Skocz do zawartości
Gość Mruczek

Monitorowanie serwerów

Polecane posty

Gość

Szukam jakiegoś darmowego (lub niedrogiego) serwisu do monitorowania pracy serwerów.

 

Do monitorowania mam 6-10 serwerów, a odstęp między testami może wynosić nawet pół godziny (wystarczy mi wiedza, że coś padło porządnie, nie chcę nikomu wyliczać uptime'u, ani niczego udowadniać). Testowałem basicstate, ale darmowe się skończyło i jeśli mam płacić, to wolę coś lepszego. Znam i zaczynam zabawę z darmowym planem na montastic.com, ale tylko 3 serwery w darmowym planie i nie wiem czy jest to coś warte. Niby mogę założyć dwa bezpłatne konta, ale jestem z tych, którzy nie lubią takiego kombinowania.

 

Dlatego proszę Was o poradę, co opłaca się używać do monitorowania niekrytycznych serwerów w cenie do powiedzmy 5$ miesięcznie?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Bijk - za drogo w stosunku do wymagań.

WHT - płatny - poza budżetem, darmowy - godny przetestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Monitorowanie z własnego serwera w moim przypadku raczej nie ma sensu.

 

Ostatecznie zakupiłem samodzielnie układany plan w monitis.com, płatnej wersji mon.itor.us. Zmieściłem się (nawet z górką) w budżecie i na razie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A mam pytanie...

 

 

Czego oczekujesz od takiego "monitorowania"? Chodzi mi o powiadomienia mail/sms, logi itd.

 

Pytam bo tworzę właśnie coś takiego (od kilkunastu tygodni :D) i będę startował z czymś takim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Maila w momencie awarii i przywrócenia funkcjonalności, sprawdzania serwera z kilku lokalizacji i sprawdzania działania dowolnych portów (możliwość połączenia) i jakiś tam kilku drobnych wykresików, logów i raportów okresowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×