Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maniecki106

Jak przeinstalować jave?

Polecane posty

Witam!

 

Mam taki problem z serwerem który korzysta z javy. Myślałem żeby ją przeinstalować, może to pomoże.

Niestety nie wiem jak ją odinstalować, dodam że pracuje na Debianie. Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisać je w konsoli :)

dpkg -l | grep java

apt-get remove --purge java-xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale mam problem, który pakiet to java:

 

ii  libcommons-beanutils-java			1.8.3-1						   utility for manipulating JavaBeans
ii  libcommons-collections3-java		 3.2.1-4						   A set of abstract data type interfaces and implementations
ii  libcommons-compress-java			 1.0-1							 Java API for working with tar, zip and bzip2 files
ii  libcommons-digester-java			 1.8.1-2						   Rule based XML Java object mapping tool
ii  libcommons-logging-java			  1.1.1-8						   commmon wrapper interface for several logging APIs
ii  libdb-je-java						3.3.62-3						  Oracle Berkeley Database Java Edition
ii  libdb4.7-java						4.7.25-9						  Berkeley v4.7 Database Libraries for Java
ii  libdb4.7-java-gcj					4.7.25-9						  Berkeley v4.7 Database Libraries for Java (native code)
ii  libhsqldb-java					   1.8.0.10-9						Java SQL database engine
ii  libhsqldb-java-gcj				   1.8.0.10-9						Java SQL database engine (native code)
ii  libicu4j-java						4.0.1.1-1						 Library for unicode support and internalisation
ii  libjaxp1.3-java					  1.3.05-1						  Java XML parser and transformer APIs (DOM, SAX, JAXP, TrAX)
ii  libjline-java						0.9.94-5						  Java library for handling console input
ii  libjtidy-java						7+svn20070309-4				   a Java port of HTML Tidy, a HTML syntax checker and pretty printer
ii  liblucene2-java					  2.9.2+ds1-1					   Full-text search engine library for Java(TM)
ii  libregexp-java					   1.5-2							 Regular expression library for Java
ii  libservlet2.5-java				   6.0.28-9+squeeze1				 Servlet 2.5 and JSP 2.1 Java API classes
ii  openoffice.org-java-common		   1:3.2.1-11+squeeze4			   office productivity suite -- arch-independent Java support files

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

apt-get remove --purge java*

 

Od siebie polecam instalować Jave 7, która nie jest dostępna w oficjalnych repozytoriach:

 

wget http://download.oracle.com/otn-pub/java/jdk/7/jdk-7-linux-i586.rpm		 dla architektury x86
wget http://download.oracle.com/otn-pub/java/jdk/7/jdk-7-linux-x64.rpm		  dla architektury x64

apt-get install alien

alien --scripts -i jdk-7-linux-i586.rpm		   dla architektury x86
alien --scripts -i jdk-7-linux-x64.rpm		   dla architektury x64

Edytowano przez FriendlyHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy odinstalowywaniu pyta się czy kontynuować, wpisuje "T" klikam enter ale mimo to wywala: Przerwane.

Po tej operacji zostanie zwolnione 389 MB miejsca na dysku.
KontynuowaÄ [T/n]? T
Przerwane.

 

Co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawione złe kodowanie, jak będzie się pytać o potwierdzenie, przyciśnij `backspace` do końca aż nie będzie chciało dalej kasować i daj `Y`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No dobra, niby odinstalowałem Jave, ale serwer nadal mogę uruchomić.

Nadal wywala mi błąd:

 

java.lang.NoSuchMethodError: method java.net.ServerSocket.setPerformancePreferences with signature (III)V was not found.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naucz się korzystać z google, wpisz

update-java-alternatives -s java-6-sun

o ile bardziej czegoś nie schrzaniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah, MineCraft i kompletny brak wsparcia ze strony Polaczków :)

 

No więc znany błąd:

killall -9 java
update-alternatives --config java
Powinieneś wskazać: /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/java

 

Tak zalecają oficjalnie, jednak ja z moim dość dużym doświadczeniem z MC i Bukkitem polecam używać Javy 7 a instalację opisałem tutaj: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34073-jak-przeinstalowac-jave/page__view__findpost__p__286041

 

Jak będziesz mieć problemy to naskrob mi na GG: 9719735 (do 18 powinienem być) to zaradzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×