się odwdzięczę pomocą :)

Edytowano przez Crunch Bang (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×