Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomason121

Początkowa konfiguracja serwera : IP & Dns [ISPCP]

Polecane posty

Jako że to mój pierwszy post chciał bym sie na początek z Wszystkimi przywitać. :) Witam Serdecznie. Jako że jestem początkującym administratorem mam kilka problemów które może pomogli byscie mi rozwiazac...

 

otóż pisałem na forum ubuntu lecz nie otrzymalem odpowiedzi.

 

Chciałem sobie postawić serwer na ubuntu serwer (najnowsza wersja) . Dla kilku swoich stronek internetowych (z ktorych glownie udostepniane beda duze pliki na moim osiedlu) komp bedzie chodzil 24/h takze nie ma problemu. Więc zaczne od początku :

 

 

1. Instalacja standardowa

2. Pierwsza opcja ustawień host: wybrałem poprostu nazwe hosta od usługodawcy internetowego (nie wiemc zy dobrze) "host-xx-xx-xxx-xxx.cable.net-inotel.pl"

 

Kolejny etap to instalacja ISPCP omega panelu hostingowego, przy wybraniu hosta/domeny znow wybieram host-xxx-xx-xxx-xxx.cable.net-inotel.pl

adres Sieci : 192.168.1.100 (wewnetrzny w moim lanie

dostęp do panelu : admin.host-xxx-xx-xxx-xxx.cable.net-inotel.pl

 

Po instalacji wyswietla sie na zewnatrz (czyli widoczny w sieci panel hostingowy) ale nie moge podpiac do niego zadnej domeny z zewnatrz... Router przekierowany takze serwer jest widoczny na zewnatrz.

 

Czy moze mi ktos po krotce powiedziec jak poprawnie skonfigurowac ISPCP ??? (oraz dnsy...)

 

Adresy IP jakimi dysponuje

Zewnętrzny 212.67.xxx-xxx

Adres Serwera Wewnętrzny: 192.168.1.100

Host: host-212-67-xxx-xxx.cable.net-inotel.pl

 

mecze to juz tydzien nigdzie nie moge znalezc sensownych informacji ...

 

po kilkudziesieciu probach jakos udalo mi sie skierowac domene na serwer ale wskazuje na adres 192.168.1.100 (wewnetrzny) i tylko po wpisaniu adresy domeny u siebie w sieci wyswietla mi sie ona..

 

 

dziekuje serdecznie za kazda pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×