Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Katarzyna

Legalny nastolatek

Polecane posty

Przegladając niektóre posty zauważyłam opinie że nastolatkowie sprzedaja hostingi ,a interesuje mnie legalnosc czegos takeigo . Otóż jak to legalnie załatwic , co z pdoatkami itd w przypadku nieletnich 16 latków czy 17 latków i ile takie coś ksoztuje . W dzisiejszych czasamch młodzież jest bardzo przedsiebiorcza to moze nawet i dobrze :-) Prosze o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIP tzreba miec ( nie wiem czy nie jest wydawany od 18 lat)

i działalność gospodarczą :(

 

Możesz oczywiście brać przyklad z Prezesa sync.pl p. Dominika, ale to chyba jednak zły pomysł xD...

 

Ogólnie radzę poczekać do 18...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze teoretycznie jesli jest wydawany od 18 lat dopiero to rpzeciez zgodnie z prawem nastolatek (od 16 l.) moze sprzedawac różne rzeczy więc jak z pdoatkeim , ogólnei chodzi mi zeby było bez działalnosci gospodarczej ttylko jako przychodzy w picie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego i nie będzie, a nawet jeśli to broń Boże. Trudno będzie tobie jak coś znaleść klienta, ponieważ klient już wie, na co ma zwrócić uwagę. Po drugie, twój sposób wypowiedzi jest niższy niż u 17 latka, taże daruj sobie pomysł o otwarciu Firmy Hostingowej, bo tak kolorowo w tym biznesie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiekolwiek przychody _musisz_ odprowadzać podatek - jak jest na nastolatkami to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M.Rogala jak uważa ?? Że nastolatek który sprzeda coś nei musi płacić podatku ? ?Ja nie mówię o firmie hostingowej tylko o podatku podałam przykład hostingu sprzedawanego przez nastoaltków gdyż takich osób jest pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę Ci zasięgnąć rady w Urzędzie Skarobowym, może www.twoja-firma.pl Ci pomoże,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy nastolatek sprzedający Hosting musi płacić podatek, ale tylko teorytycznie. Co ja pisze ... Nastolatek? No tak w wieku kiedy to osiągnie pełnoletność i będzie posiadał własną działalność gospodarczą. A jak to zazwyczaj wygląda? Osoby w wieku 15 - 17 lat sprzedają i dobrze się mają, gdy po czasie działalności zniknąć bez śladu. Mimo iż sprzedaż różnych usług musi zostać opodatkowana, nie koniecznie jest. I tu tkwi cały problem, jak sobie radzić z "przedsiębiorczymi" nastolatkami, którzy dostali parę złotych od ojca i chcą założyć firmę, czyli kupują serwer, sprzedają go po części z myślą, że kiedyś otworzą firmę i wszystko będzie jak w bajce. To jest błędne myślenie i praktycznie każdy z przedstawicieli krzaków tak myśli. W końcu przychodzi czas, że "interes" trzeba zamknąć bo ojciec zabrał kieszonkowe itd. Wiem, wiem paranoja i przepraszam, że tak się rozpisałem, ale z nudów mam cholernie duże natchnienie do robienia czegoś, co zajmie mi choć trochę czasu. Chciałbym od Siebie dodać, że mogę z panią porozmawiać na ten temat, myślę że mogę pani przekazać wiele ciekawych informacji na ten temat. Prosiłbym tylko o jakiś kontakt na PW, gdzie poda pani swój numer GG, Tlen, ewentualnie e-mail.

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz Rogala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jak mi pan radzi . Jak to całe podatkowe szaleństwo wygląda ? Jest 16 latek . Co ma zrobić po kolei żeby było legalnie , gdyż on nie otwiera kolejnego krzaka tylko chce być uczciwy w stosunku do ludzi i do państwa.Jak odprowadza pdoatek wogole wszystko na ten temat . Bede wdzięczna za wszelkie wskazówki i rady . To że są krzaki nei znaczy ze kazdy młody kto ma plany musi nim być ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli już ma dobre chęci to możliwe jest podpięcie się pod jakąś firmę, np. ojca. Firma jakaś tam, wydział "hostingowy", ojciec pomaga synowi, możliwość wystawienia Faktury Vat, podatek jest płacony. Wszystko zależy od tego, czy syn naprawdę jest w Tym dobry i uda mu się utrzymać na rynku, utrzymać tak, aby nie ponosić strat. Oczywiście wszystko będzie na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy prowadzone przez nastolatkow to bzdura. Szczegolnie jak wiaze sie to z oferowaniem jakis uslug osobom trzecim typu hosting. Zwyczajnie nawet jak osoba taka nie ma zlych intencji to w pewnym momencie przestaje sobie dawac rade i wszystko sie sypie.

 

Z tego co wiem to od pewnego czasu, wprowadzono cos takiego ze NIP mozna sobie wyrobic juz w wieku lat 16, poniewaz sporo mlodziezy np. pracuje w wakacje i sprawa taka sie um przydaje. Wystarczy jakies tam odpowiednie podanie i NIP zostanie wydany. Ale jest rzecza oczywista ze osoba taka nie moze otworzyc dzialalnosci gospodarczej. Dlatego jesli jakis nastolatek prowadzi "firme" hostingowa, to jest to zwyczajnie nie legalne, poniewaz 1) pisze ze jest to firma a to fałsz 2) nie płaci podatkow od dochodów 3) jesli podaje do tego na stronie jakis REGON to dodatkowo oszukuje potencjalnych klientow, ktorzy moga pomyslec ze maja doczynienia z firma...

 

moze troche zamieszalem ale tak to juz jest jak sie zalaczy slowotok :] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że ma kłamać , wpisywać wymyślony regon . Skoro ma to być legalne wszystko to po co bzdury wypisywać zwłaszcza że na dłuższa mete to moze przysporzyć kłopotów bo jak y sie wydało to na pewno nei pomoże oszustwo . A jesl ichodzi o podatek to jak ma go odprowadzac do us , jaka stawka itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej zadzwonic do Urzędu albo poszukac na stronie, której Ci podałem?

Problem w tym, że jak chcesz prowadzic hosting to musisz wprowadzic te dane, jak nie masz działalności to tak jak napisał @doopy podajesz bzdury tak jak niestety robi wiele mega-korporacji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze ale co mam wprowadzac jak regonu nei mam . Podam te dane któe mam + nip który dostane . Tylk owciąż nei wiem jak wygląda rozlcizanei się z fiskusem . Prosze o wiecej info a do urzedu i tak pójde .. bo musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj droga koleżanko, czy może Ty planujesz coś własnego założyć? W przeciwnym razie nie mogę sobie wytłumaczyć twojego zainteresowania tą sprawą. Jak płacą podatek?Ano dowiedź się w Urzędzie Skarbowym, albo w innych urzędach, które coś na ten temat wiedzą. Nie ma sensu się wypytywać tego na tym forum, tutaj każdy ma podzielne uwagi i dyskuja może zejść daleko z torów, dlatego raz jeszcze proponuje przejść się do jakieś placówki po niezbędne informacje, to nic nie kosztuje, a jak tobie bardzo na tym zależy, winnaś być już tam dawno.

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz Rogala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @M.Rogala -> problem w tym, że wszyscy wiemy jak wygladaja nasze Urzędy... ;(

Tymbardziej jak pojdzie osoba niepełnoletnia, która "chce założyć firmę i sprzedawać hosting" :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale krok w kierunku chęci płacenia podatku można by nazwać wręcz chwalebnym

 

A ma się jakiś wybór? Bycie uczciwym wobec klienta jest warta tyle ile złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale krok w kierunku chęci płacenia podatku można by nazwać wręcz chwalebnym

Taa jak się Pani urzędniczce dozuci jakas kawe/czekolade/###zł extra... :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@M.Rogala to była pewnego rodzaju ironia

 

 

Możliwe że tak, ale każda tutaj, no praktycznie każda wypowiedź jest tutaj na miejscu. Proponuje zamknąć już ten temat, autorka tego tematu dostała już odpowiedź na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzisiejszych czasamch młodzież jest bardzo przedsiebiorcza to moze nawet i dobrze :-)

 

To niedobrze, ponieważ zamieniamy się w naród kupców / handlarzy. (A to nigdy nie było zajęcie, czy warstwa społeczna, otaczane szczególną chwałą.) Gdzie miejsce na rozwój, fascynację, naukę - dla czystej ciekawości, dla tzw. wartości intelektualnych, a nie dla komercji? Młodzi, gdy mają jeszcze czas, by się rozwijać, biorą się za "biznes", podczas gdy na to jeszcze w życiu przyjdzie pora i zdążą mieć tego dosyć...

 

Zresztą dostaje taki człowiek, utrzymywany przez rodziców, pieniądze i co z nimi robi? Wydaje pewnie na mądre, niezwiązane z biznesem książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mysle ze do 18 roku zycia, nie podlegaja zadnym oplata.

Mozna to zaliczyc do kieszonkowych, ale powinno sie informowac ze nie jest to firma i pieniadze przeznaczane sa na utrzymanie serwera, no i drobne kieszonkowe za chec stworzenia czegos takiego. I kto wykupi u niego hosting to juz jego strata, jezeli serwer nie bedzie dzialal to nie posadzi go do sadu bo nie bedzie mial fakturki. 8)

Wtedy kupujacy wie czy kupowac czy tez nie.

Jezeli ktos sie skusi to ktos ponizej 18 roku zycia sie cieszy. :-D

Hmm nie wiem czy mozna to tak okreslic, ale tak Polskie prawo moglo by byc skonstruowane, poszli by na reke ... moze nabyli by pewne doswiadczenie.

 

Mam nadzieje ze nie myslicie ze ja mam ponizej 18 roku zycia i specjalnie tak pisze ... :|

Ale chyba troche logicznie to wytlumaczylem.

Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIP - nie wiem ile trzeba miec lat, ale nie trzeba byc pelnoletnim aby go otrzymac.

Sprzedaz hostingu - dzialalnosc gospodarcza jest potrzebna, ktorej osoba niepelnoletnia nie zalozy. Trudno zawierac umowy z kims, kto nie ma pelnej zdolnosci do czynnosci prawnych.

 

Na razie nie mam czasu, ale ktos znajdzie odpowiednie ustawy, to bede wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×