Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Serwis "postarzania twarzy", i koszta korzystania z niego

Polecane posty

Natknąłem się na serwis w reklamie Adtaily, kliknąłem, dodałem zdjęcie, po czym kazało poda numer telefonu... zatem od razu mi to śmierdziało - wziąłem się za regulamin z miejsca.

 

http://20latwiecej.pl/regulamin.pdf punkt 16.

 

Czy to nie jest niezgodne z obecnym polskim prawem (po nowelizacji) ? Przy prośbie o wpisaniu numeru tel nie ma żadnej informacji o kosztach jakie generuje ten serwis. Po wpisaniu numeru telefonu jest napisane

Zdjęcie zabezpieczone jest hasłem.

Aby otrzymać swoje hasło wyślij sms:

START WIEM na numer 60128

Koszt takiego sms to 0 zł.

 

Wpisz otrzymane hasło:

i nic więcej na temat kosztów.

 

Punkt numer 18 również świadczy o tym, że serwis do typowego naciągania. Co z takim czymś można zrobić?

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wykopie pisali że jest to przekręt. Płacisz za postarzenie zdjęcia a "ich aplikacja" jedyne co z twoim zdjęciem robi to wyśle je do darmowej postarzarki na FB i odeśle tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To gówno jest, do zbierania danych osobowych pewnie + reklam itd...

to samo widziałem z "kiedy umrzesz". Z ciekawości poklikałem, a potem żeby wpisać numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis polujący na naiwnych numer 2340987205.

SMS na numer 60128 ze słowem "START" rozpoczyna wysyłkę PŁATNYCH wiadomości na Twój numer. Temat takich przekrętów był wałkowany milion razy, wystarczyło nawet wpisać ten numer w gugla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dużo ludzi którzy chodzą na necie i nic z zaplecz nie wiedzą myślą że za przysyłkę nic się nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć, ale po to właśnie mamy Internet, wyszukiwarki, które znajdują informacje w miejscach, gdzie ludzie się swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą, żeby z tego korzystać. A temat nie jest nowy, pojawiał się już wielokrotnie we wszystkich możliwych mediach. Niestety nadal naiwnych/niedoinformowanych nie brakuje, więc tego typu serwisy będą miały cały czas "klientów". Cyganki, jasnowidze i księża też ciągle cieszą się dobrym zdrowiem i ich interesy kwitną, mimo, że każdy rozsądny człowiek wie, że to zwykłe naciągactwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w tym serwisie "postarzania" co widziałem jest niby promocja że przy płatności przez PayPal (oczywiście mały druczek) opłata wynosi 25 groszy brutto, a w przypadku smsa koszt to 25zł netto. Co ciekawe adres do wplaty na PayPal podany tam nawet nie jest zarejestrowany w systemie PayPal :) Czyli nawet mały druczek to ściema, żeby tylko to ładnie wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×