Skocz do zawartości
Diolixe

Jak ukryć zbędne informacje z nagłówka e-maila widoczne w Gmailu?

Polecane posty

Witam. Moja strona wysyła wiadomość poprzez funkcję mail. Przychodząca wiadomość wyświetla informację według podobnego schematu jak poniżej:

 

mojastrona.pl no-reply@mojastrona.pl przez nazwajakiegoshostingu.pl do mnie

 

W jaki sposób można ukryć tą informację? Na Google znalazłem informację "opublikuj rekord SPF zawierający adresy IP dostawcy". Czy te opcje można zmienić w DNS control? Obecnie oprócz rekordów MX do obsługi poczty Google mam jeszcze te wartości:

 

o8Gdp.jpg

 

W pierwszej linijce mam opublikowany rekord SPF zawierający adres IP strony, więc nie rozumiem dlaczego to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Hmm, dopiero co jeden z naszych klientów pytał o to samo.

 

Po 1: to nie powinieneś wysyłać poprzez mail() ale użyć właśnie tego konta co to jego ustawienia właśnie pokazujesz

 

Po 2: wysyłasz poprzez mail() serwera, a pokazujesz ustawienia swojego prywatnego maila (DNS), a przecież to dwie różne rzeczy. To NIE MOŻE zadziałać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeden z moich klientów wysyłał po SMTP maile ze strony, jednak w nagłówku dawał jako nadawcę swojego maila z o2, a nie z domeny na serwerze. I dziwił się, że wszędzie są zwrotki SPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie przez SMTP jest chyba zdecydowanie wolniejsze, prawda? Użycie klasy PHPMailer, logowanie na serwer googla, wysłanie wiadomości - to cały zestaw czynności. Są jakieś limity jeśli chodzi o takie wykorzystanie osobnego konta poczty gmaila tylko do tego celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity może Ci co najwyżej założyć wtedy Wujek G. A co do opóźnień przy takiej wysyłce, to są minimalne, w zasadzie nie warte wzmianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Może urywasz jakieś milisekundy na połączeniu ale jak widać mail() do PRO zastosowań NIE nadaje się. Jak dla mnie to funkcja na formularz kontaktowy co najwyżej lub jakiś test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się zwykły SMTP jeśli mamy na swoim serwerze pocztę i zaparkowaną domenę. Wtedy nawet mail() przejdzie.

 

W przypadku reply-to z adresem o2, czy from z adresem o2 lepiej uważać bo blokują adres z o2 i adres wysyłającego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×