Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

Ograniczanie zasobów

Polecane posty

Witam,

 

Jeśli chciałbym dać znajomemu konto na download, to jak mógłbym ograniczyć mu pewną porcje zasobów, oraz ograncizyć do pewnego transferu itp ? Poniewa nie chce zeby sobie zagospodarowal cale zasoby mojej maszyny na swoj download 8)

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EE, nie chodzi o ograniczenie transferu w sensie ilosci sciagnietych danych, tylko chodzi o maksymalna predkosc sciagania, no i chcialbym ograniczyc ogolnie zasoby dla tego konta, poniewaz wiadomo ze download troche obciaza maszyne, prawda ? :-)

 

Istnieje inne wyjscie niz stawianie VPSa ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Download obciaza maszynke? Od kiedy?

 

od zawsze ?

Zawsze idzie obciazenie ... szczegolnie przy typowym download beda to dyski no i pewnym sensie procesor.

 

Albo wez mu postaw na innym porcie thttpd jest optymalniejszy pod download.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku jednoczesnego sciagania przez 1000 osob plikow z serwera, nie zobacze roznicy w jego dzialaniu, oraz w dzialaniu stron na nim sie znajdujacych ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Zle zrozumialem... Dla mnie 'konto pod download' == 'ftp'... A to wg. mnie nie obciaza w zauwazalny sposob serwera (nie mowie tu o 1000 jednoczesnych transferow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EE, nie chodzi o ograniczenie transferu w sensie ilosci sciagnietych danych, tylko chodzi o maksymalna predkosc sciagania, no i chcialbym ograniczyc ogolnie zasoby dla tego konta, poniewaz wiadomo ze download troche obciaza maszyne, prawda ? :-)

 

Istnieje inne wyjscie niz stawianie VPSa ? :-)

 

 

ograniczenie maxymalnej prędkości sciągania to też apache i mod_bandwidth. Kiedyś sie tym bawiłem i działa ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wszystkie porady, zatem musze brac sie za szybka lekture, zeby udalo mi sie cs z tym zdzialac :) Jak ktos ma jakies przydatne linki to bede wdzieczny za podeslanie na PW. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ograniczenie maxymalnej prędkości sciągania to też apache i mod_bandwidth. Kiedyś sie tym bawiłem i działa ładnie :)

Albo apache i mod_cband :)http://cband.linux.pl Też działa ładnie, i ma ładny status -> http://dembol.nasa.pl/cband-status ;)

 

PS. Sory że sie chwale tu własnym modułem, ale próbuje go jakoś wypromować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo
PS. Sory że sie chwale tu własnym modułem, ale próbuje go jakoś wypromować ...

 

powinni ten temat przykleic...

 

 

czegoś takiego właśnie szukałem ;)

 

pozdrawiam,

Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

zgadnij czy da sie doinstalowac modul do serwera www z konta zwyklego usera ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:-) Nie...

 

Jest problem bo mod_cband dziala pod Apache 2 a na owym serwerze jest 1.3.34.Ktos zna jakis mod do apacha albo cokolwiek ktore ma podobne fukcje jak cband ale na starsze wersje "apacza" ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Nie...

 

Jest problem bo mod_cband dziala pod Apache 2 a na owym serwerze jest 1.3.34.Ktos zna jakis mod do apacha albo cokolwiek ktore ma podobne fukcje jak cband ale na starsze wersje "apacza" ?

 

pozdrawiam

 

mod_throttle + mod_bandwidth + mod_limitipconn. Co do nakładania quoty na bandwidth to chyba nie ma czegoś podobnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×