Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d

Linux + Serwer

Polecane posty

Witam chciałbym poćwiczyć administrację serwerem na linuxie postawionym na localhoscie.

Mam UBUNTU (czy nadaje się do tego celu?)

Znacie moze jakies kursy/teksty/fora o tej tematyce?

 

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Mam UBUNTU (czy nadaje się do tego celu?)

 

bardzo. to taki biurkowy debian. nabierzesz debianowych nawykow, swietna szkoła, warto. w zasadzie od debiana to sie wiele nie rozni, wiele paczek jest tych samych, a co najważniejsze konfiguracja jest w wiekszosci wypadkow identyczna. tak więc dobry wybór. (ten post wyżej to jakaś pomyłka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie po czesci racje... Ale mimo wszystko UBUNTU do nauki obslugi serwera mowimy 'NIE!' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

wy mówicie NIE, ja mówie TAK. Mi Ubuntu wystarczyło aby chwycić podstawy i skonfugurowac wszystkie usługi na "prawdziwym" serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×