Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miedziu

Pytanie, prośba dotycząca poczty

Polecane posty

Witam,

Potrzebuję zasięgnąć porady specjalistów. Otóż do stycznia mam czas, żeby przenieść stronę mojej firmy na polski serwer. Stworzenie strony etc. nie zajmie mi problemu, ale nigdy w życiu nie tworzyłem poczty firmowej i teraz zaczynają się schody.

Załóżmy że wykupię np ten pakiet (poczta+domena+strona www):

http://www.1and1.pl/...39B7.TCpfix142a >>>pakiet standard

Pojemność skrzynki meilowej to 2gb, a w mojej firmie przychodzą nieraz meile, o załącznikach 800mb i te 2gb "starczyłyby" na nie więcej niż 3 miesiące, a meile przechowywane są na komputerach przez minimm rok, a nieraz i dłużej. Wiem że takie pliki w załącznikach powinno się wrzucać na odpowiednie serwery, ale powiedzcie to klientom smile.png

Przechodząc do sedna sprawy jakby to zrobić, w miarę tanim kosztem, aby zachować firmowego meila np kowalski@tesco.pl, a skrzynka meilowa jednego konta miała pokaźny rozmiar (ok25gb, myślę że starczy na rok). Jest możliwość automatycznego archiwizowania meili np co kwartał na osobny serwer, a lepiej dysk firmowy, żeby wszystkie osoby w biurze miały do tych meili dobry dostęp. A może zwiększenie pojemności 1 skrzynki meilowej (np z tej oferty co wyżej), do pojemności dyskowej która tam jest napisana. Możliwe że piszę jakieś bzdury, ale w tych sprawach orientuję się bardzo słabo. Prosiłbym o jakieś dobre rozwiązania mojego problemu, bo ta poczta mnie trzyma, a ja nie mam pomysłu na nią.

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dziękuję za odpowiedź.

 

PS

Jeżeli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie, ale już mam taki mętlik w głowie :)

Edytowano przez miedziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Broń boże 1and1 ...a jeśli to "nie będę miał problemu ze stworzeniem strony" oznacza, że chcesz skorzystać z kreatora od 1and1, to błagam - wysupłaj trochę grosza i niech Ci to ktoś zrobi porządnie, na normalnym, ludzkim serwerze...

 

Co to znaczy "w miarę tanim kosztem"? To ew. Google Apps (tfu) albo Windows Live Domains sobie podepnij, hosting jakiś za 40zł rocznie w byle jakiej sensownej firmie i gra... tylko stronę jeszcze trzeba będzie dorobić.

 

Ale szczerze... firma raczej kasę musi mieć, bo co to za firma, która nie inwestuje w swój wizerunek online... naprawdę nie masz nie wiem - tysiaka, czy 2 tysięcy na stronę i 2-3 stów na hosting rocznie i musisz szukać na 1and1? No błagam... znasz powiedzenie "chytry dwa razy traci"? Bo na to się zapowiada. Stanowczo odradzam takie podejście...

 

EDIT:

Co więcej, jeśli wysupłasz trochę grosza, to jestem pewien, że nie będzie trzeba przesyłać załączników 800-megowych pocztą, tylko będziesz miał panelik dla klientów/pracowników, gdzie będą mogli wrzucać pliki bezpośrednio przez WWW... wszystko jest do zrobienia.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1nad1 podałem przykładowo, stronę sam wykonam, a raczej przeniosę i zmienię trochę wizualizację. Tworzenie stron ogarniam nie powiem wyśmienicie, ale dobrze.

Z żadnego kreatora nie chciałem korzystać smile.png.

Chodzi mi o wykonanie takiej pojemnej poczty, jeśli byś mógł podeślij jakieś tutoriale/poradniki, opisy etc, wszystko co by mi mogło pomóc. Sprawdzę popatrzę i ocenię czy podołam smile.png.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

EDIT::

pojemna poczta z zachowaniem firmowego meila xxx@nazwafirmy.pl

Edytowano przez miedziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż... odradzam kreatory, nawet robienie, gdy "jakoś sobie radzę", ale nie będę namawiał na siłę : )

 

Co do poczty, to raczej po prostu wybierz hosting taki, jaki potrzebujesz... nie wiem za bardzo co tu "tutorialować"...

pocztę, jak i resztę usług, konfigurujesz po prostu u hostingodawcy.

 

Jaki budżet masz roczny na hosting? Bo nie wiem, czy polecać coś porządnego, czy takie "byle działało"...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleć takie coś przyzwoite, a do ceny się dostosuję, oczywiście nie trzeba mi jakiegoś VPS'a, czy coś podobnego :).

Co do poczty, to raczej po prostu wybierz hosting taki, jaki potrzebujesz... nie wiem za bardzo co tu "tutorialować"...

pocztę, jak i resztę usług, konfigurujesz po prostu u hostingodawcy.

To się domyślam że meile, pocztę zakładam w hostingu, ale rozchodzi mi się żeby 1 konto miało min 25gb pojemności, jak to zrobić bo przeszukałem dużo ofert i nic nie znalazłem, a Ty jakiś sposób zaproponowałeś, ale za bardzo tego rozgryźć nie mogę. Dlatego proszę o jakiegoś tutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko te załączniki 800Mb trochę są tu miażdżące... to jest korespondencja wewnątrz firmy?

800Mb to jest totalnie dużo jak na pocztę... nie wiem, czy znajdziesz hostingodawcę, który ma taki limit wiadomości.

 

Nawet, jeśli to nie tylko wewnątrz firmy takie coś odchodzi, to naprawdę warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem (webftp czy coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wewnątrz firmy, klient przysyła 100 plików w jednym załączniku i 800mb nie ma. Pisałem niejednokrotnie do niektórych żeby wrzucali na jakiś hosting i podawali linka, ale nic to nie dało :(.

Nawet, jeśli to nie tylko wewnątrz firmy takie coś odchodzi, to naprawdę warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem (webftp czy coś).

 

Co masz na myśli z tym webftp, bo właśnie mi chodzi o jakiś inny sposób na pocztę, bo też trochę poszukałem po sieci i żadna poczta mi nie odpowiadała, nawet VPS'y, dedyki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale klient 1, czy klienci ogólnie tak potrafią? To jakie oni mają konta pocztowe? Bo szczerze, to nie wiem kto na to pozwala z hostingodawców...

 

No poczta na VPSie/dedyku na pewno Ci będzie odpowiadać : ) tylko to jest trochę inna bajka niż hosting dzielony, tylko z kolei nie wiem z jakiej poczty są te pliki przesyłane... chyba, że idzie 100 mejli po 8Mb, ale to i tak trzeba klientów edukować, bo to nie jest normalne.

Webftp, w sensie chodzi mi o jakieś wdrożenie systemu wymiany plików, bo słać mejle po kilkaset (czy nawet kilkadziesiąt Mb) to jest patologia...

 

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem takiego systemu włącznie z hostingiem, to możemy porozmawiać. Stronę też mogę wykonać - moje portfolio masz w mojej stopce. Zapraszam na początek na milosz@webastyczny.pl, możemy też porozmawiać telefonicznie.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie idzie 100 meili po 8 mb :), w częściach przesyłają.

Pewnie się odezwę jak coś na meila mój meil zawiera nick z tego forum, żebyś wiedział. Tylko muszę pogadać z szefem co i jak, jeśli możesz oszacuj mi koszty i podeślij na pw, nie będziemy spamować. Stronę bym wykonał hosting opłacił, tylko z ta pocztą coś trzeba wykombinować, a taki system mógłby być fajny i na pewno mniej czasu by tracili pracownicy, jak i klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenieś firmową pocztę na zewnętrzny serwis, tak jak radził Sponsi. Ja ze swojej strony polecę Prokonto.pl (usługa od o2.pl), podpinasz u nich domenę i masz 10GB na skrzynkę, limit wielkości jednego maila do 100MB, nielimitowaną ilość skrzynek, pełną obsługę POP3/SMTP/IMAP.

Ale na twoim miejscu i tak nauczyłbym klientów obsługi FTP i zakładałbym im takie konta do przesyłania dużych plików. Jest to powszechna praktyka w firmach otrzymujących dużą ilość sporych plików, np. w drukarniach stosuje się praktycznie wyłącznie tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, (a właściwie nie) że każdy nowy w hostingu itp kupuje w 1and1, choć w TV też mieli reklamy ale bez opinii tam kupują a tamci się tylko cieszą przy jakości gorszej od home...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, że reklamy działają? W końcu "jak coś jest w telewizji to musi być dobre" ;)

Ciekawostką jest, że najwięcej na reklamy w branży hostingowej wydają właśnie Home i 1&1 - jedni z najgorszych dostawców usług hostingowych w tej części Europy. "Marketing bullshit" cały czas działa, bo ludzie po prostu chcą w to wierzyć. Polityka, religia, handel, usługi - wszyscy z tego korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaproponowałem pewne rozwiązanie, zobaczymy, czy wyjdzie na przeciw wymaganiom miedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×