Skocz do zawartości
Ascalioth

Jak podpiąć subdomenę pod konkretny katalog?

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie:

Muszę subdomenę podpiąć pod katalog, który znajduje się w katalogu domeny głównej.

W grę nie wchodzi opcja przeniesienia tego katalogu do katalogu głównej domeny.

 

Można jakoś przekierować, wskazać, by ta subdomena łączyła się z ów katalogiem?

 

W cPanelu nie miałem z tym problemu, gdyż jest to banalnie proste, ale tu takich opcji nie widzę (Directadmimn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tworzysz subdomene abc.domena.pl, to DA zakłada katalog abc w katalogu domeny domena.pl.

Możesz także dodać w DA domene: abc.domena.pl, wtedy będziesz mieć odseparowany całkowicie katalog od plików strony domena.pl.

Ewentualnie pogrzebać w konfigach vhostów - tylko pamiętaj, że jakakolwiek zmiana konfiguracji domen na użytkowniku usunie te zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, ale właśnie chodzi mi o to, żeby tę subdomenę podpiąć pod katalog w głównej.

Czyli:

subdomena.domena.pl --> domena.pl/katalog

 

Subdomena musi kierować na katalog w głównej domenie.

 

Mam nadzieje, że zrozumiale to opisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

subdomena.domena.pl --> domena.pl/katalog

 

DirectAdmin wskazuje domyślnie:

subdomena.domena.pl --> ...../domains/domena.pl/public_html/subdomena

 

To, że nie widzisz takiej opcji jak w cPanel - możliwości podpięcia domeny/subdomeny pod dowolny katalog - jest jak najbardziej prawidłowe, gdyż takiej opcji w DirectAdmin nie ma (przynajmniej mi o tym nie wiadomo).

Jak już wspomniał Miłosz możesz ustawić to odpowiednio bezpośrednio w konfiguracji vhostów - jeśli masz do tego dostęp. Ewentualnie pozostają Ci jakieś rozwiązania z wykorzystaniem .htaccess, choć to będzie łatwiejsze lub trudniejsze w zależności jak to w drzewie katalogów wszystko masz porozmieszczane.

 

Jeśli natomiast chodzi Ci o przekierowanie subdomena.domena.pl na adres domena.pl/katalog (nastąpi zmiana adresu w przeglądarce każdego odwiedzającego), to po prostu wykorzystaj .htaccess umiejscowiony w domyślnym katalogu tej subdomeny do tego.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak konkretnie mam to zrobić?

Mam wykorzystać .htaccess w katalogu subdomeny, katalogu głównym domeny czy w tym katalogu na który chce przekierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka kodów do przekierowania, ale nie jestem pewny do końca co gdzie wpisać, jakoś nie rozumiem tego:

 

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]+)\.domena\.info [NC]

RewriteRule ^(.*) http://domena.info/%1 [R=301,L,QSA]

 

Gdzie w tym kodzie mam podać ścieżkę do katalogu na który chce przekierować subdomene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.stara-strona.pl [or]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stara-strona.pl
RewriteRule (.*) http://www.nowa-strona.pl/katalog/$1 [R=301,L]

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ta opcja.

 

W zasadzie ma to polegać na tym, że strona trzyma images w tym katalogu, ale łączy się ona przez subdomene z tym katalogiem, więc nie jestem pewien co ma się z czym łączyć, czy subdomena z tym katalogiem, czy katalog z subdomeną, jeżeli to jakaś różnica.

Już mi się zaczyna w głowie przewracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zbyt mocno spobie gmatwasz sytuację...

 

Ale wracając do .htaccess - pamiętajmy o RewriteBase, gdy jesteśmy na hostach wirtualnych.

Ponadto jeśli sam konfigurowałeś serwer - upewnij się, że masz włączony mod_rewrite.

 

Jeśli wszystko jest jak powinno być, to umieszczenie następującego pliku .htaccess w domyślnym katalogu utworzonej subdomeny powinno działać:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} subdomena\.domena\.pl$
RewriteRule ^(.*)$ http://domena.pl/katalog/$1 [R=301,L]

 

Jeśli nie, to napisz JAK nie działa, to znaczy co się dzieje, prześledź np. nagłówki HTTP, gdzie lądujesz przy próbie odwiedzenia konkretnego adresu.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×