Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomiz

Zagrożenia w sieci - projekt

Polecane posty

WItam wszystkich forumowiczów :D

Mam do was jedno pytanie :) Jakie informacje byście zawarli w referacie (projekcie) nt. Zagrożeń w sieci? Robię teraz projekt edukacyjny na zakończenie gimnazjum i nie wiem o czym napisać. Co myslicie o tym aby najpierw opisać poszczególne zagrożenia w sieci jak spam, oszustwa internetowe itp. i później spoosby zapobiegania im oraz dać opis przykładowego ataku pishingowego aby zaskoczyć nauczycielkę od informatyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chodzi ci o kradzieże kont, oszustwa np. na allegro, ataki na portale, ataki na serwery, włamy na PC, włamy do sieci wifi?

 

Temat bardzo szeroki, jak nie chcesz pisać książki o tym to musisz zawęzić temat :)

 

Np. Ataki na serwery i wypisać (no i opisać) rodzaje ataków np. dos/ddos, brute-force itp.

Jak chcesz oszustwa na allegro to też musisz znaleźć jakiś przykład w necie (np. że ludzie cegły zamiast telefonów wysyłali albo ziemniaka) i opisać na co uważać przy takich aukcjach (albo zdjęcia zamiast towaru - też widziałem taką aukcję koleś sprzedawał zdjęcia gry w cenie gry :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

..albo że zamiast cegły nie dostałeś nic i straciłeś na tym 50 zeta :)

 

Włamy na maile, konta społecznościowe, włamy na serwery, nielegalne praktyki dotyczące serwerów (ddosy etc), kradzieże tożsamości, wyłudzenia, inwigilacja (głównie fejs), kradzieże kasy z kont bankowych, wyłudzanie kasy, danych osobowych, oszustwa na aukcjach, prześladowanie, nękanie, stalking, przemoc psychiczna etc etc etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w gimnazjum na jednym konkursie pseudoinformatycznym gdzie były pytania typu "jak zabezpieczyć swoje zdjęcia" etc przy pytaniu "co to jest floodowanie" opisałem na 10 linijek ataki ping, DoS, DDoS i SYN :D Niestety nie widziałem miny nauczela infy który to sprawdzał :D

 

Myślę że możesz też opisać to samo w projekcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja nauczycielka dopiero się zdziwiła gdy w 1 klasie gimnazjum nie mając jeszcze informatyki zająłem pierwsze miejsce w konkursie na strone www rozwalając mózgi z 3 klasy, które korzystały z zeszytu :) poziom informatyki w szkołach sięga dna a po 3 latach gimnazjum każdy staje się mistrzem office'a. Właśnie obawiam się trochę tematu bo zagrożenia w sieci to temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

moja nauczycielka dopiero się zdziwiła gdy w 1 klasie gimnazjum nie mając jeszcze informatyki zająłem pierwsze miejsce w konkursie na strone www rozwalając mózgi z 3 klasy, które korzystały z zeszytu smile.png poziom informatyki w szkołach sięga dna a po 3 latach gimnazjum każdy staje się mistrzem office'a. Właśnie obawiam się trochę tematu bo zagrożenia w sieci to temat rzeka.

 

Gimnazjum to gimnazjum...

 

Wyobraź sobie że ja dzisiaj (jestem w 3kl. tech) wziąłem test online z tego roku (egzamin zawodowy) i zacząłem na spokojnie rozwiązywać to się okazało że... Na 50 pytań nie mieliśmy około 30 tematów...

 

Z moją wiedzą zaliczyłem na 60% (do zdania potrzeba chyba minimum 75%) i tak większość rzeczy które tam były i znałem odpowiedź to nie ze szkoły a z domu z własnego doświadczenia czy nawet tu z WHT utkwiło w pamięci :)

 

 

Później się dziwią że na całą szkołę zdają 2-3 osoby - tyle że podobno u mnie w szkole z zawodowych jest największy poziom nauczania z w Warszawy a szkoła jako jedna z niewielu w województwie w 100% wypełnia program nauczania w technikum... A uczniowie i tak nic nie umieją i nie chodzi o to że w szkole nie uważają tylko po prostu dostajesz schemat płyty głównej i za co odpowiada kwadracik nr1 a nic takiego w szkole nie było i weź zdaj... Jak dochodzi jeszcze egzamin praktyczny :)

 

 

Cała edukacja w Polsce jest o kant dupy potłuc a ministra to powinni nie to że zdymisjonować co rozstrzelać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 2 kl technikum i do tej pory tylko Excel otworzył się przede mną nowymi funkcjami, bo wcześniej go tak bardzo nie używałem. Wszystko inne wiem, czy to z życia, czy z czytania poradników. Jak potrzebuję coś zrobić to wpisuję w G (to też trzeba umieć) i szukam.

 

W 2kl. jest 17 przedmiotów. Jak to ogarnąć? Co z tego, że jest ścisłowcem, jak mam gościa z fizyki, który uczy w szkole jakieś 100-150lat i nie potrafi nam już wiedzy przekazać. Po prostu go nikt nie rozumie, a gdy tłumaczymy sobie nawzajem - nagle fizyka staje się prosta.

 

"Poraszka płemiesze, poraszka. Nafet polskiego siem nie nauczym, bo interpretacia w dzisiejszych czasach to kłucie tego co mufi nauczycielka na pamiędź"

Ten cytat to moje własne słowa. Będę kiedyś sławny przez te słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×