Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Games.Aevers.com

Oprogramowanie dedyka.

Polecane posty

Witam ze znajomymi zakupujemy dedyka i chcieli byśmy go podzielić na Wirtualne konta aby można było tworzyć serwery pod gry. Poszukuje oprogramowania. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z tych systemów jest najlepszy pod gry i które oprogramowanie ma możliwość wgranie kilka gier na jednego dedyka? Dokładniej chodzi mi o taki minisystem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z tych systemów jest najlepszy pod gry i które oprogramowanie ma możliwość wgranie kilka gier na jednego dedyka? Dokładniej chodzi mi o taki minisystem.

 

Zapewne zaraz ktoś mnie skrytykuje, ale ja jestem wierny platformą Xen i Vmware.

w OpenVZ nie odpowiada mi wirtualizacja na poziomie kernela,bo wszystkie aplikacje korzystają z jednego jadra.

 

edit :

Aha, poza tym nie które serwery dla gier nie działają na systemach linux, i potrzebują Windowsa :) a na openvz z tego co wiem zainstalowanie Windowsa jest nie możliwe.

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie

 

ale mam jeszcze jedno pytanie, jak to dokładnie jest z oprogramowaniem

bo ja z kolego złożyliśmy się na serwer dedykowany na Windowsie, obaj potrzebujemy Windowsa do uruchomienia naszych aplikacji gier

 

i teraz jak zainstaluje tego XEN to ja i kolega korzystam z tego windowsa jaki jest zainstalowany na dedyku poprzez konto wirtualne, czy musze instalowac kolejny system operacyjny?

 

czy muszę instalować swoje oprogramowanie systemowe?

jak to dokładnie działa?

 

i pytanie kolejne jeśli przy tym oprogramowaniu wirtualnym muszę wgrać oprogramowanie systemowe, to czy jest jakiś system co umożliwiał by korzystanie z wgranego systemu, a mi umożliwiał by tylko zarządzanie swoją przydzieloną mocą i przestrzenią dyskową

 

czy istnieje system który nie wymaga instalacji swojego systemu operacyjnego, korzysta z już wgranego na dedyk i daje panel do zarządzania swoimi przedzielonymi zasobami w sposób zdalny?

 

proszę o pomoc i przedstawienie możliwości z czego możemy skorzystać

 

bo niestety nie stać nas na instalowanie na każdej maszynie Wirtualnej Windowsa Serwera żeby obsługiwał nasze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem głównie z Citrix XenServer i VMWare.

 

Na czystego dedyka instalujesz XenServer lub VMWare. Do Citrixa jest dołączana aplikacja pod Windows z której poziomu możesz sobie tworzyć serwery wirtualne (XenCenter) a na VMWare można skorzystać z VMWare Workstation.

 

Każdy serwer wirtualny - vps musi mieć swój własny system - więc jeżeli oboje chcecie korzystać z Windowsa na osobnych serwerach wirtualnych, potrzebne będą dwie licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×