Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ascalioth

Jak najwięcej transferu i największe łącze, reszta bez znaczenia

Polecane posty

Witajcie.

Mam większy dylemat związany z wyborem serwera/ów.

Otóż potrzebuję czegoś z dużym transferem (min. 30 TB/mc) i z jak największym łączem (min. 1gb/s)

Reszta parametrów jest prawie nieistotna. Dodam, że odpada OVH ze względu na ISP.

 

LUB

 

Kilku mniejszych serwerów, może vps o łączach 100mbit/s i przyzwoitym transferem.

 

Z transferem dużego problemu nie ma, bo mam jedną oferte na LeaseWeb (100TB) natomiast problem się pojawia przy łączu (LeaseWeb przy 100TB daje 1gb/s), otóż zwykłe 100mb/s to dla mnie zdecydowanie za mało w przypadku wyboru jednego serwera, również 1gb/s to nie za wiele w tym wypadku. Najlepsze było by 10gb/s tylko gdzie takie wytrzasnąć.

 

Lub tak jak wcześniej napisałem, kilka mniejszych typu vps z łączami po 100mbit/s i jakimś przyzwoitym transferem.

 

Ciężko jest mi wyliczyć dokładne miesięczne zużycie transferu, ale 30TB myślę że by wystarczyło, może być mniej, też dam rade.

 

I teraz pytanie do Was: co będzie lepszym rozwiązaniem? 1 duży serwer (tylko to łącze..), czy kilka mniejszych?

Co wychodzi taniej i lepiej, lepiej w kwestii parametrów i reszty spraw typu formalności.

 

Może znacie jakieś serwerownie, które by dały rade tym wymaganiom i sprawiły by jeden serwer o takich parametrach?

 

Lokalizacja jest bez większego znaczenia, aby nie było w Chinach, czy gdzieś na dalekim wschodzie przy Fokushimie, serwerownia atomowa w Iranie również niezbyt mi pasuje, ale jak atomowa to pewnie duża :)

 

Głównie jestem nastawiony na Europe lub USA, nie dalej, no chyba, że będą jakieś mega warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś co ci potrzeba, ale nie pisałeś do czego potrzebne 10gb/s to będzie ciężko wytrzasnąć.

 

Może livenet.pl vps z nielimitowanym transferem tongue.png

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może lepiej kilka serwerów? Bo ciężko będzie dorwać takie łącze i transfer (tym bardziej ze dyski nie ogarną ci dużęj części tego łącza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×