Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

Internet z karty sim

Polecane posty

Witajcie.

Posiadam Simplusa, co miesiąc wykupuje za 15 zł pakiet internetowy.

Obiło mi sie o uszy że mozna włożyc karte sim w "coś" i korzystać na komputerze stacjonarnym z internetu.

Zastanawiaja mnie 2 kwestie:

1) Jak wygląda szybkośc działania internetu?? Uzywany bedzie tylko do przeglądania allegro i innych stron, zero ściągania, może ciut ciut youtube.

2) Co mi by było potrzebne , by moc korzystac z internetu za pomoca karty sim i by to polaczenie rozdzielić na kilka komputerów przez router TP-Link TD-W8901G ??

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "coś" to modem. Ale równie dobrze możesz podpiąć tel. np. kablem USB do kompa i wykorzystać jako modem (porządniejsze telefony i smartfony mają taką możliwość).

 

Ad.2 - możesz udostępniać łącze z kompa, bo tego routera do współpracy z modemem 3G raczej nie zmusisz.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Modem USB" po wpisaniu takiej fazy na alledrogo pełno aukcji, mozna wyłapać dobre oferty, jak modem Nokii 6UP/7DOWN za 5 dyszek wyłapałem, a nowy 150zł, ogólnie modemy które sprzedają sieci komórkowe używane kupisz za 50-60zł mają zazwyczaj 3.X UP/3.X DOWN więc nie jest to taki najgorszy zakup jeśli np. wyjeżdżasz dość często, a np internet w Playu czy ofertach abonamentowych jest dość tani jak na Polskie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kiedyś w Nowogardzie brat podłączył telefon do laptopa (orange free na kartę) i pobieranie było na poziomie 900KB/s :)

 

Więc śmiga ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten router edimax, sam polecam. Ja mam neta z play na abonament i za pomocą niego rozdzielam po domu. Jeden komp stacjonarmy 2 lapki czasem telefon i tablet. Oraz sąsiadowi kablem od siebie ciągnę Ten płaci pół abonamentu a nawet 1 GB transferu w miesiącu nie zużyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPlus radzi sobie nawet nieźle, z ich najtańszego modemu na usb łącze jest ok. 5Mb/s downloadu.

 

Z zwykłej karty SIM używając telefonu jako modem WIFI, internet zależny od zasięgu - w moim przypadku 7,2 przy HSDPA jest ładniutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ToFFik - z tym że neta w Playu nie uświadczysz wszędzie, bo Play Internet działa on tylko na nadajnikach własnych, bez Plusa.

A to wszystko i tak zależy od standardu BTSa, jego obciążenia i odległości od niego.

Ja na BTSie Plusa położonym na obrzeżu miasta wyciągam ponad 800KB/s, a już na innym w centrum miasta transfer jest z 3 krotnie mniejszy.

 

Jeśli chodzi o routery to konstrukcje z USB obsługiwane przez oprogramowanie DDWRT czy OPENWRT obsługują także modemy USB :), ale najpierw najlepiej zapoznać się z listą obsługiwanych modemów :)

A ten router co ma autor się nie nadaje do rozdzielania netu komórkowego :)

 

@Igorek - to dobry sąsiad, pewnie z neta korzysta tylko do sprawdzania pocztu i przeglądnięciu wiadomości :) Ja taki transfer u siebie potrafię wygenerować w jakieś, ech, 3-4 minuty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×