Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bigsmok

laptop a Windows 7 64-bity

Polecane posty

Gość bigsmok

Witam, kupiłem rok temu w media expert laptopa z parametrami:

procesor 1.7ghz Intela jeden rdzeń

ram 2gb

 

I wgrany miałem windows 7 home premiumn 64 bitowy i od dluzszego momentu "zamula mi" najczesciej jak gg 10 mam uruchomione, czy powinienem przejść na lzejszą wersje? Co proponujecie pórcz windows XP

Jaką polecacie alternatywę dla GG (prócz AQQ)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co Ci 64-bitowy system z 2GB RAMu? Win7 wcale nie jest cięższy od XP, przy dobrej konfiguracji potrafi chodzić sprawnie na słabiutkich kompach, sam instalowałem z powodzeniem ten ssytem na 1-rdzeniowcach starszych generacji z 3/4 czy 1GB RAMu. Tyle, że instalowałem 32-bitową wersję.

Po drugie klient GG to jeden z najgorzej napisanych programów, szczególnie flashowe reklamy zawalają RAM i procka, więc skorzystaj z rady slasarsa i zainstaluj WTW (najnowsza wersja ma nawet obsługę protokołu Skype-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rok temu, laptop, 1.7GHz, 2GB RAM? To to tylko XP. Win7 nie ma dużych wymagań, ale nie oszukujmy się - do komfortowej pracy najlepiej 2 rdzenie po ok. 2GHz, 3GB RAM i więcej... no i 32bit wystarczy. Działam na netbooku MSI Wind U230, że 4GB RAM, 2 rdzenie po 1.6GHz bodajże i no muszę poczekać, aż system się porządnie "wgra" i dopiero jest fajna praca.

 

A GG 10 to mi zamula tego netbooka, że ho ho... od razu zużycie proca na 60 procent praktycznie w spoczynku (że samo GG 10 + KIS + cośtam małego). Masakra. Ja używam na netbooku GG 6.1 stare, dobre, normalne. WTW teraz używam też na innym kompie, "bo muszę" i jest strasznie takie no... nieintuicyjne to mało powiedziane : /

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, że nie patrzę tylko na taktowanie. Liczy się technologia i ile rdzeni. Wolałbym nowoczesne 2x1.6GHz niż jednordzeniowego Celerona, nawet koło 3GHz...

 

Tylko tak: 1 rdzeń, taktowanie 1.7GHz. Sorry, ale jaki to może być procesor, w laptopie z mediaexpert?

Cóż to za bestia?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Ja polecam gglite i podane wyżej wtw. Oba lekkie, obsługujące kilka protokołów. Jeśli nie potrzebujesz 100k emotek i skinów to będą idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że WTW będzie idealnym rozwiązaniem dla ludzi "wychowanych" na IRCu, dla młodszych użytkowników będzie zbyt "prostackie", a już instalowanie wtyczek po to, żeby mieć emotki czy dźwięki będzie "głupie".

Jest jeszcze jedna ewentualność - Miranda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v ale wiesz, IRCa nigdy nie lubiłem, ikonek nie lubię, a wtw i tak mnie odpycha... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Sorrki mała poprawka procesor:

Intel Celeron 220 @ 1.20Ghz 1.50 Ghz

 

No i posiadam windows 7 home premium 64 bitowy, juz mi zaczeło "smierdziec" ze za mocny system... ale taki juz miałem mam zamiar zainstalować 32 bitówkę :) A jak nie to pozostaje mi tylko XP home edition :)

Owszem przy uruchomionym GG (2 konta) komputer strasznie mi zamula....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

Jak dwa? jeden... w menedzer urzadzen wywala mi jeden tylko... druga sprawa 32 bitowa lepiej by chodziła wedlug was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×