Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Problem z dyskiem

Polecane posty

Witam, mam vps w vihost.pl i mam ostatnio z nim wielki problem wpierw coś wysysało mi łączę ,wpierdzielało transfer, coś próbowało mi złamać pass na root w logach wielki spam a teraz nagle w ciągu 1 dnia skoczyło mi miejsce na dyski tzn wczoraj miałem zajęte 11gb a dziś już jest 24gb i nie wiem co się dzieje.

Pisałem do vihost.pl na teamt łącza to kazali mi sprawdzić coś iftop tylko po co nie wiem .. wyraźnie nie chcą pomóc, zajrzeć co tam się dzieje. może ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

wyraźnie nie chcą pomóc, zajrzeć co tam się dzieje.

Ten VPS jest managed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to serwer root to zadaniem firmy (nie tylko Vihost jak w tym przypadku,ale każdej z taką ofertą) jest utrzymanie serwera online nie zaś monitorowanie czy naprawianie usług na serwerze.

 

Osoby nie posiadające wiedzy na temat administracji serwerem powinny zakupić usługę serwera zarządzanego. Tak więc, firma nie musi zaglądać w tym przypadku na serwer, nasza firma postąpiłaby dokładnie tak samo z wyżej wymienionym problemem.

 

Nie na wszystkim da się oszczędzić, zawsze możesz zatrudnić kogoś kto Ci tam zajrzy lub upgradować usługę do pakietu zarządzanego.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra fajnie ale skoro do wczoraj było wszystko fajnie ok, a od paru dni coś dzieje się nie tak, do tego ja jeszcze nawet nie ruszam vps.

No spoko to wasza opina itp .. Ale nie wiem co mogło by zająć tyle miejsca w 1 dzień. Macie jakiś pomysł ?

 

"Osoby nie posiadające wiedzy na temat administracji serwerem powinny zakupić usługę serwera zarządzanego"

pisząc tak wymądrzasz się ? Nie wszystkich stać na to co ty masz pamiętaj, nie chce sobie upraszczać chce po prostu pomocy zajrzałem na ftp ale nic nie znalazłem, a skoro firma jest doświadczona i proszę o pomoc to powinna coś z tym zrobić.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

(koniec świata, bronie Irka, przez klawiaturę mi to chyba nie przejdzie... wink.png )

 

pisząc tak wymądrzasz się ?

Nie wymądrza się, tylko stara się wytłumaczyć, że zakupiłeś usługę która NIE zawiera zajmowania się softem. W takiej sytuacji żądania zajmowania się nim są absurdalne, a pretensje nieuzasadnione.

 

skoro firma jest doświadczona i proszę o pomoc to powinna coś z tym zrobić.

raz: nie ma to nic do rzeczy

dwa: nie powinna. Dlaczego mają płacić za obsługę Twojego serwera?!?

 

 

Ale nie wiem co mogło by zająć tyle miejsca w 1 dzień. Macie jakiś pomysł ?

Nie wiemy co tam jest i co robi, trochę to jak wróżenie z fusów. Choćby logi mogą się namnożyć na potęgę w przypadku wystąpienia jakiś błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku serwerów VPS root firma ma obowiązek dostarczyć Ci sprawną wirtualną maszynę, jak Ty coś tam skopiesz to Twój problem.

Nikt nie będzie za darmo ślęczał nad czyimś VPSem bo coś zepsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynajął Fiata w wypożyczalni i marudzi, że nie dostał szofera, a z tyłu nie ma barku z szampanem. I jeszcze krzyczy, jak ktoś próbuje mu wyjaśnić, że dostał to za co zapłacił.

Żeby nie to, że to jest tak żałosne, to mogłoby być nawet zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie wszystkich stać na to co ty masz pamiętaj,

 

No to po co to bierzesz jak Cię nie stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zapłać komuś za "odsyfienie" VPSa bo szkoda czasu i marnowania bazy danych na tematy tego typu.

 

Ktoś nie umie zabezpieczyć VPSa i ma problem bo "coś" go dręczy i ma problemy z czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Teamt do zamknięcia lub usunicia... dalsza dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×